Co je to?
Definice odborného termínu, slova Potenciometr. Co znamená pojem Potenciometr z kategorie Technika?

Co je Potenciometr?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Potenciometr

Potenciometr je název součástky z elektrotechnické oblasti, která se využívá pro snímání nebo řízení různých elektrotechnických zařízení. Jedná se o odporový napěťový dělič, který lze regulovat.
Potenciometr může být jak jednoduché, tak složitější zařízení. V jednoduchém provedení se jedná o jezdec, který se posunuje pomocí ovladače po odporové dráze. Podle toho, kde se potenciometr využívá, má odlišná provedení v materiálu i vzhledu.


Co je to Potenciometr? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Potenciometr. Co znamená pojem Potenciometr z kategorie Technika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Potenciometr patří do sekce technika

Klíčová slova: terminus technicus, odborné názvosloví, informace, heslo, formulace, přesný výraz, odborný výraz, názvosloví, pojem, význam pojmu, slovo, wiki, definice, terminologie, Potenciometr, technika, popis, termín


Pojem Potenciometr je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Potenciometr? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Potenciometr je elektrotechnická součástka, která slouží jako regulovatelný odporový napěťový dělič. Používá se k přímému řízení elektronických zařízení (například audio a video technika), někdy též jako snímač.

Jiné informační zdroje o pojmu Potenciometr

Najít termín Potenciometr ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Potenciometr ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Potenciometr ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Potenciometr ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Potenciometr na Google.cz

Hledat frázi Potenciometr ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Potenciometr například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Potenciometr? resp. co je to Potenciometr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Potenciometr, odpověď na dotaz co je to Potenciometr?. Víte např. kdo to je Tomáš Martínek? Znáte a víte kdo je Právník? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Potenciometr i jinde než v sekci než v technika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.