Co je to?
Výraz, termín, definice slova Potenciometr. Co znamená odborný pojem Potenciometr z kategorie Technika?

Co je to Potenciometr? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Potenciometr

Potenciometr je název součástky z elektrotechnické oblasti, která se využívá pro snímání nebo řízení různých elektrotechnických zařízení. Jedná se o odporový napěťový dělič, který lze regulovat.
Potenciometr může být jak jednoduché, tak složitější zařízení. V jednoduchém provedení se jedná o jezdec, který se posunuje pomocí ovladače po odporové dráze. Podle toho, kde se potenciometr využívá, má odlišná provedení v materiálu i vzhledu.


Co je to Potenciometr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Potenciometr. Co znamená odborný pojem Potenciometr z kategorie Technika?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Potenciometr? s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Potenciometr je v sekci technika

Klíčová slova: slovník, co je to Potenciometr?, názvosloví, význam, definice, heslo, termín, technika, význam slova, definice pojmu, lexikon, synonymum, co znamená, wiki, popis, slovo, terminus technicus, význam pojmu


Pojem Potenciometr je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Potenciometr?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Potenciometr je elektrotechnická součástka, která slouží jako regulovatelný odporový napěťový dělič. Používá se k přímému řízení elektronických zařízení (například audio a video technika), někdy též jako snímač.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz Potenciometr ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Potenciometr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Potenciometr ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Potenciometr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Potenciometr ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Potenciometr ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Potenciometr například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Potenciometr? resp. co se skrývá pod slovem Potenciometr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Potenciometr, odpověď na dotaz co je to Potenciometr?. Víte např. kdo to je Hochštapler? Znáte a víte kdo je Ariana Grande? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než technika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.