Co je to?
Definice výrazu, termínu Taurin. Co znamená odborný pojem Taurin z kategorie Chemie?

Co je to Taurin? Význam slova

Co znamená termín Taurin? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Taurin je jednou ze složek žluči. Jedná se o organickou kyselinu. Přidává se do krmiva pro kočky (je to nezbytná látka, kterou kočky samy nedokáží syntetizovat) a využívá se jako častá přísada do energetických nápojů.


Co je to Taurin? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Taurin. Co znamená odborný pojem Taurin z kategorie Chemie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Taurin? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Taurin je v kategorii Chemie

Klíčová slova: pojem, přesný výraz, synonymum, Chemie, definice, Chemie, názvosloví, odborné názvosloví, lexikon, Taurin, slovník, definice pojmu, termín, co je to Taurin?, terminologie, přesný význam, význam pojmu, odborný výraz


Pojem Taurin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Taurin? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Taurin (neboli kyselina 2-aminoethansulfonová) patří mezi organické kyseliny a jde o významnou složku žluči (v konjugátech s cholovými kyselinami - žlučové kyseliny). V nižších koncentracích ho lze najít ve většině živočišných tkání. Taurin je derivátem aminokyseliny cysteinu a proto je někdy řazen k aminokyselinám, přestože postrádá karboxylovou skupinu. Přesnější by proto bylo označení aminosulfonová kyselina. Taurin je jediná známá přirozeně se vyskytující sulfonová kyselina. Název taurin je odvozen z latinského taurus - býk, protože byl poprvé izolován německým vědcem Friedrichem Tiedemanem z býčí žluči.

Další informační zdroje o slovu Taurin

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Taurin ve Wikimedia Commons

Najít slovo Taurin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Taurin ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Taurin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Taurin ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Taurin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Taurin například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Taurin? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Taurin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Taurin, odpověď na dotaz co je to Taurin?. Víte např. kdo to je Stanislav Hložek? Znáte a víte kdo je Spammer? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Taurin hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.