Co je to?
Výraz, termín, definice slova Parkán. Co znamená odborný pojem Parkán z kategorie Stavebnictví?

Co je to Parkán? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Parkán?

Parkán je stabilizační prvek patřící k opevnění hradeb. Tento název označuje místo, které se nachází před hradbami a je zepředu chráněno jinou zdí nebo náspem. Je zde dostatečný prostor nebo přímo cestička, po které se mohou přemisťovat obránci.Takto je chráněno opevnění i samotný hrad.
Vzhledem k tomu, že se obránci mohou pod ochranou parkánu pohybovat, je obrana mnohem aktivnější. Tento typ opevnění býval i vícenásobný.


Co je to Parkán? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Parkán. Co znamená odborný pojem Parkán z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Parkán? s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Parkán je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: význam pojmu, definice pojmu, co znamená, synonymum, význam, odborné názvosloví, Parkán, stavebnictví, co je to Parkán?, popis, názvosloví, vysvětlení, co to je, slovo, stavebnictví, význam slova, informace, termín


Pojem Parkán je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Parkán dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Parkán je fortifikační prvek hradebního opevnění. Jedná se o prostor před samotnými hradbami, který je z přední strany chráněn další, zpravidla menší zdí - hradbou, či náspem, s prostorem - chodníčkem, který umožňoval volný pohyb obránců z místa na místo. Pokud se jedná o zeď, říká se jí parkánová zeď. Chráněný pohyb obránců hradeb (především lučištníků) za touto hradbou, zvyšoval nejen aktivní obranu např. hradu, ale i ochranu hlavního opevnění. V některých případech byl parkán i zdvojený, případně několikanásobný.

Jiné informační zdroje o pojmu Parkán

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Parkán ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Parkán ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Parkán ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Parkán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Parkán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Parkán na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Parkán například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Parkán? resp. co znamená Parkán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parkán, odpověď na dotaz co je to Parkán?. Víte např. kdo to je Leoš Suchařípa? Znáte a víte kdo je Milan Chladil? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je stavebnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?