Co je to?
Odborný výraz, definice slova Palindrom. Co znamená pojem Palindrom z kategorie Český jazyk?

Co je to Palindrom? Význam slova

Co znamená termín Palindrom? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Palindrom je pojem odvozený od řeckého slova, které v překladu znamená běžící pozpátku. Jedná se o větu, slovo, číslo či jakoukoli jinou sekvenci, pro které je typickou vlastností to, že je můžete číst zleva doprava i zprava doleva a vždy vám vyjde to samé.
Mezery mezi slovy a diakritická znaménka se nepočítají. Klasickým palindromem je například věta „ Kobyla má malý bok“.


Co je to Palindrom? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Palindrom. Co znamená pojem Palindrom z kategorie Český jazyk?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Palindrom je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: slovník, informace, odborné názvosloví, co je to Palindrom?, definice pojmu, Palindrom, přesný výraz, co znamená, vysvětlení, odborný výraz, lexikon, význam, názvosloví, Český jazyk, význam slova, formulace, definice, wiki


Pojem Palindrom je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Palindrom? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Palindrom (z řec. palindromos, běžící pozpátku) je slovo, věta, číslo nebo melodie (obecně jakákoliv sekvence symbolů, např. sekvence DNA), která má tu vlastnost, že ji lze číst v libovolném směru (zprava doleva nebo zleva doprava) a má vždy stejný význam.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Palindrom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Palindrom na Youtube

Najít slovo Palindrom ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Palindrom ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Palindrom ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Palindrom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Palindrom například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Palindrom? resp. jaký je význam pojmu Palindrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Palindrom, odpověď na dotaz co je to Palindrom?. Víte např. kdo to je Mládek? Znáte a víte kdo je Tichý blázen? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Český jazyk. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.