Co je to?
Výraz, termín, definice slova Taurin. Co znamená odborný pojem Taurin z kategorie Chemie?

Co je Taurin?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Taurin

Taurin je jednou ze složek žluči. Jedná se o organickou kyselinu. Přidává se do krmiva pro kočky (je to nezbytná látka, kterou kočky samy nedokáží syntetizovat) a využívá se jako častá přísada do energetických nápojů.


Co je to Taurin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Taurin. Co znamená odborný pojem Taurin z kategorie Chemie?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Taurin můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Taurin je v kategorii chemie

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, formulace, co znamená, lexikon, slovo, heslo, chemie, pojem, význam slova, slovník, chemie, význam, definice, co to je, termín, definice pojmu, přesný výraz


Pojem Taurin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Taurin?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Taurin (neboli kyselina 2-aminoethansulfonová) patří mezi organické kyseliny a jde o významnou složku žluči (v konjugátech s cholovými kyselinami - žlučové kyseliny). V nižších koncentracích ho lze najít ve většině živočišných tkání. Taurin je derivátem aminokyseliny cysteinu a proto je někdy řazen k aminokyselinám, přestože postrádá karboxylovou skupinu. Přesnější by proto bylo označení aminosulfonová kyselina. Taurin je jediná známá přirozeně se vyskytující sulfonová kyselina. Název taurin je odvozen z latinského taurus - býk, protože byl poprvé izolován německým vědcem Friedrichem Tiedemanem z býčí žluči.

Více informací o pojmu Taurin lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Taurin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Taurin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Taurin ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Taurin ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Taurin ve Wikizdrojích

Hledat výraz Taurin na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Taurin například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste zjistili co to je Taurin? resp. co přesně označuje termín Taurin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Taurin, odpověď na dotaz co je to Taurin?. Víte např. kdo to je Sbormistr? Znáte a víte kdo je Personalistka? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než chemie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie chemie, chemik v laboratoři, taurin, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.