Co je to?
Definice výrazu Prokura. Co znamená odborný pojem Prokura z kategorie Právo?

Co to je Prokura? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Prokura

Prokura je pojem používaný především v obchodním právu. V obchodním zákoníku je jako prokura označována speciální forma plné moci. Tou majitel podniku zplnomocňuje prokuristu k veškerému jednání, ke kterému se jinak vyžadují zvláštní plné moci. Je účinná okamžikem udělení.
Prokuru uděluje pouze podnikatel, který je zapsán v obchodním rejstříku. Nezaniká smrtí podnikatele, ale v té dob jsou omezeny určité úkony.


Co je to Prokura? Význam slova, termín, Definice výrazu Prokura. Co znamená odborný pojem Prokura z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Prokura patří do sekce Právo

Klíčová slova: Právo, termín, význam pojmu, přesný výraz, význam, slovo, slovník, heslo, co znamená, pojem, formulace, synonymum, názvosloví, definice pojmu, přesný význam, význam slova, terminus technicus, wiki


Pojem Prokura je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat slovo Prokura ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prokura ve Wikimedia Commons

Najít termín Prokura ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Prokura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Prokura na Google.cz

Najít heslo Prokura ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Prokura například ve Wikipedii, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Prokura? resp. co přesně označuje termín Prokura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prokura, odpověď na dotaz co je to Prokura?. Víte např. kdo to je Petr Janda? Znáte a víte kdo je Pozér? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.