Co je to?
Definice odborného termínu, slova Import. Co znamená pojem Import z kategorie Ekonomie?

Co je Import? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Import

Import je slovo s více významy. Nejčastěji se používá pro označení množství zboží či služeb, které stát dováží z jiných zemí. Pokud by import byl vyšší než export, nerostl by hrubý domácí produkt. Vlády se snaží takové situace vyrovnávat tak, aby stát byl v aktivní obchodní bilanci a vývoz převyšoval dovoz. Tím se zvyšuje růst HDP.
Jiný význam má import v informatice. Zde se jedná o převod formátu dat.


Co je to Import? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Import. Co znamená pojem Import z kategorie Ekonomie?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Import sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Import patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: termín, vysvětlení, synonymum, ekonomie, co je to Import?, co to je, přesný význam, ekonomie, co znamená, význam pojmu, definice pojmu, slovo, slovník, názvosloví, Import, přesný výraz, popis, terminologie


Pojem Import je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Import? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dovoz (nebo také import) je objem zboží, služeb (technologií, licencí, autorských práv), který určitý stát je schopen dovézt na své území ze zahraničí.

Další informační zdroje o slovu Import

Zkusit najít termín Import ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Import ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Import ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Import ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Import ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Import ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Import například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste zjistili co znamená Import? resp. co přesně znamená slovo Import? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Import, odpověď na dotaz co je to Import?. Víte např. kdo to je Jan Urban? Znáte a víte kdo je Štětka? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Import i v jiné sekci než je kategorie ekonomie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.