Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vantroky. Co znamená pojem Vantroky z kategorie Nástroje?

Co je to Vantroky? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Vantroky?

Vantroky jsou pojmenování, které má původ v němčině, ve slově Wandtrog, čili nástěnné koryto. Jedná se o dřevěná koryta určená k přivádění vody pro vodní kolo některého z vodních zařízení, tedy mlýna, hamru pily a podobně. Tato koryta byla postavena těsně u stěn budovy, vyráběla se z dřevěných prken a měla obdélníkový tvar. Byla také vybavena stavidly.
Jejich výrobou se zabývali tesaři, kterým se říkalo sekerníci. Vantroky byly spojeny přímo s náhonem mlýna zajišťovaly proud vody, který poháněl kolo. Jejich výhodou byla možnost regulovat a usměrňovat vodní proud. Daly se i mechanicky ovládat na dálku.


Co je to Vantroky? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vantroky. Co znamená pojem Vantroky z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Vantroky? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Vantroky se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: slovník, heslo, Nástroje, termín, synonymum, význam, wiki, názvosloví, co je to Vantroky?, přesný význam, co to je, slovo, vysvětlení, popis, význam pojmu, terminus technicus, formulace, Vantroky


Pojem Vantroky je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Vantroky?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vantroky (z něm. Wandtrog – „nástěnné koryto“) jsou dřevěná koryta na vodu obvykle přiléhající ke stěně mlýna, která slouží jako přívod vody pro vodní kolo na vrchní vodu vodního mlýna, vodní pily, hamru či jiného zařízení.

Zkuste zjistit více informací o slovu Vantroky v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Vantroky na Youtube

Vyhledat heslo Vantroky ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vantroky ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Vantroky ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vantroky ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Vantroky ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vantroky například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Vantroky? resp. co přesně znamená slovo Vantroky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vantroky, odpověď na dotaz co je to Vantroky?. Víte např. kdo to je Kevin Spacey? Znáte a víte kdo je Jiří Paroubek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.