Co je to?
Výraz, termín, definice slova SIPO. Co znamená odborný pojem SIPO z kategorie Bankovnictví?

Co je to SIPO? Význam slova

Co znamená termín SIPO? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pojem SIPO je všeobecně známý v souvislosti s pravidelnými platbami běžných výdajů za domácnost, jako jsou nájem, elektřina, internet, telefon, plyn, televize atd. SIPO nabízí možnost sdružení několika inkasních příkazů (např. za výše uvedené položky) do jednoho. Odpadá tím nutnost hlídat každou platbu zvlášť a příslušné částky jsou měsíčně strhávány z účtu plátce na základě inkasa. Zkratka SIPO dříve znamenala Sdružené inkaso plateb obyvatelstva, dnes je pojem mírně změněn na Soustředěné inkaso plateb obyvatelstva a je to služba nabízená Českou poštou.


Co je to SIPO? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova SIPO. Co znamená odborný pojem SIPO z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (SIPO) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo SIPO patří do kategorie bankovnictví

Klíčová slova: vysvětlení, význam, význam pojmu, bankovnictví, definice, názvosloví, heslo, bankovnictví, slovník, význam slova, SIPO, definice pojmu, formulace, co to je, co znamená, synonymum, terminologie, pojem


Pojem SIPO je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu SIPO můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

SIPO (dříve Sdružené inkaso plateb obyvatelstva, nyní Soustředěné inkaso plateb obyvatelstva) je služba poskytovaná Českou poštou.

Tato služba umožňuje sdružit několik pravidelných inkasních příkazů od různých společností (např. za telefon, nájem, televizi, stravné apod.) do jediné platby, kterou strhne z účtu plátce. Plátci je přiděleno spojovací číslo, které stačí oznámit poskytovatelům služeb, kteří pak prostřednictvím SIPO dostávají peníze za své služby. Výhodou pro plátce je snížení počtu inkas z účtu na jedinou platbu, což je výhodné zejména pro klienty bank, kteří za provedení inkasní platby platí poplatky.

Další informace o pojmu SIPO hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít heslo SIPO ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo SIPO ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem SIPO ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem SIPO ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo SIPO na Google.cz

Zkusit najít pojem SIPO ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo SIPO například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova SIPO? resp. jaká je definice termínu SIPO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SIPO, odpověď na dotaz co je to SIPO?. Víte např. kdo to je Zuzana Čaputová? Znáte a víte kdo je Seladon? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je bankovnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.