Co je to?
Výraz, termín, definice slova Prokura. Co znamená odborný pojem Prokura z kategorie Právo?

Co je Prokura? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Prokura

Prokura je pojem používaný především v obchodním právu. V obchodním zákoníku je jako prokura označována speciální forma plné moci. Tou majitel podniku zplnomocňuje prokuristu k veškerému jednání, ke kterému se jinak vyžadují zvláštní plné moci. Je účinná okamžikem udělení.
Prokuru uděluje pouze podnikatel, který je zapsán v obchodním rejstříku. Nezaniká smrtí podnikatele, ale v té dob jsou omezeny určité úkony.


Co je to Prokura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Prokura. Co znamená odborný pojem Prokura z kategorie Právo?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Prokura? Pak se o ní podělte s jinými lidmi na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Prokura je v kategorii právo

Klíčová slova: Prokura, definice pojmu, odborný výraz, formulace, termín, heslo, odborné názvosloví, co je to Prokura?, co znamená, slovo, přesný výraz, právo, význam, definice, terminus technicus, význam pojmu, právo, terminologie


Pojem Prokura je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Prokura? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Prokura (ang., latin. procuration, něm. Prokura, pol. prokura) je institut obchodního práva, zakotvený v občanském zákoníku (§ 450–456), jímž podnikatel zmocňuje prokuristu ke všemu právnímu jednání, k němuž dochází při provozu obchodního závodu nebo jeho pobočky, i když se k nim jinak vyžaduje zvláštní plná moc. Je tedy zvláštní formou plné moci, jež nabývá účinnosti již samotným udělením, a tedy zápis prokuristy v obchodním rejstříku je toliko deklaratorní.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prokura ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Prokura na Youtube

Zkusit najít slovo Prokura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Prokura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Prokura ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Prokura na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Prokura například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Prokura? resp. jaký je přesný význam slova Prokura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prokura, odpověď na dotaz co je to Prokura?. Víte např. kdo to je Roman Prymula? Znáte a víte kdo je Amík? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie právo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.