Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gumbo. Co znamená pojem Gumbo z kategorie Jídlo?

Co to je Gumbo? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Gumbo

Gumbo je druh polévky pocházející z amerického státu Louisiana. Do receptu se promítají vlivy a zvyklosti hned několika kuchyní - francouzské, španělské, německé a dalších. Gumbo má velmi hustou konzistenci. Základem je vývar z masa nebo z mořských plodů a ten se dále zahušťuje zahušťovadlem. Nesmí chybět celer, paprika a cibule. Gumbo bývá i výrazně okořeněno. Příprava zabere dvě až tři hodiny a výsledný pokrm se podává s rýží jako hlavní jídlo.


Co je to Gumbo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gumbo. Co znamená pojem Gumbo z kategorie Jídlo?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Gumbo se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: synonymum, wiki, informace, termín, popis, jídlo, terminus technicus, odborný výraz, přesný význam, Gumbo, definice, slovník, definice pojmu, odborné názvosloví, lexikon, terminologie, význam pojmu, heslo


Pojem Gumbo je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Gumbo?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gumbo je hustá polévka původem z jižní Louisiany, v níž se mísí ingredience a kuchařské postupy množství kultur včetně francouzské, španělské, německé, západoafrické a čoktavské. Skládá se zejména ze silného vývaru z masa nebo mořských plodů, zahušťovadla a svaté trojice zeleniny – řapíkatého celeru, papriky a cibule. Gumbo se často rozděluje podle druhu použitého zahušťovadla: africké zeleniny okra, čoktavského koření jménem filé prášek nebo francouzské jíšky. Jméno pokrm nejspíše získal z afrického názvu okry (ki ngombo) nebo čoktavského jména pro filé (kombo).

Polévka gumbo

Hustá polévka gumbo s mořskými plody. Autor: Jon Sullivan, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Hustá polévka gumbo s mořskými plody. Autor: Jon Sullivan, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Zkuste zjistit více informací o slovu Gumbo v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Gumbo ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Gumbo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Gumbo ve Wikislovníku

Hledat slovo Gumbo ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Gumbo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Gumbo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Gumbo například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Gumbo? resp. co znamená výraz Gumbo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gumbo, odpověď na dotaz co je to Gumbo?. Víte např. kdo to je Lewis Hamilton? Znáte a víte kdo je Dustin Hoffman? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Gumbo i v jiné sekci než v jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?