Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vasektomie. Co znamená odborný pojem Vasektomie z kategorie Lékařství?

Co je to Vasektomie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Vasektomie

Vasektomie je jednou z možností mužské antikoncepce. Jde o metodu, při které jsou přerušeny oba chámovody. Spermie se tak už nikdy nemohou dostat do vyroněného semene. Spermie se sice i nadále tvoří, ale zůstanou ve varlatech a samovolně se rozloží a následně vstřebají. Tato metoda je velice účinná, je spolehlivější, rychlejší a šetrnější než sterilizace ženy. Procento selhání je velice nízké, jde pouze 0,1% případů. Pro provedení vasektomie musí žadatel dosáhnout věku 21 let, pak teprve může o tento zákrok zažádat. V nižším věku, od 18 let, se zákrok provádí pouze na doporučení lékaře a musí ho posoudit řada odborníků.
Ve zvláštních případech může vasektomii nařídit i soud, většinou u sexuálních delikventů. Vasektomie je považovaná za zákrok trvalý, pokusy o uvedení do původního stavu a případná plodnost jsou málokdy úspěšné. Proto by si zájemci měli vše důkladně promyslet a být pevně rozhodnuti již nikdy nemít děti. Je vhodné informovat i partnerku, důsledky rozhodnutí se týkají i jí. V případě, že by se pár dále rozhodl mít děti, musí být odebrány spermie z varlete a žena oplodněna uměle. Vasektomii lze provádět klasicky řezem po mocí skalpelu nebo bezskalpelovou metodou.


Co je to Vasektomie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vasektomie. Co znamená odborný pojem Vasektomie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Vasektomie sdílejte s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Vasektomie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: popis, význam slova, pojem, wiki, Vasektomie, význam, vysvětlení, definice pojmu, termín, slovo, názvosloví, terminus technicus, lékařství, slovník, co je to Vasektomie?, synonymum, formulace, odborný výraz


Pojem Vasektomie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Vasektomie píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Vasektomie (také vazektomie) je chirurgický zákrok, při kterém dochází k přerušení chámovodů muže za účelem jeho sterilizace. Jedná se o jednu z forem mužské antikoncepce. Vazektomie je nejspolehlivější metodou mužské antikoncepce. Výhodou je její malá invazivita a nízké riziko komplikací při vysoké spolehlivosti. V roce 2012 se v České republice upravila právní legislativa omezující využití vazektomie, díky této změně se vazektomie stala běžně dostupnou metodou antikoncepce. Provedení vazektomie nemá vliv na kvalitu erekce a orgasmu. Objem ejakulátu se sníží jen o 5 %. Zákrok je možné provádět v lokální anestezii. Po zákroku nebývá nutná hospitalizace ani pracovní neschopnost. Míra komplikací u bezskalpelové techniky je nižší oproti klasické technice vazektomie.

Linky na další online zdroje

Najít pojem Vasektomie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Vasektomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vasektomie ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Vasektomie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Vasektomie na Youtube

Hledat slovo Vasektomie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vasektomie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě nyní již víte jaký je význam slova Vasektomie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Vasektomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vasektomie, odpověď na dotaz co je to Vasektomie?. Víte např. kdo to je Martin Kupka? Znáte a víte kdo je Spammer? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.