Co je to?
Definice výrazu, termínu Taurin. Co znamená odborný pojem Taurin z kategorie Chemie?

Co je Taurin? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Taurin

Taurin je jednou ze složek žluči. Jedná se o organickou kyselinu. Přidává se do krmiva pro kočky (je to nezbytná látka, kterou kočky samy nedokáží syntetizovat) a využívá se jako častá přísada do energetických nápojů.


Co je to Taurin? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Taurin. Co znamená odborný pojem Taurin z kategorie Chemie?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice slova Taurin? Pak se o tuto stránku podělte se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Taurin je v kategorii chemie

Klíčová slova: informace, význam, chemie, co to je, odborné názvosloví, pojem, popis, slovo, co znamená, vysvětlení, význam pojmu, wiki, názvosloví, přesný výraz, definice, termín, lexikon, slovník


Pojem Taurin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Taurin? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Taurin (neboli kyselina 2-aminoethansulfonová) patří mezi organické kyseliny a jde o významnou složku žluči (v konjugátech s cholovými kyselinami - žlučové kyseliny). V nižších koncentracích ho lze najít ve většině živočišných tkání. Taurin je derivátem aminokyseliny cysteinu a proto je někdy řazen k aminokyselinám, přestože postrádá karboxylovou skupinu. Přesnější by proto bylo označení aminosulfonová kyselina. Taurin je jediná známá přirozeně se vyskytující sulfonová kyselina. Název taurin je odvozen z latinského taurus - býk, protože byl poprvé izolován německým vědcem Friedrichem Tiedemanem z býčí žluči.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Taurin na Youtube

Najít výraz Taurin na Google.cz

Zkusit najít termín Taurin ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Taurin ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Taurin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Taurin ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Taurin například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte co znamená slovo Taurin? resp. co přesně znamená slovo Taurin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Taurin, odpověď na dotaz co je to Taurin?. Víte např. kdo to je Pavel Tykač? Znáte a víte kdo je Personalistka? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než chemie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.