Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Polygon. Co znamená pojem Polygon z kategorie Matematika?

Co to je Polygon? Význam slova

Co znamená termín Polygon? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Polygon je běžný termín z geometrie a jeho český ekvivalent zní mnohoúhelník. Odborně je definován jako část roviny vymezená úsečkami, které spojují určitý počet bodů (nejméně tři), z nichž žádné tři sousední neleží na jedné přímce; nebo přesněji jako omezená část roviny ohraničená uzavřenou lomenou čárou.


Co je to Polygon? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Polygon. Co znamená pojem Polygon z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Polygon? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Polygon je v kategorii Matematika

Klíčová slova: odborný výraz, Matematika, odborné názvosloví, význam pojmu, názvosloví, pojem, terminologie, co znamená, přesný výraz, význam slova, heslo, definice, Polygon, popis, formulace, význam, co je to Polygon?, co to je


Pojem Polygon je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Polygon? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mnohoúhelník (též n-úhelník) je část roviny vymezená úsečkami, které spojují určitý počet bodů (nejméně tři), z nichž žádné tři sousední neleží na jedné přímce. Přesnější definice je tato: Mnohoúhelník je omezená část roviny ohraničená uzavřenou lomenou čárou.

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polygon ve Wikimedia Commons

Hledat termín Polygon ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Polygon ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Polygon na Youtube

Zkusit najít termín Polygon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Polygon ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Polygon například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Polygon? resp. co vlastně znamená slovo Polygon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polygon, odpověď na dotaz co je to Polygon?. Víte např. kdo to je Hana Hegerová? Znáte a víte kdo je Whistleblower? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Polygon hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.