Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Palindrom. Co znamená pojem Palindrom z kategorie Český jazyk?

Co to je Palindrom? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Palindrom?

Palindrom je pojem odvozený od řeckého slova, které v překladu znamená běžící pozpátku. Jedná se o větu, slovo, číslo či jakoukoli jinou sekvenci, pro které je typickou vlastností to, že je můžete číst zleva doprava i zprava doleva a vždy vám vyjde to samé.
Mezery mezi slovy a diakritická znaménka se nepočítají. Klasickým palindromem je například věta „ Kobyla má malý bok“.


Co je to Palindrom? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Palindrom. Co znamená pojem Palindrom z kategorie Český jazyk?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Palindrom? Potom se o definici podělte s dalšími osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Palindrom se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: terminus technicus, slovník, lexikon, co to je, význam pojmu, Palindrom, slovo, vysvětlení, pojem, informace, formulace, synonymum, odborný výraz, Český jazyk, terminologie, Český jazyk, definice pojmu, odborné názvosloví


Pojem Palindrom je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Palindrom?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Palindrom (z řec. palindromos, běžící pozpátku) je slovo, věta, číslo nebo melodie (obecně jakákoliv sekvence symbolů, např. sekvence DNA), která má tu vlastnost, že ji lze číst v libovolném směru (zprava doleva nebo zleva doprava) a má vždy stejný význam.

Jiné zdroje informací o pojmu Palindrom

Najít pojem Palindrom ve Wikislovníku

Vyhledat termín Palindrom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Palindrom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Palindrom ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Palindrom ve Wikizdrojích

Hledat pojem Palindrom ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Palindrom například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Palindrom? resp. co se přesně ukrývá za slovem Palindrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Palindrom, odpověď na dotaz co je to Palindrom?. Víte např. kdo to je Greta Thunbergová? Znáte a víte kdo je Camila Cabello? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Palindrom v jiné sekci než Český jazyk. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.