Co je to?
Definice odborného termínu, slova Import. Co znamená pojem Import z kategorie Ekonomie?

Co je to Import? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Import?

Import je slovo s více významy. Nejčastěji se používá pro označení množství zboží či služeb, které stát dováží z jiných zemí. Pokud by import byl vyšší než export, nerostl by hrubý domácí produkt. Vlády se snaží takové situace vyrovnávat tak, aby stát byl v aktivní obchodní bilanci a vývoz převyšoval dovoz. Tím se zvyšuje růst HDP.
Jiný význam má import v informatice. Zde se jedná o převod formátu dat.


Co je to Import? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Import. Co znamená pojem Import z kategorie Ekonomie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Import? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Import patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: formulace, slovo, význam pojmu, synonymum, co znamená, Ekonomie, význam slova, popis, význam, terminus technicus, přesný výraz, názvosloví, pojem, co to je, odborné názvosloví, přesný význam, definice, terminologie


Pojem Import je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Import? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Dovoz (nebo také import) je objem zboží, služeb (technologií, licencí, autorských práv), který určitý stát je schopen dovézt na své území ze zahraničí.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Import ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Import ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Import ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Import ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Import ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Import ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Import například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Import? resp. co se přesně ukrývá za slovem Import? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Import, odpověď na dotaz co je to Import?. Víte např. kdo to je Hugh Jackman? Znáte a víte kdo je Pískle? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Ekonomie U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.