Co je to?
Definice odborného termínu, slova Import. Co znamená pojem Import z kategorie Ekonomie?

Co je to Import? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Import?

Import je slovo s více významy. Nejčastěji se používá pro označení množství zboží či služeb, které stát dováží z jiných zemí. Pokud by import byl vyšší než export, nerostl by hrubý domácí produkt. Vlády se snaží takové situace vyrovnávat tak, aby stát byl v aktivní obchodní bilanci a vývoz převyšoval dovoz. Tím se zvyšuje růst HDP.
Jiný význam má import v informatice. Zde se jedná o převod formátu dat.


Co je to Import? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Import. Co znamená pojem Import z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Import je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: slovo, heslo, co to je, wiki, pojem, odborný výraz, termín, popis, význam slova, terminus technicus, co je to Import?, význam, odborné názvosloví, definice pojmu, definice, Import, formulace, terminologie


Pojem Import je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Import?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Dovoz (nebo také import) je objem zboží, služeb (technologií, licencí, autorských práv), který určitý stát je schopen dovézt na své území ze zahraničí.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Import ve vyhledávači Yandex

Najít termín Import ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Import ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Import ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Import ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Import ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Import například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Import? resp. co to je Import? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Import, odpověď na dotaz co je to Import?. Víte např. kdo to je Nemesis? Znáte a víte kdo je Hejhula? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.