Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vantroky. Co znamená pojem Vantroky z kategorie Nástroje?

Co je Vantroky? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Vantroky?

Vantroky jsou pojmenování, které má původ v němčině, ve slově Wandtrog, čili nástěnné koryto. Jedná se o dřevěná koryta určená k přivádění vody pro vodní kolo některého z vodních zařízení, tedy mlýna, hamru pily a podobně. Tato koryta byla postavena těsně u stěn budovy, vyráběla se z dřevěných prken a měla obdélníkový tvar. Byla také vybavena stavidly.
Jejich výrobou se zabývali tesaři, kterým se říkalo sekerníci. Vantroky byly spojeny přímo s náhonem mlýna zajišťovaly proud vody, který poháněl kolo. Jejich výhodou byla možnost regulovat a usměrňovat vodní proud. Daly se i mechanicky ovládat na dálku.


Co je to Vantroky? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vantroky. Co znamená pojem Vantroky z kategorie Nástroje?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Vantroky s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Vantroky se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: pojem, význam slova, synonymum, co je to Vantroky?, vysvětlení, nástroje, terminus technicus, slovo, co to je, odborné názvosloví, význam, co znamená, význam pojmu, Vantroky, odborný výraz, názvosloví, popis, termín


Pojem Vantroky je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Vantroky?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vantroky (z něm. Wandtrog – „nástěnné koryto“) jsou dřevěná koryta na vodu obvykle přiléhající ke stěně mlýna, která slouží jako přívod vody pro vodní kolo na vrchní vodu vodního mlýna, vodní pily, hamru či jiného zařízení.

Pro více informací o heslu Vantroky zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Vantroky ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Vantroky ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vantroky ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Vantroky ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Vantroky ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Vantroky ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Vantroky například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Vantroky? resp. co označuje slovo Vantroky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vantroky, odpověď na dotaz co je to Vantroky?. Víte např. kdo to je Kevin Garnett? Znáte a víte kdo je Aleš Chmelař? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nástroje). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.