Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tračník. Co znamená odborný pojem Tračník z kategorie Lékařství?

Co je to Tračník? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Tračník?

Tračník je pojmenování nejdelší části tlustého střeva. Zde se již jen minimálně vstřebávají živiny, trávení zde prochází svou poslední fází. Tračník se nachází mezi tenkým střevem a konečníkem. Dělí se na části – tračník vzestupný, příčný, sestupný a esovitou kličku.
Tato svalnatá trubice nemá klky, ale vylučuje hlen, který chrání střevní stěnu a usnadňuje posun stolice. Lidský tračník má přibližný tvar podkovy. Žije v něm velké množství prospěšných bakterií.


Co je to Tračník? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tračník. Co znamená odborný pojem Tračník z kategorie Lékařství?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Tračník? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Tračník je v kategorii lékařství

Klíčová slova: lékařství, synonymum, definice, termín, význam, informace, pojem, lékařství, význam slova, slovník, formulace, co to je, co je to Tračník?, popis, terminologie, vysvětlení, heslo, přesný výraz


Pojem Tračník je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Tračník píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Tračník (lat. colon) je nejdelší část tlustého střeva. V tračníku prochází trávenina poslední fází zpracování, vstřebávání živin je již značně omezeno.
Pro většinu zvířat je trávenina, která dospívá do tračníku, již víceméně vyčerpaná. Je z ní resorbováno množství vody, takže výsledný produkt trávení, féces, je obvykle spíše tuhý a kompaktní.
Výjimku tvoří býložravci, kteří mají tračník vzhledem k délce těla velmi dlouhý a má složitou stavbu. Zvláště u koňovitých a zajícovců slouží tračník, společně s slepým střevem, jako fermentační nádoba, ve které symbiotické mikroorganismy štěpí celulózu rostlinných buněk a vytvářejí z ní živiny, které může živočich využít.

Pro více informací o heslu Tračník zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat slovo Tračník ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tračník ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Tračník ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Tračník na Google.cz

Vyhledat pojem Tračník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tračník ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tračník například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Tračník? resp. jaký je přesný význam slova Tračník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tračník, odpověď na dotaz co je to Tračník?. Víte např. kdo to je Sagvan Tofi? Znáte a víte kdo je PSY? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?