Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vasektomie. Co znamená pojem Vasektomie z kategorie Lékařství?

Co je to Vasektomie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Vasektomie

Vasektomie je jednou z možností mužské antikoncepce. Jde o metodu, při které jsou přerušeny oba chámovody. Spermie se tak už nikdy nemohou dostat do vyroněného semene. Spermie se sice i nadále tvoří, ale zůstanou ve varlatech a samovolně se rozloží a následně vstřebají. Tato metoda je velice účinná, je spolehlivější, rychlejší a šetrnější než sterilizace ženy. Procento selhání je velice nízké, jde pouze 0,1% případů. Pro provedení vasektomie musí žadatel dosáhnout věku 21 let, pak teprve může o tento zákrok zažádat. V nižším věku, od 18 let, se zákrok provádí pouze na doporučení lékaře a musí ho posoudit řada odborníků.
Ve zvláštních případech může vasektomii nařídit i soud, většinou u sexuálních delikventů. Vasektomie je považovaná za zákrok trvalý, pokusy o uvedení do původního stavu a případná plodnost jsou málokdy úspěšné. Proto by si zájemci měli vše důkladně promyslet a být pevně rozhodnuti již nikdy nemít děti. Je vhodné informovat i partnerku, důsledky rozhodnutí se týkají i jí. V případě, že by se pár dále rozhodl mít děti, musí být odebrány spermie z varlete a žena oplodněna uměle. Vasektomii lze provádět klasicky řezem po mocí skalpelu nebo bezskalpelovou metodou.


Co je to Vasektomie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vasektomie. Co znamená pojem Vasektomie z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Vasektomie s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Vasektomie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, definice pojmu, slovo, definice, terminus technicus, názvosloví, informace, pojem, synonymum, lexikon, význam pojmu, popis, význam slova, Vasektomie, přesný výraz, heslo, odborné názvosloví, co to je


Pojem Vasektomie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vasektomie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vasektomie (také vazektomie) je chirurgický zákrok, při kterém dochází k přerušení chámovodů muže za účelem jeho sterilizace. Jedná se o jednu z forem mužské antikoncepce. Vazektomie je nejspolehlivější metodou mužské antikoncepce. Výhodou je její malá invazivita a nízké riziko komplikací při vysoké spolehlivosti. V roce 2012 se v České republice upravila právní legislativa omezující využití vazektomie, díky této změně se vazektomie stala běžně dostupnou metodou antikoncepce. Provedení vazektomie nemá vliv na kvalitu erekce a orgasmu. Objem ejakulátu se sníží jen o 5 %. Zákrok je možné provádět v lokální anestezii. Po zákroku nebývá nutná hospitalizace ani pracovní neschopnost. Míra komplikací u bezskalpelové techniky je nižší oproti klasické technice vazektomie.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít výraz Vasektomie ve Wikislovníku

Hledat výraz Vasektomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Vasektomie ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Vasektomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Vasektomie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Vasektomie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vasektomie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Vasektomie? resp. co znamená výraz Vasektomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vasektomie, odpověď na dotaz co je to Vasektomie?. Víte např. kdo to je Senior? Znáte a víte kdo je Spammer? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.