Co je to?
Definice výrazu, termínu Potenciometr. Co znamená odborný pojem Potenciometr z kategorie Technika?

Co je to Potenciometr? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Potenciometr

Potenciometr je název součástky z elektrotechnické oblasti, která se využívá pro snímání nebo řízení různých elektrotechnických zařízení. Jedná se o odporový napěťový dělič, který lze regulovat.
Potenciometr může být jak jednoduché, tak složitější zařízení. V jednoduchém provedení se jedná o jezdec, který se posunuje pomocí ovladače po odporové dráze. Podle toho, kde se potenciometr využívá, má odlišná provedení v materiálu i vzhledu.


Co je to Potenciometr? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Potenciometr. Co znamená odborný pojem Potenciometr z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Potenciometr) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Potenciometr patří do kategorie Technika

Klíčová slova: informace, popis, vysvětlení, přesný význam, přesný výraz, definice pojmu, význam, význam slova, heslo, lexikon, co znamená, slovník, synonymum, terminologie, termín, pojem, formulace, Technika


Pojem Potenciometr je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Potenciometr? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Potenciometr je elektrotechnická součástka, která slouží jako regulovatelný odporový napěťový dělič. Používá se k přímému řízení elektronických zařízení (například audio a video technika), někdy též jako snímač.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat výraz Potenciometr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Potenciometr ve Wikizdrojích

Hledat termín Potenciometr ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Potenciometr na Youtube

Najít termín Potenciometr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Potenciometr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Potenciometr například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Potenciometr? resp. co označuje slovo Potenciometr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Potenciometr, odpověď na dotaz co je to Potenciometr?. Víte např. kdo to je Barytonista? Znáte a víte kdo je Petr Novotný? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Potenciometr v jiné sekci než Technika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.