Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tračník. Co znamená pojem Tračník z kategorie Lékařství?

Co je Tračník?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Tračník

Tračník je pojmenování nejdelší části tlustého střeva. Zde se již jen minimálně vstřebávají živiny, trávení zde prochází svou poslední fází. Tračník se nachází mezi tenkým střevem a konečníkem. Dělí se na části – tračník vzestupný, příčný, sestupný a esovitou kličku.
Tato svalnatá trubice nemá klky, ale vylučuje hlen, který chrání střevní stěnu a usnadňuje posun stolice. Lidský tračník má přibližný tvar podkovy. Žije v něm velké množství prospěšných bakterií.


Co je to Tračník? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tračník. Co znamená pojem Tračník z kategorie Lékařství?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Tračník patří do sekce lékařství

Klíčová slova: vysvětlení, lékařství, slovník, přesný výraz, Tračník, přesný význam, lexikon, terminologie, názvosloví, odborné názvosloví, odborný výraz, pojem, informace, co znamená, co to je, formulace, popis, termín


Pojem Tračník je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Tračník píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tračník (lat. colon) je nejdelší část tlustého střeva. V tračníku prochází trávenina poslední fází zpracování, vstřebávání živin je již značně omezeno.
Pro většinu zvířat je trávenina, která dospívá do tračníku, již víceméně vyčerpaná. Je z ní resorbováno množství vody, takže výsledný produkt trávení, féces, je obvykle spíše tuhý a kompaktní.
Výjimku tvoří býložravci, kteří mají tračník vzhledem k délce těla velmi dlouhý a má složitou stavbu. Zvláště u koňovitých a zajícovců slouží tračník, společně s slepým střevem, jako fermentační nádoba, ve které symbiotické mikroorganismy štěpí celulózu rostlinných buněk a vytvářejí z ní živiny, které může živočich využít.

Další zdroje informací o slovu Tračník

Hledat videa s názvem Tračník na Youtube

Hledat heslo Tračník ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Tračník ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Tračník na Google obrázcích

Hledat slovo Tračník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Tračník ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tračník například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Tračník? resp. co znamená slovo Tračník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tračník, odpověď na dotaz co je to Tračník?. Víte např. kdo to je Tatiana Dyková? Znáte a víte kdo je Lance Armstrong? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?