Co je to?
Definice výrazu, termínu Vasektomie. Co znamená odborný pojem Vasektomie z kategorie Lékařství?

Co je Vasektomie?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Vasektomie?

Vasektomie je jednou z možností mužské antikoncepce. Jde o metodu, při které jsou přerušeny oba chámovody. Spermie se tak už nikdy nemohou dostat do vyroněného semene. Spermie se sice i nadále tvoří, ale zůstanou ve varlatech a samovolně se rozloží a následně vstřebají. Tato metoda je velice účinná, je spolehlivější, rychlejší a šetrnější než sterilizace ženy. Procento selhání je velice nízké, jde pouze 0,1% případů. Pro provedení vasektomie musí žadatel dosáhnout věku 21 let, pak teprve může o tento zákrok zažádat. V nižším věku, od 18 let, se zákrok provádí pouze na doporučení lékaře a musí ho posoudit řada odborníků.
Ve zvláštních případech může vasektomii nařídit i soud, většinou u sexuálních delikventů. Vasektomie je považovaná za zákrok trvalý, pokusy o uvedení do původního stavu a případná plodnost jsou málokdy úspěšné. Proto by si zájemci měli vše důkladně promyslet a být pevně rozhodnuti již nikdy nemít děti. Je vhodné informovat i partnerku, důsledky rozhodnutí se týkají i jí. V případě, že by se pár dále rozhodl mít děti, musí být odebrány spermie z varlete a žena oplodněna uměle. Vasektomii lze provádět klasicky řezem po mocí skalpelu nebo bezskalpelovou metodou.


Co je to Vasektomie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vasektomie. Co znamená odborný pojem Vasektomie z kategorie Lékařství?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice slova Vasektomie? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Vasektomie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: co znamená, lexikon, odborný výraz, terminologie, význam pojmu, přesný význam, přesný výraz, lékařství, synonymum, formulace, lékařství, význam slova, co je to Vasektomie?, terminus technicus, odborné názvosloví, informace, termín, definice


Pojem Vasektomie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Vasektomie dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vasektomie (také vazektomie) je chirurgický zákrok, při kterém dochází k přerušení chámovodů muže za účelem jeho sterilizace. Jedná se o jednu z forem mužské antikoncepce. Vazektomie je nejspolehlivější metodou mužské antikoncepce. Výhodou je její malá invazivita a nízké riziko komplikací při vysoké spolehlivosti. V roce 2012 se v České republice upravila právní legislativa omezující využití vazektomie, díky této změně se vazektomie stala běžně dostupnou metodou antikoncepce. Provedení vazektomie nemá vliv na kvalitu erekce a orgasmu. Objem ejakulátu se sníží jen o 5 %. Zákrok je možné provádět v lokální anestezii. Po zákroku nebývá nutná hospitalizace ani pracovní neschopnost. Míra komplikací u bezskalpelové techniky je nižší oproti klasické technice vazektomie.

Další informační zdroje o slovu Vasektomie

Hledat videa s názvem Vasektomie na Youtube

Zkusit najít heslo Vasektomie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Vasektomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Vasektomie ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Vasektomie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vasektomie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vasektomie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená slovo Vasektomie? resp. co znamená výraz Vasektomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vasektomie, odpověď na dotaz co je to Vasektomie?. Víte např. kdo to je Sufražetka? Znáte a víte kdo je Konzul? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Rentgen těla, vasektomie, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.