Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tenderizér. Co znamená slovo Tenderizér z kategorie Nástroje?

Co je Tenderizér?

Co znamená pojem, definice termínu Tenderizér?

Tenderizér je nástroj, který se využívá ke změkčení a lehkému naklepání masa. Tímto změkčovačem se narušují a prořezávají vlákna masa. Klasickým změkčovačem je palička na maso. Ta bývá dřevěná nebo kovová, skládá se z hlavy a rukojeti a má dvě protilehlé plochy, opatřené hroty ve tvaru pyramid. Jiné provedení vypadá jako mačkač, na krátké rukojeti má upevněnou kovovou plochu s pyramidkami nebo hladkou. Další typ má místo pyramid čepele nebo jehly, které maso propichují a zařezávají se do něj.
Tenderizér maso tvaruje a udržuje v něm šťávu. Díky změkčení se zkrátí doba kuchyňské úpravy a snadnější je také konzumace a následné trávení.


Co je to Tenderizér? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tenderizér. Co znamená slovo Tenderizér z kategorie Nástroje?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Tenderizér patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: terminologie, informace, význam, přesný význam, popis, slovník, Tenderizér, termín, definice, heslo, lexikon, význam slova, odborné názvosloví, formulace, nástroje, odborný výraz, názvosloví, definice pojmu


Pojem Tenderizér je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Tenderizér?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tenderizér (změkčovač masa) slouží ke zjemnění a mírnému naklepání masa. Hlavním účelem použití je narušení a prořezání struktury masových vláken.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tenderizér ve Wikimedia Commons

Najít termín Tenderizér na Google.cz

Hledat výraz Tenderizér ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Tenderizér ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Tenderizér ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Tenderizér ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tenderizér například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Tenderizér? resp. jaký je význam slova Tenderizér? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tenderizér, odpověď na dotaz co je to Tenderizér?. Víte např. kdo to je Čingischán? Znáte a víte kdo je Mata Hari? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Tenderizér hledat i v jiných kategoriích (než nástroje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.