Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vantroky. Co znamená pojem Vantroky z kategorie Nástroje?

Co je to Vantroky? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Vantroky

Vantroky jsou pojmenování, které má původ v němčině, ve slově Wandtrog, čili nástěnné koryto. Jedná se o dřevěná koryta určená k přivádění vody pro vodní kolo některého z vodních zařízení, tedy mlýna, hamru pily a podobně. Tato koryta byla postavena těsně u stěn budovy, vyráběla se z dřevěných prken a měla obdélníkový tvar. Byla také vybavena stavidly.
Jejich výrobou se zabývali tesaři, kterým se říkalo sekerníci. Vantroky byly spojeny přímo s náhonem mlýna zajišťovaly proud vody, který poháněl kolo. Jejich výhodou byla možnost regulovat a usměrňovat vodní proud. Daly se i mechanicky ovládat na dálku.


Co je to Vantroky? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vantroky. Co znamená pojem Vantroky z kategorie Nástroje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Vantroky můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vantroky je v sekci Nástroje

Klíčová slova: vysvětlení, Nástroje, definice, termín, popis, odborný výraz, co je to Vantroky?, heslo, význam, pojem, co to je, informace, terminus technicus, přesný význam, přesný výraz, definice pojmu, terminologie, formulace


Pojem Vantroky je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Vantroky můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vantroky (z něm. Wandtrog – „nástěnné koryto“) jsou dřevěná koryta na vodu obvykle přiléhající ke stěně mlýna, která slouží jako přívod vody pro vodní kolo na vrchní vodu vodního mlýna, vodní pily, hamru či jiného zařízení.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Vantroky ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Vantroky ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vantroky ve Wikimedia Commons

Najít výraz Vantroky ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Vantroky ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Vantroky na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vantroky například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Vantroky? resp. co přesně znamená slovo Vantroky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vantroky, odpověď na dotaz co je to Vantroky?. Víte např. kdo to je Pardál? Znáte a víte kdo je Jiří Suchý? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nástroje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.