Co je to?
Definice odborného termínu, slova SIPO. Co znamená pojem SIPO z kategorie Bankovnictví?

Co je to SIPO? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu SIPO

Pojem SIPO je všeobecně známý v souvislosti s pravidelnými platbami běžných výdajů za domácnost, jako jsou nájem, elektřina, internet, telefon, plyn, televize atd. SIPO nabízí možnost sdružení několika inkasních příkazů (např. za výše uvedené položky) do jednoho. Odpadá tím nutnost hlídat každou platbu zvlášť a příslušné částky jsou měsíčně strhávány z účtu plátce na základě inkasa. Zkratka SIPO dříve znamenala Sdružené inkaso plateb obyvatelstva, dnes je pojem mírně změněn na Soustředěné inkaso plateb obyvatelstva a je to služba nabízená Českou poštou.


Co je to SIPO? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova SIPO. Co znamená pojem SIPO z kategorie Bankovnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to SIPO? s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz SIPO je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: definice, Bankovnictví, slovo, terminus technicus, terminologie, termín, odborné názvosloví, heslo, slovník, SIPO, přesný význam, pojem, vysvětlení, informace, popis, co znamená, Bankovnictví, formulace


Pojem SIPO je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín SIPO? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

SIPO (dříve Sdružené inkaso plateb obyvatelstva, nyní Soustředěné inkaso plateb obyvatelstva) je služba poskytovaná Českou poštou.

Tato služba umožňuje sdružit několik pravidelných inkasních příkazů od různých společností (např. za telefon, nájem, televizi, stravné apod.) do jediné platby, kterou strhne z účtu plátce. Plátci je přiděleno spojovací číslo, které stačí oznámit poskytovatelům služeb, kteří pak prostřednictvím SIPO dostávají peníze za své služby. Výhodou pro plátce je snížení počtu inkas z účtu na jedinou platbu, což je výhodné zejména pro klienty bank, kteří za provedení inkasní platby platí poplatky.

Pro více informací o heslu SIPO zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz SIPO ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem SIPO ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem SIPO na Google.cz

Najít pojem SIPO ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz SIPO ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín SIPO ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo SIPO například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo SIPO? resp. co přesně znamená slovo SIPO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SIPO, odpověď na dotaz co je to SIPO?. Víte např. kdo to je Dana Zátopková? Znáte a víte kdo je Pat a Mat? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Bankovnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.