Co je to?
Definice výrazu Prokura. Co znamená odborný pojem Prokura z kategorie Právo?

Co to je Prokura? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Prokura

Prokura je pojem používaný především v obchodním právu. V obchodním zákoníku je jako prokura označována speciální forma plné moci. Tou majitel podniku zplnomocňuje prokuristu k veškerému jednání, ke kterému se jinak vyžadují zvláštní plné moci. Je účinná okamžikem udělení.
Prokuru uděluje pouze podnikatel, který je zapsán v obchodním rejstříku. Nezaniká smrtí podnikatele, ale v té dob jsou omezeny určité úkony.


Co je to Prokura? Význam slova, termín, Definice výrazu Prokura. Co znamená odborný pojem Prokura z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Prokura doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Prokura se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: Právo, význam, synonymum, co je to Prokura?, pojem, Právo, termín, definice, co to je, terminologie, terminus technicus, význam pojmu, slovník, heslo, slovo, co znamená, význam slova, názvosloví


Pojem Prokura je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Prokura

Hledat heslo Prokura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Prokura ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Prokura ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prokura ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Prokura na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prokura ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Prokura například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Prokura? resp. co znamená výraz Prokura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prokura, odpověď na dotaz co je to Prokura?. Víte např. kdo to je Skopčák? Znáte a víte kdo je Pozér? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.