Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Palindrom. Co znamená pojem Palindrom z kategorie Český jazyk?

Co je Palindrom? Význam slova

Co znamená termín Palindrom? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Palindrom je pojem odvozený od řeckého slova, které v překladu znamená běžící pozpátku. Jedná se o větu, slovo, číslo či jakoukoli jinou sekvenci, pro které je typickou vlastností to, že je můžete číst zleva doprava i zprava doleva a vždy vám vyjde to samé.
Mezery mezi slovy a diakritická znaménka se nepočítají. Klasickým palindromem je například věta „ Kobyla má malý bok“.


Co je to Palindrom? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Palindrom. Co znamená pojem Palindrom z kategorie Český jazyk?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Palindrom se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: přesný výraz, odborné názvosloví, pojem, terminus technicus, význam pojmu, slovník, formulace, popis, heslo, význam, informace, co znamená, wiki, přesný význam, co to je, odborný výraz, slovo, definice


Pojem Palindrom je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Palindrom? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Palindrom (z řec. palindromos, běžící pozpátku) je slovo, věta, číslo nebo melodie (obecně jakákoliv sekvence symbolů, např. sekvence DNA), která má tu vlastnost, že ji lze číst v libovolném směru (zprava doleva nebo zleva doprava) a má vždy stejný význam.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Palindrom ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Palindrom ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Palindrom na Youtube

Najít heslo Palindrom ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Palindrom ve Wikislovníku

Najít slovo Palindrom ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Palindrom například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Palindrom? resp. jaká je definice slova Palindrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Palindrom, odpověď na dotaz co je to Palindrom?. Víte např. kdo to je Alfredo Di Stéfano? Znáte a víte kdo je Lizzo? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Palindrom i jinde než v sekci než v Český jazyk. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.