Co je to?
Výraz, termín, definice slova Potenciometr. Co znamená odborný pojem Potenciometr z kategorie Technika?

Co je to Potenciometr? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Potenciometr

Potenciometr je název součástky z elektrotechnické oblasti, která se využívá pro snímání nebo řízení různých elektrotechnických zařízení. Jedná se o odporový napěťový dělič, který lze regulovat.
Potenciometr může být jak jednoduché, tak složitější zařízení. V jednoduchém provedení se jedná o jezdec, který se posunuje pomocí ovladače po odporové dráze. Podle toho, kde se potenciometr využívá, má odlišná provedení v materiálu i vzhledu.


Co je to Potenciometr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Potenciometr. Co znamená odborný pojem Potenciometr z kategorie Technika?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Potenciometr patří do kategorie technika

Klíčová slova: co je to Potenciometr?, synonymum, technika, terminologie, odborné názvosloví, wiki, slovník, popis, heslo, význam pojmu, lexikon, význam slova, názvosloví, co to je, Potenciometr, význam, terminus technicus, informace


Pojem Potenciometr je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Potenciometr? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Potenciometr je elektrotechnická součástka, která slouží jako regulovatelný odporový napěťový dělič. Používá se k přímému řízení elektronických zařízení (například audio a video technika), někdy též jako snímač.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Potenciometr na Youtube

Najít termín Potenciometr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Potenciometr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Potenciometr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Potenciometr ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Potenciometr ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Potenciometr například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Potenciometr? resp. co znamená Potenciometr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Potenciometr, odpověď na dotaz co je to Potenciometr?. Víte např. kdo to je Jason Statham? Znáte a víte kdo je Jiřina Jirásková? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než technika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.