Co je to?
Odborný výraz, definice slova Parkán. Co znamená pojem Parkán z kategorie Stavebnictví?

Co je Parkán?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Parkán

Parkán je stabilizační prvek patřící k opevnění hradeb. Tento název označuje místo, které se nachází před hradbami a je zepředu chráněno jinou zdí nebo náspem. Je zde dostatečný prostor nebo přímo cestička, po které se mohou přemisťovat obránci.Takto je chráněno opevnění i samotný hrad.
Vzhledem k tomu, že se obránci mohou pod ochranou parkánu pohybovat, je obrana mnohem aktivnější. Tento typ opevnění býval i vícenásobný.


Co je to Parkán? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Parkán. Co znamená pojem Parkán z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Parkán s vašimi známými a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Parkán se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: stavebnictví, wiki, slovník, termín, co to je, odborný výraz, slovo, heslo, informace, význam pojmu, přesný význam, formulace, definice pojmu, co je to Parkán?, definice, pojem, terminus technicus, význam


Pojem Parkán je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Parkán? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Parkán je fortifikační prvek hradebního opevnění. Jedná se o prostor před samotnými hradbami, který je z přední strany chráněn další, zpravidla menší zdí - hradbou, či náspem, s prostorem - chodníčkem, který umožňoval volný pohyb obránců z místa na místo. Pokud se jedná o zeď, říká se jí parkánová zeď. Chráněný pohyb obránců hradeb (především lučištníků) za touto hradbou, zvyšoval nejen aktivní obranu např. hradu, ale i ochranu hlavního opevnění. V některých případech byl parkán i zdvojený, případně několikanásobný.

Pro více informací o heslu Parkán zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Parkán ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Parkán ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Parkán ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Parkán ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Parkán na Google obrázcích

Najít výraz Parkán ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Parkán například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaká je definice slova Parkán? resp. co znamená výraz Parkán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parkán, odpověď na dotaz co je to Parkán?. Víte např. kdo to je Samuel Leroy Jackson? Znáte a víte kdo je Michael Fiala? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Parkán i v jiné kategorii než je sekce stavebnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, bazén, parkán, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?