Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gumbo. Co znamená odborný pojem Gumbo z kategorie Jídlo?

Co je to Gumbo? Význam slova

Co znamená termín Gumbo? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Gumbo je druh polévky pocházející z amerického státu Louisiana. Do receptu se promítají vlivy a zvyklosti hned několika kuchyní - francouzské, španělské, německé a dalších. Gumbo má velmi hustou konzistenci. Základem je vývar z masa nebo z mořských plodů a ten se dále zahušťuje zahušťovadlem. Nesmí chybět celer, paprika a cibule. Gumbo bývá i výrazně okořeněno. Příprava zabere dvě až tři hodiny a výsledný pokrm se podává s rýží jako hlavní jídlo.


Co je to Gumbo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gumbo. Co znamená odborný pojem Gumbo z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Gumbo se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: formulace, definice, termín, vysvětlení, přesný výraz, slovník, co to je, informace, Gumbo, terminus technicus, odborné názvosloví, názvosloví, přesný význam, jídlo, co je to Gumbo?, význam, odborný výraz, význam slova


Pojem Gumbo je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gumbo? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Gumbo je hustá polévka původem z jižní Louisiany, v níž se mísí ingredience a kuchařské postupy množství kultur včetně francouzské, španělské, německé, západoafrické a čoktavské. Skládá se zejména ze silného vývaru z masa nebo mořských plodů, zahušťovadla a svaté trojice zeleniny – řapíkatého celeru, papriky a cibule. Gumbo se často rozděluje podle druhu použitého zahušťovadla: africké zeleniny okra, čoktavského koření jménem filé prášek nebo francouzské jíšky. Jméno pokrm nejspíše získal z afrického názvu okry (ki ngombo) nebo čoktavského jména pro filé (kombo).

Polévka gumbo

Hustá polévka gumbo s mořskými plody. Autor: Jon Sullivan, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Hustá polévka gumbo s mořskými plody. Autor: Jon Sullivan, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gumbo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Gumbo ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Gumbo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gumbo ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Gumbo na Youtube

Najít termín Gumbo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Gumbo například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Gumbo? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Gumbo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gumbo, odpověď na dotaz co je to Gumbo?. Víte např. kdo to je Libuše Šafránková? Znáte a víte kdo je Vlastimil Brodský? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Gumbo v jiné sekci než jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?