Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gumbo. Co znamená pojem Gumbo z kategorie Jídlo?

Co to je Gumbo? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Gumbo

Gumbo je druh polévky pocházející z amerického státu Louisiana. Do receptu se promítají vlivy a zvyklosti hned několika kuchyní - francouzské, španělské, německé a dalších. Gumbo má velmi hustou konzistenci. Základem je vývar z masa nebo z mořských plodů a ten se dále zahušťuje zahušťovadlem. Nesmí chybět celer, paprika a cibule. Gumbo bývá i výrazně okořeněno. Příprava zabere dvě až tři hodiny a výsledný pokrm se podává s rýží jako hlavní jídlo.


Co je to Gumbo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gumbo. Co znamená pojem Gumbo z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Gumbo sdílejte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Gumbo je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, pojem, definice pojmu, heslo, Jídlo, synonymum, odborné názvosloví, význam pojmu, význam slova, názvosloví, wiki, přesný výraz, formulace, slovník, co znamená, Jídlo, vysvětlení, informace


Pojem Gumbo je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gumbo? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Gumbo je hustá polévka původem z jižní Louisiany, v níž se mísí ingredience a kuchařské postupy množství kultur včetně francouzské, španělské, německé, západoafrické a čoktavské. Skládá se zejména ze silného vývaru z masa nebo mořských plodů, zahušťovadla a svaté trojice zeleniny – řapíkatého celeru, papriky a cibule. Gumbo se často rozděluje podle druhu použitého zahušťovadla: africké zeleniny okra, čoktavského koření jménem filé prášek nebo francouzské jíšky. Jméno pokrm nejspíše získal z afrického názvu okry (ki ngombo) nebo čoktavského jména pro filé (kombo).

Polévka gumbo

Hustá polévka gumbo s mořskými plody. Autor: Jon Sullivan, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Hustá polévka gumbo s mořskými plody. Autor: Jon Sullivan, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Další informační zdroje o slovu Gumbo

Hledat výraz Gumbo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gumbo ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gumbo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Gumbo ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Gumbo na Google.cz

Najít pojem Gumbo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Gumbo například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Gumbo? resp. co znamená slovo Gumbo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gumbo, odpověď na dotaz co je to Gumbo?. Víte např. kdo to je Udavač? Znáte a víte kdo je Michaela Ochotská? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?