Co je to?
Definice výrazu Parkán. Co znamená odborný pojem Parkán z kategorie Stavebnictví?

Co to je Parkán? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Parkán?

Parkán je stabilizační prvek patřící k opevnění hradeb. Tento název označuje místo, které se nachází před hradbami a je zepředu chráněno jinou zdí nebo náspem. Je zde dostatečný prostor nebo přímo cestička, po které se mohou přemisťovat obránci.Takto je chráněno opevnění i samotný hrad.
Vzhledem k tomu, že se obránci mohou pod ochranou parkánu pohybovat, je obrana mnohem aktivnější. Tento typ opevnění býval i vícenásobný.


Co je to Parkán? Význam slova, termín, Definice výrazu Parkán. Co znamená odborný pojem Parkán z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Parkán? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Parkán je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: co znamená, názvosloví, definice pojmu, význam slova, odborný výraz, význam pojmu, Stavebnictví, Parkán, přesný význam, pojem, terminologie, wiki, odborné názvosloví, vysvětlení, přesný výraz, definice, lexikon, popis


Pojem Parkán je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Parkán? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Parkán je fortifikační prvek hradebního opevnění. Jedná se o prostor před samotnými hradbami, který je z přední strany chráněn další, zpravidla menší zdí - hradbou, či náspem, s prostorem - chodníčkem, který umožňoval volný pohyb obránců z místa na místo. Pokud se jedná o zeď, říká se jí parkánová zeď. Chráněný pohyb obránců hradeb (především lučištníků) za touto hradbou, zvyšoval nejen aktivní obranu např. hradu, ale i ochranu hlavního opevnění. V některých případech byl parkán i zdvojený, případně několikanásobný.

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Parkán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Parkán na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Parkán ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Parkán ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Parkán ve Wikislovníku

Vyhledat termín Parkán ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Parkán například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Parkán? resp. co přesně znamená slovo Parkán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parkán, odpověď na dotaz co je to Parkán?. Víte např. kdo to je Thomas Kulidakis? Znáte a víte kdo je Wolfgang Amadeus Mozart? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?