Co je to?
Definice výrazu Prokura. Co znamená odborný pojem Prokura z kategorie Právo?

Co je Prokura?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Prokura

Prokura je pojem používaný především v obchodním právu. V obchodním zákoníku je jako prokura označována speciální forma plné moci. Tou majitel podniku zplnomocňuje prokuristu k veškerému jednání, ke kterému se jinak vyžadují zvláštní plné moci. Je účinná okamžikem udělení.
Prokuru uděluje pouze podnikatel, který je zapsán v obchodním rejstříku. Nezaniká smrtí podnikatele, ale v té dob jsou omezeny určité úkony.


Co je to Prokura? Význam slova, termín, Definice výrazu Prokura. Co znamená odborný pojem Prokura z kategorie Právo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Prokura? s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Prokura je v sekci právo

Klíčová slova: Prokura, co je to Prokura?, slovo, wiki, terminologie, názvosloví, informace, lexikon, význam slova, odborný výraz, slovník, popis, synonymum, význam pojmu, definice pojmu, co to je, pojem, vysvětlení


Pojem Prokura je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Prokura? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prokura (ang., latin. procuration, něm. Prokura, pol. prokura) je institut obchodního práva, zakotvený v občanském zákoníku (§ 450–456), jímž podnikatel zmocňuje prokuristu ke všemu právnímu jednání, k němuž dochází při provozu obchodního závodu nebo jeho pobočky, i když se k nim jinak vyžaduje zvláštní plná moc. Je tedy zvláštní formou plné moci, jež nabývá účinnosti již samotným udělením, a tedy zápis prokuristy v obchodním rejstříku je toliko deklaratorní.

Další informace o pojmu Prokura hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat heslo Prokura ve Wikizdrojích

Najít heslo Prokura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Prokura ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prokura ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prokura ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Prokura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Prokura například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Prokura? resp. jaký je význam slova Prokura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prokura, odpověď na dotaz co je to Prokura?. Víte např. kdo to je Monika Hilmerová? Znáte a víte kdo je Čehún? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než právo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Žena soudkyně, prokura, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.