Co je to?
Definice odborného termínu, slova Polygon. Co znamená pojem Polygon z kategorie Matematika?

Co je Polygon?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Polygon

Polygon je běžný termín z geometrie a jeho český ekvivalent zní mnohoúhelník. Odborně je definován jako část roviny vymezená úsečkami, které spojují určitý počet bodů (nejméně tři), z nichž žádné tři sousední neleží na jedné přímce; nebo přesněji jako omezená část roviny ohraničená uzavřenou lomenou čárou.


Co je to Polygon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Polygon. Co znamená pojem Polygon z kategorie Matematika?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Polygon sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Polygon patří do sekce matematika

Klíčová slova: slovník, odborný výraz, odborné názvosloví, terminus technicus, synonymum, přesný význam, definice, co je to Polygon?, názvosloví, význam pojmu, termín, wiki, popis, vysvětlení, formulace, slovo, lexikon, význam


Pojem Polygon je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Polygon dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mnohoúhelník (též n-úhelník) je část roviny vymezená úsečkami, které spojují určitý počet bodů (nejméně tři), z nichž žádné tři sousední neleží na jedné přímce. Přesnější definice je tato: Mnohoúhelník je omezená část roviny ohraničená uzavřenou lomenou čárou.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polygon ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Polygon ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Polygon na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polygon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Polygon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Polygon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Polygon například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Polygon? resp. co znamená Polygon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polygon, odpověď na dotaz co je to Polygon?. Víte např. kdo to je Thomas Mann? Znáte a víte kdo je Rónin? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než matematika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie matematika, cislo osm, polygon, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.