Co je to?
Výraz, termín, definice slova Taurin. Co znamená odborný pojem Taurin z kategorie Chemie?

Co je to Taurin? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Taurin

Taurin je jednou ze složek žluči. Jedná se o organickou kyselinu. Přidává se do krmiva pro kočky (je to nezbytná látka, kterou kočky samy nedokáží syntetizovat) a využívá se jako častá přísada do energetických nápojů.


Co je to Taurin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Taurin. Co znamená odborný pojem Taurin z kategorie Chemie?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Taurin s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Taurin je v kategorii chemie

Klíčová slova: význam, odborné názvosloví, definice pojmu, synonymum, pojem, co je to Taurin?, lexikon, termín, vysvětlení, slovník, chemie, wiki, názvosloví, co znamená, informace, heslo, význam pojmu, co to je


Pojem Taurin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Taurin píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Taurin (neboli kyselina 2-aminoethansulfonová) patří mezi organické kyseliny a jde o významnou složku žluči (v konjugátech s cholovými kyselinami - žlučové kyseliny). V nižších koncentracích ho lze najít ve většině živočišných tkání. Taurin je derivátem aminokyseliny cysteinu a proto je někdy řazen k aminokyselinám, přestože postrádá karboxylovou skupinu. Přesnější by proto bylo označení aminosulfonová kyselina. Taurin je jediná známá přirozeně se vyskytující sulfonová kyselina. Název taurin je odvozen z latinského taurus - býk, protože byl poprvé izolován německým vědcem Friedrichem Tiedemanem z býčí žluči.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Taurin na Google.cz

Vyhledat termín Taurin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Taurin ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Taurin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Taurin na Youtube

Hledat pojem Taurin ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Taurin například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte co je to Taurin? resp. co se přesně ukrývá za slovem Taurin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Taurin, odpověď na dotaz co je to Taurin?. Víte např. kdo to je Radek John? Znáte a víte kdo je Teolog? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je chemie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.