Co je to?
Definice výrazu Parkán. Co znamená odborný pojem Parkán z kategorie Stavebnictví?

Co to je Parkán? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Parkán?

Parkán je stabilizační prvek patřící k opevnění hradeb. Tento název označuje místo, které se nachází před hradbami a je zepředu chráněno jinou zdí nebo náspem. Je zde dostatečný prostor nebo přímo cestička, po které se mohou přemisťovat obránci.Takto je chráněno opevnění i samotný hrad.
Vzhledem k tomu, že se obránci mohou pod ochranou parkánu pohybovat, je obrana mnohem aktivnější. Tento typ opevnění býval i vícenásobný.


Co je to Parkán? Význam slova, termín, Definice výrazu Parkán. Co znamená odborný pojem Parkán z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Parkán patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: slovo, wiki, slovník, formulace, Stavebnictví, pojem, definice, definice pojmu, terminologie, odborné názvosloví, přesný výraz, co je to Parkán?, lexikon, synonymum, informace, terminus technicus, přesný význam, význam slova


Pojem Parkán je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Parkán?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Parkán je fortifikační prvek hradebního opevnění. Jedná se o prostor před samotnými hradbami, který je z přední strany chráněn další, zpravidla menší zdí - hradbou, či náspem, s prostorem - chodníčkem, který umožňoval volný pohyb obránců z místa na místo. Pokud se jedná o zeď, říká se jí parkánová zeď. Chráněný pohyb obránců hradeb (především lučištníků) za touto hradbou, zvyšoval nejen aktivní obranu např. hradu, ale i ochranu hlavního opevnění. V některých případech byl parkán i zdvojený, případně několikanásobný.

Více informací o slovu Parkán doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Parkán ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Parkán ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Parkán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Parkán ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Parkán na Youtube

Hledat výraz Parkán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Parkán například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Parkán? resp. co znamená výraz Parkán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parkán, odpověď na dotaz co je to Parkán?. Víte např. kdo to je Leoš Mareš? Znáte a víte kdo je Mašgiach? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?