Co je to?
Definice výrazu Prokura. Co znamená odborný pojem Prokura z kategorie Právo?

Co to je Prokura? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Prokura?

Prokura je pojem používaný především v obchodním právu. V obchodním zákoníku je jako prokura označována speciální forma plné moci. Tou majitel podniku zplnomocňuje prokuristu k veškerému jednání, ke kterému se jinak vyžadují zvláštní plné moci. Je účinná okamžikem udělení.
Prokuru uděluje pouze podnikatel, který je zapsán v obchodním rejstříku. Nezaniká smrtí podnikatele, ale v té dob jsou omezeny určité úkony.


Co je to Prokura? Význam slova, termín, Definice výrazu Prokura. Co znamená odborný pojem Prokura z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Prokura s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Prokura je v kategorii Právo

Klíčová slova: lexikon, význam, odborný výraz, Prokura, informace, co znamená, přesný význam, názvosloví, Právo, co to je, odborné názvosloví, význam pojmu, wiki, Právo, termín, slovník, slovo, heslo


Pojem Prokura je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Prokura? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prokura (ang., latin. procuration, něm. Prokura, pol. prokura) je institut obchodního práva, zakotvený v občanském zákoníku (§ 450–456), jímž podnikatel zmocňuje prokuristu ke všemu právnímu jednání, k němuž dochází při provozu obchodního závodu nebo jeho pobočky, i když se k nim jinak vyžaduje zvláštní plná moc. Je tedy zvláštní formou plné moci, jež nabývá účinnosti již samotným udělením, a tedy zápis prokuristy v obchodním rejstříku je toliko deklaratorní.

Pro další informace o termínu Prokura zkuste tyto odkazy

Hledat slovo Prokura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prokura ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Prokura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Prokura ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Prokura na Youtube

Zkusit najít pojem Prokura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Prokura například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Prokura? resp. co znamená výraz Prokura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prokura, odpověď na dotaz co je to Prokura?. Víte např. kdo to je Opatrovník? Znáte a víte kdo je Dacan? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.