Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Polygon. Co znamená pojem Polygon z kategorie Matematika?

Co to je Polygon? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Polygon

Polygon je běžný termín z geometrie a jeho český ekvivalent zní mnohoúhelník. Odborně je definován jako část roviny vymezená úsečkami, které spojují určitý počet bodů (nejméně tři), z nichž žádné tři sousední neleží na jedné přímce; nebo přesněji jako omezená část roviny ohraničená uzavřenou lomenou čárou.


Co je to Polygon? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Polygon. Co znamená pojem Polygon z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Polygon s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Polygon je v kategorii Matematika

Klíčová slova: definice pojmu, slovo, přesný význam, slovník, lexikon, heslo, formulace, popis, synonymum, význam slova, Matematika, co to je, definice, co je to Polygon?, vysvětlení, wiki, co znamená, termín


Pojem Polygon je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Polygon píše následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mnohoúhelník (též n-úhelník) je část roviny vymezená úsečkami, které spojují určitý počet bodů (nejméně tři), z nichž žádné tři sousední neleží na jedné přímce. Přesnější definice je tato: Mnohoúhelník je omezená část roviny ohraničená uzavřenou lomenou čárou.

Jiné informační zdroje o pojmu Polygon

Hledat videa s názvem Polygon na Youtube

Vyhledat výraz Polygon na Google.cz

Hledat slovo Polygon ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Polygon ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Polygon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Polygon ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Polygon například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Polygon? resp. co to je Polygon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polygon, odpověď na dotaz co je to Polygon?. Víte např. kdo to je Petr Novotný? Znáte a víte kdo je Domkář? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Matematika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.