Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gumbo. Co znamená pojem Gumbo z kategorie Jídlo?

Co to je Gumbo? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Gumbo

Gumbo je druh polévky pocházející z amerického státu Louisiana. Do receptu se promítají vlivy a zvyklosti hned několika kuchyní - francouzské, španělské, německé a dalších. Gumbo má velmi hustou konzistenci. Základem je vývar z masa nebo z mořských plodů a ten se dále zahušťuje zahušťovadlem. Nesmí chybět celer, paprika a cibule. Gumbo bývá i výrazně okořeněno. Příprava zabere dvě až tři hodiny a výsledný pokrm se podává s rýží jako hlavní jídlo.


Co je to Gumbo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gumbo. Co znamená pojem Gumbo z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Gumbo? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Gumbo patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: co znamená, lexikon, terminologie, přesný význam, popis, slovník, odborné názvosloví, definice pojmu, definice, wiki, slovo, vysvětlení, Jídlo, názvosloví, synonymum, termín, Gumbo, formulace


Pojem Gumbo je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Gumbo?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Gumbo je hustá polévka původem z jižní Louisiany, v níž se mísí ingredience a kuchařské postupy množství kultur včetně francouzské, španělské, německé, západoafrické a čoktavské. Skládá se zejména ze silného vývaru z masa nebo mořských plodů, zahušťovadla a svaté trojice zeleniny – řapíkatého celeru, papriky a cibule. Gumbo se často rozděluje podle druhu použitého zahušťovadla: africké zeleniny okra, čoktavského koření jménem filé prášek nebo francouzské jíšky. Jméno pokrm nejspíše získal z afrického názvu okry (ki ngombo) nebo čoktavského jména pro filé (kombo).

Polévka gumbo

Hustá polévka gumbo s mořskými plody. Autor: Jon Sullivan, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Hustá polévka gumbo s mořskými plody. Autor: Jon Sullivan, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Další zdroje informací o slovu Gumbo

Hledat videa s názvem Gumbo na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gumbo ve Wikimedia Commons

Najít slovo Gumbo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Gumbo ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Gumbo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Gumbo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gumbo například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Gumbo? resp. co přesně označuje termín Gumbo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gumbo, odpověď na dotaz co je to Gumbo?. Víte např. kdo to je Conchita Wurst? Znáte a víte kdo je Extrovert? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?