Co je to?
Odborný výraz, definice slova Parkán. Co znamená slovo Parkán z kategorie Stavebnictví?

Co je Parkán? Definice pojmu

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Parkán

Parkán je stabilizační prvek patřící k opevnění hradeb. Tento název označuje místo, které se nachází před hradbami a je zepředu chráněno jinou zdí nebo náspem. Je zde dostatečný prostor nebo přímo cestička, po které se mohou přemisťovat obránci.Takto je chráněno opevnění i samotný hrad.
Vzhledem k tomu, že se obránci mohou pod ochranou parkánu pohybovat, je obrana mnohem aktivnější. Tento typ opevnění býval i vícenásobný.


Co je to Parkán? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Parkán. Co znamená slovo Parkán z kategorie Stavebnictví?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Parkán patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: wiki, terminus technicus, odborné názvosloví, stavebnictví, slovník, definice, informace, význam, co je to Parkán?, vysvětlení, význam pojmu, pojem, co znamená, odborný výraz, terminologie, synonymum, termín, přesný význam


Pojem Parkán je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Parkán můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Parkán je fortifikační prvek hradebního opevnění. Jedná se o prostor před samotnými hradbami, který je z přední strany chráněn další, zpravidla menší zdí - hradbou, či náspem, s prostorem - chodníčkem, který umožňoval volný pohyb obránců z místa na místo. Pokud se jedná o zeď, říká se jí parkánová zeď. Chráněný pohyb obránců hradeb (především lučištníků) za touto hradbou, zvyšoval nejen aktivní obranu např. hradu, ale i ochranu hlavního opevnění. V některých případech byl parkán i zdvojený, případně několikanásobný.

Jiné informační zdroje o pojmu Parkán

Zkusit najít Parkán ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Parkán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Parkán ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Parkán ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Parkán ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Parkán ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Parkán například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Parkán? resp. jaký je význam slova Parkán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parkán, odpověď na dotaz co je to Parkán?. Víte např. kdo to je Viktor Janukovyč? Znáte a víte kdo je Petr Honzejk? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Parkán i jinde než v sekci než v stavebnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?