Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vasektomie. Co znamená pojem Vasektomie z kategorie Lékařství?

Co je to Vasektomie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Vasektomie

Vasektomie je malý chirurgický zákrok, při kterém dochází k podvázání a přerušení chámovodů. Jedná se o zpravidla nevratný způsob mužské sterilizace.


Co je to Vasektomie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vasektomie. Co znamená pojem Vasektomie z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Vasektomie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: pojem, termín, Lékařství, synonymum, přesný význam, Vasektomie, lexikon, co znamená, terminus technicus, přesný výraz, slovo, vysvětlení, informace, definice, odborné názvosloví, formulace, terminologie, definice pojmu


Pojem Vasektomie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vasektomie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vasektomie (také vazektomie) je chirurgický zákrok, při kterém dochází k přerušení chámovodů muže za účelem jeho sterilizace. Jedná se o jednu z forem mužské antikoncepce. Vazektomie je nejspolehlivější metodou mužské antikoncepce. Výhodou je její malá invazivita a nízké riziko komplikací při vysoké spolehlivosti. V roce 2012 se v České republice upravila právní legislativa omezující využití vazektomie, díky této změně se vazektomie stala běžně dostupnou metodou antikoncepce. Provedení vazektomie nemá vliv na kvalitu erekce a orgasmu. Objem ejakulátu se sníží jen o 5 %. Zákrok je možné provádět v lokální anestezii. Po zákroku nebývá nutná hospitalizace ani pracovní neschopnost. Míra komplikací u bezskalpelové techniky je nižší oproti klasické technice vazektomie.

Jiné zdroje informací o pojmu Vasektomie

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vasektomie ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Vasektomie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Vasektomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Vasektomie ve Wikislovníku

Vyhledat termín Vasektomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Vasektomie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vasektomie například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Vasektomie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Vasektomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vasektomie, odpověď na dotaz co je to Vasektomie?. Víte např. kdo to je Proděkan? Znáte a víte kdo je Spammer? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.