Co je to?
Definice odborného termínu, slova SIPO. Co znamená pojem SIPO z kategorie Bankovnictví?

Co je to SIPO? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu SIPO

Pojem SIPO je všeobecně známý v souvislosti s pravidelnými platbami běžných výdajů za domácnost, jako jsou nájem, elektřina, internet, telefon, plyn, televize atd. SIPO nabízí možnost sdružení několika inkasních příkazů (např. za výše uvedené položky) do jednoho. Odpadá tím nutnost hlídat každou platbu zvlášť a příslušné částky jsou měsíčně strhávány z účtu plátce na základě inkasa. Zkratka SIPO dříve znamenala Sdružené inkaso plateb obyvatelstva, dnes je pojem mírně změněn na Soustředěné inkaso plateb obyvatelstva a je to služba nabízená Českou poštou.


Co je to SIPO? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova SIPO. Co znamená pojem SIPO z kategorie Bankovnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova SIPO můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín SIPO je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: význam slova, názvosloví, co je to SIPO?, odborný výraz, terminologie, Bankovnictví, informace, definice, význam pojmu, terminus technicus, termín, heslo, přesný význam, Bankovnictví, odborné názvosloví, přesný výraz, slovník, slovo


Pojem SIPO je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu SIPO?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

SIPO (dříve Sdružené inkaso plateb obyvatelstva, nyní Soustředěné inkaso plateb obyvatelstva) je služba poskytovaná Českou poštou.

Tato služba umožňuje sdružit několik pravidelných inkasních příkazů od různých společností (např. za telefon, nájem, televizi, stravné apod.) do jediné platby, kterou strhne z účtu plátce. Plátci je přiděleno spojovací číslo, které stačí oznámit poskytovatelům služeb, kteří pak prostřednictvím SIPO dostávají peníze za své služby. Výhodou pro plátce je snížení počtu inkas z účtu na jedinou platbu, což je výhodné zejména pro klienty bank, kteří za provedení inkasní platby platí poplatky.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo SIPO ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo SIPO ve Wikislovníku

Vyhledat výraz SIPO ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo SIPO ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo SIPO ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz SIPO ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo SIPO například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená SIPO? resp. co přesně označuje termín SIPO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SIPO, odpověď na dotaz co je to SIPO?. Víte např. kdo to je Antonín Zápotocký? Znáte a víte kdo je Josef Lada? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Bankovnictví Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.