Co je to?
Definice výrazu Prokura. Co znamená odborný pojem Prokura z kategorie Právo?

Co to je Prokura? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Prokura?

Prokura je pojem používaný především v obchodním právu. V obchodním zákoníku je jako prokura označována speciální forma plné moci. Tou majitel podniku zplnomocňuje prokuristu k veškerému jednání, ke kterému se jinak vyžadují zvláštní plné moci. Je účinná okamžikem udělení.
Prokuru uděluje pouze podnikatel, který je zapsán v obchodním rejstříku. Nezaniká smrtí podnikatele, ale v té dob jsou omezeny určité úkony.


Co je to Prokura? Význam slova, termín, Definice výrazu Prokura. Co znamená odborný pojem Prokura z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Prokura doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Prokura se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: význam, co to je, terminologie, termín, odborné názvosloví, Právo, lexikon, definice pojmu, popis, vysvětlení, slovo, co je to Prokura?, formulace, synonymum, odborný výraz, názvosloví, terminus technicus, informace


Pojem Prokura je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Prokura? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prokura (ang., latin. procuration, něm. Prokura, pol. prokura) je institut obchodního práva, zakotvený v občanském zákoníku (§ 450–456), jímž podnikatel zmocňuje prokuristu ke všemu právnímu jednání, k němuž dochází při provozu obchodního závodu nebo jeho pobočky, i když se k nim jinak vyžaduje zvláštní plná moc. Je tedy zvláštní formou plné moci, jež nabývá účinnosti již samotným udělením, a tedy zápis prokuristy v obchodním rejstříku je toliko deklaratorní.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Prokura na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prokura ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Prokura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Prokura ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Prokura na Youtube

Zkusit najít heslo Prokura ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Prokura například v Microsoft Bing, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Prokura? resp. jaký je význam pojmu Prokura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prokura, odpověď na dotaz co je to Prokura?. Víte např. kdo to je Blogger? Znáte a víte kdo je Dacan? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Prokura v jiné sekci než Právo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.