Co je to?
Definice výrazu Vasektomie. Co znamená odborný pojem Vasektomie z kategorie Lékařství?

Co je Vasektomie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Vasektomie?

Vasektomie je jednou z možností mužské antikoncepce. Jde o metodu, při které jsou přerušeny oba chámovody. Spermie se tak už nikdy nemohou dostat do vyroněného semene. Spermie se sice i nadále tvoří, ale zůstanou ve varlatech a samovolně se rozloží a následně vstřebají. Tato metoda je velice účinná, je spolehlivější, rychlejší a šetrnější než sterilizace ženy. Procento selhání je velice nízké, jde pouze 0,1% případů. Pro provedení vasektomie musí žadatel dosáhnout věku 21 let, pak teprve může o tento zákrok zažádat. V nižším věku, od 18 let, se zákrok provádí pouze na doporučení lékaře a musí ho posoudit řada odborníků.
Ve zvláštních případech může vasektomii nařídit i soud, většinou u sexuálních delikventů. Vasektomie je považovaná za zákrok trvalý, pokusy o uvedení do původního stavu a případná plodnost jsou málokdy úspěšné. Proto by si zájemci měli vše důkladně promyslet a být pevně rozhodnuti již nikdy nemít děti. Je vhodné informovat i partnerku, důsledky rozhodnutí se týkají i jí. V případě, že by se pár dále rozhodl mít děti, musí být odebrány spermie z varlete a žena oplodněna uměle. Vasektomii lze provádět klasicky řezem po mocí skalpelu nebo bezskalpelovou metodou.


Co je to Vasektomie? Význam slova, termín, Definice výrazu Vasektomie. Co znamená odborný pojem Vasektomie z kategorie Lékařství?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Vasektomie můžete samozřejmě sdílet s blízkými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Vasektomie je v sekci lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, názvosloví, přesný výraz, lexikon, slovník, co je to Vasektomie?, odborné názvosloví, význam slova, slovo, termín, význam, definice pojmu, co to je, terminologie, synonymum, lékařství, wiki, přesný význam


Pojem Vasektomie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Vasektomie?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vasektomie (také vazektomie) je chirurgický zákrok, při kterém dochází k přerušení chámovodů muže za účelem jeho sterilizace. Jedná se o jednu z forem mužské antikoncepce. Vazektomie je nejspolehlivější metodou mužské antikoncepce. Výhodou je její malá invazivita a nízké riziko komplikací při vysoké spolehlivosti. V roce 2012 se v České republice upravila právní legislativa omezující využití vazektomie, díky této změně se vazektomie stala běžně dostupnou metodou antikoncepce. Provedení vazektomie nemá vliv na kvalitu erekce a orgasmu. Objem ejakulátu se sníží jen o 5 %. Zákrok je možné provádět v lokální anestezii. Po zákroku nebývá nutná hospitalizace ani pracovní neschopnost. Míra komplikací u bezskalpelové techniky je nižší oproti klasické technice vazektomie.

Odkazy na jiné weby

Hledat heslo Vasektomie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vasektomie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Vasektomie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Vasektomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Vasektomie ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Vasektomie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Vasektomie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Vasektomie? resp. jaký je význam pojmu Vasektomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vasektomie, odpověď na dotaz co je to Vasektomie?. Víte např. kdo to je Emmanuel Macron? Znáte a víte kdo je Konzul? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.