Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Polygon. Co znamená pojem Polygon z kategorie Matematika?

Co to je Polygon? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Polygon

Polygon je běžný termín z geometrie a jeho český ekvivalent zní mnohoúhelník. Odborně je definován jako část roviny vymezená úsečkami, které spojují určitý počet bodů (nejméně tři), z nichž žádné tři sousední neleží na jedné přímce; nebo přesněji jako omezená část roviny ohraničená uzavřenou lomenou čárou.


Co je to Polygon? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Polygon. Co znamená pojem Polygon z kategorie Matematika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Polygon je v kategorii Matematika

Klíčová slova: odborný výraz, definice, popis, význam, slovo, slovník, informace, odborné názvosloví, terminus technicus, význam pojmu, co znamená, vysvětlení, termín, přesný výraz, definice pojmu, wiki, lexikon, heslo


Pojem Polygon je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Polygon? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mnohoúhelník (též n-úhelník) je část roviny vymezená úsečkami, které spojují určitý počet bodů (nejméně tři), z nichž žádné tři sousední neleží na jedné přímce. Přesnější definice je tato: Mnohoúhelník je omezená část roviny ohraničená uzavřenou lomenou čárou.

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Polygon ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polygon ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Polygon na Google.cz

Hledat slovo Polygon ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Polygon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Polygon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Polygon například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Polygon? resp. co znamená slovo Polygon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polygon, odpověď na dotaz co je to Polygon?. Víte např. kdo to je Tchyně? Znáte a víte kdo je Whistleblower? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Matematika U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.