Co je to?
Definice výrazu, termínu Import. Co znamená odborný pojem Import z kategorie Ekonomie?

Co je Import?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Import

Import je slovo s více významy. Nejčastěji se používá pro označení množství zboží či služeb, které stát dováží z jiných zemí. Pokud by import byl vyšší než export, nerostl by hrubý domácí produkt. Vlády se snaží takové situace vyrovnávat tak, aby stát byl v aktivní obchodní bilanci a vývoz převyšoval dovoz. Tím se zvyšuje růst HDP.
Jiný význam má import v informatice. Zde se jedná o převod formátu dat.


Co je to Import? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Import. Co znamená odborný pojem Import z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Import se známými na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Import je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: lexikon, význam, pojem, definice pojmu, informace, ekonomie, terminologie, přesný výraz, názvosloví, co to je, definice, termín, slovo, synonymum, wiki, ekonomie, význam slova, co je to Import?


Pojem Import je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Import?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Dovoz (nebo také import) je objem zboží, služeb (technologií, licencí, autorských práv), který určitý stát je schopen dovézt na své území ze zahraničí.

Linky na jiné informační zdroje

Najít heslo Import ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Import ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Import ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Import ve Wikislovníku

Najít výraz Import ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Import na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Import například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice termínu Import? resp. co znamená Import? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Import, odpověď na dotaz co je to Import?. Víte např. kdo to je Johnny Depp? Znáte a víte kdo je Šlapka? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Import v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je ekonomie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie ekonomie, sloupcové grafy, import, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.