Co je to?
Výraz, termín, definice slova SIPO. Co znamená odborný pojem SIPO z kategorie Bankovnictví?

Co je to SIPO? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu SIPO

Pojem SIPO je všeobecně známý v souvislosti s pravidelnými platbami běžných výdajů za domácnost, jako jsou nájem, elektřina, internet, telefon, plyn, televize atd. SIPO nabízí možnost sdružení několika inkasních příkazů (např. za výše uvedené položky) do jednoho. Odpadá tím nutnost hlídat každou platbu zvlášť a příslušné částky jsou měsíčně strhávány z účtu plátce na základě inkasa. Zkratka SIPO dříve znamenala Sdružené inkaso plateb obyvatelstva, dnes je pojem mírně změněn na Soustředěné inkaso plateb obyvatelstva a je to služba nabízená Českou poštou.


Co je to SIPO? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova SIPO. Co znamená odborný pojem SIPO z kategorie Bankovnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem SIPO s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín SIPO je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: přesný význam, terminus technicus, slovo, význam, názvosloví, formulace, bankovnictví, synonymum, význam slova, odborný výraz, význam pojmu, co je to SIPO?, definice pojmu, termín, heslo, co znamená, pojem, definice


Pojem SIPO je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem SIPO? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

SIPO (dříve Sdružené inkaso plateb obyvatelstva, nyní Soustředěné inkaso plateb obyvatelstva) je služba poskytovaná Českou poštou.

Tato služba umožňuje sdružit několik pravidelných inkasních příkazů od různých společností (např. za telefon, nájem, televizi, stravné apod.) do jediné platby, kterou strhne z účtu plátce. Plátci je přiděleno spojovací číslo, které stačí oznámit poskytovatelům služeb, kteří pak prostřednictvím SIPO dostávají peníze za své služby. Výhodou pro plátce je snížení počtu inkas z účtu na jedinou platbu, což je výhodné zejména pro klienty bank, kteří za provedení inkasní platby platí poplatky.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SIPO ve Wikimedia Commons

Najít výraz SIPO ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo SIPO ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo SIPO ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo SIPO ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem SIPO ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo SIPO například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova SIPO? resp. co se vlastně skrývá pod slovem SIPO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SIPO, odpověď na dotaz co je to SIPO?. Víte např. kdo to je Horymír? Znáte a víte kdo je Padlý anděl? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než bankovnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.