Co je to?
Definice výrazu, termínu Taurin. Co znamená odborný pojem Taurin z kategorie Chemie?

Co je to Taurin? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Taurin?

Taurin je jednou ze složek žluči. Jedná se o organickou kyselinu. Přidává se do krmiva pro kočky (je to nezbytná látka, kterou kočky samy nedokáží syntetizovat) a využívá se jako častá přísada do energetických nápojů.


Co je to Taurin? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Taurin. Co znamená odborný pojem Taurin z kategorie Chemie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Taurin patří do sekce Chemie

Klíčová slova: význam, Chemie, odborné názvosloví, popis, pojem, co je to Taurin?, názvosloví, Chemie, slovník, formulace, slovo, co to je, heslo, co znamená, význam slova, terminus technicus, lexikon, význam pojmu


Pojem Taurin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Taurin? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Taurin (neboli kyselina 2-aminoethansulfonová) patří mezi organické kyseliny a jde o významnou složku žluči (v konjugátech s cholovými kyselinami - žlučové kyseliny). V nižších koncentracích ho lze najít ve většině živočišných tkání. Taurin je derivátem aminokyseliny cysteinu a proto je někdy řazen k aminokyselinám, přestože postrádá karboxylovou skupinu. Přesnější by proto bylo označení aminosulfonová kyselina. Taurin je jediná známá přirozeně se vyskytující sulfonová kyselina. Název taurin je odvozen z latinského taurus - býk, protože byl poprvé izolován německým vědcem Friedrichem Tiedemanem z býčí žluči.

Více informací o slovu Taurin doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít výraz Taurin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Taurin ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Taurin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Taurin na Youtube

Vyhledat výraz Taurin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Taurin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Taurin například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Taurin? resp. co označuje slovo Taurin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Taurin, odpověď na dotaz co je to Taurin?. Víte např. kdo to je Artemis? Znáte a víte kdo je Religionista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Chemie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.