Co je to?
Výraz, termín, definice slova Import. Co znamená odborný pojem Import z kategorie Ekonomie?

Co je to Import? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Import?

Import je slovo s více významy. Nejčastěji se používá pro označení množství zboží či služeb, které stát dováží z jiných zemí. Pokud by import byl vyšší než export, nerostl by hrubý domácí produkt. Vlády se snaží takové situace vyrovnávat tak, aby stát byl v aktivní obchodní bilanci a vývoz převyšoval dovoz. Tím se zvyšuje růst HDP.
Jiný význam má import v informatice. Zde se jedná o převod formátu dat.


Co je to Import? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Import. Co znamená odborný pojem Import z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Import můžete samozřejmě sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Import je v sekci ekonomie

Klíčová slova: význam, synonymum, termín, co to je, přesný výraz, terminus technicus, lexikon, formulace, co znamená, informace, slovník, definice pojmu, pojem, názvosloví, význam slova, význam pojmu, vysvětlení, slovo


Pojem Import je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Import?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dovoz (nebo také import) je objem zboží, služeb (technologií, licencí, autorských práv), který určitý stát je schopen dovézt na své území ze zahraničí.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Import ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Import ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Import ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Import ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Import ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Import na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Import například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Import? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Import? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Import, odpověď na dotaz co je to Import?. Víte např. kdo to je Chazan? Znáte a víte kdo je Sráč? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Import v jiné sekci než ekonomie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.