Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vasektomie. Co znamená pojem Vasektomie z kategorie Lékařství?

Co je to Vasektomie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Vasektomie?

Vasektomie je malý chirurgický zákrok, při kterém dochází k podvázání a přerušení chámovodů. Jedná se o zpravidla nevratný způsob mužské sterilizace.


Co je to Vasektomie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vasektomie. Co znamená pojem Vasektomie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Vasektomie můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vasektomie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, heslo, odborný výraz, co to je, popis, terminologie, definice, názvosloví, odborné názvosloví, informace, lexikon, terminus technicus, slovo, pojem, slovník, význam slova, Lékařství, Vasektomie


Pojem Vasektomie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vasektomie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Vasektomie (také vazektomie) je chirurgický zákrok, při kterém dochází k přerušení chámovodů muže za účelem jeho sterilizace. Jedná se o jednu z forem mužské antikoncepce. Vazektomie je nejspolehlivější metodou mužské antikoncepce. Výhodou je její malá invazivita a nízké riziko komplikací při vysoké spolehlivosti. V roce 2012 se v České republice upravila právní legislativa omezující využití vazektomie, díky této změně se vazektomie stala běžně dostupnou metodou antikoncepce. Provedení vazektomie nemá vliv na kvalitu erekce a orgasmu. Objem ejakulátu se sníží jen o 5 %. Zákrok je možné provádět v lokální anestezii. Po zákroku nebývá nutná hospitalizace ani pracovní neschopnost. Míra komplikací u bezskalpelové techniky je nižší oproti klasické technice vazektomie.

Zkuste zjistit více informací o slovu Vasektomie v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Vasektomie ve Wikizdrojích

Najít heslo Vasektomie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Vasektomie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Vasektomie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Vasektomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vasektomie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Vasektomie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Vasektomie? resp. co znamená Vasektomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vasektomie, odpověď na dotaz co je to Vasektomie?. Víte např. kdo to je Gabriela Koukalová? Znáte a víte kdo je Biolog? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.