Co je to?
Definice výrazu, termínu Potenciometr. Co znamená odborný pojem Potenciometr z kategorie Technika?

Co je to Potenciometr? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Potenciometr

Potenciometr je název součástky z elektrotechnické oblasti, která se využívá pro snímání nebo řízení různých elektrotechnických zařízení. Jedná se o odporový napěťový dělič, který lze regulovat.
Potenciometr může být jak jednoduché, tak složitější zařízení. V jednoduchém provedení se jedná o jezdec, který se posunuje pomocí ovladače po odporové dráze. Podle toho, kde se potenciometr využívá, má odlišná provedení v materiálu i vzhledu.


Co je to Potenciometr? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Potenciometr. Co znamená odborný pojem Potenciometr z kategorie Technika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Potenciometr se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: co to je, Technika, formulace, Potenciometr, význam pojmu, heslo, odborný výraz, synonymum, terminus technicus, terminologie, význam slova, definice pojmu, slovník, pojem, lexikon, přesný výraz, odborné názvosloví, Technika


Pojem Potenciometr je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat slovo Potenciometr ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Potenciometr ve Wikislovníku

Hledat výraz Potenciometr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Potenciometr ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Potenciometr na Google.cz

Zkusit najít termín Potenciometr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Potenciometr například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Potenciometr? resp. co znamená výraz Potenciometr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Potenciometr, odpověď na dotaz co je to Potenciometr?. Víte např. kdo to je Šmejdíř? Znáte a víte kdo je Ivan Pilný? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Technika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.