Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vantroky. Co znamená odborný pojem Vantroky z kategorie Nástroje?

Co je to Vantroky? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Vantroky

Vantroky jsou pojmenování, které má původ v němčině, ve slově Wandtrog, čili nástěnné koryto. Jedná se o dřevěná koryta určená k přivádění vody pro vodní kolo některého z vodních zařízení, tedy mlýna, hamru pily a podobně. Tato koryta byla postavena těsně u stěn budovy, vyráběla se z dřevěných prken a měla obdélníkový tvar. Byla také vybavena stavidly.
Jejich výrobou se zabývali tesaři, kterým se říkalo sekerníci. Vantroky byly spojeny přímo s náhonem mlýna zajišťovaly proud vody, který poháněl kolo. Jejich výhodou byla možnost regulovat a usměrňovat vodní proud. Daly se i mechanicky ovládat na dálku.


Co je to Vantroky? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vantroky. Co znamená odborný pojem Vantroky z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Vantroky můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Vantroky je v sekci nástroje

Klíčová slova: slovník, význam slova, informace, definice pojmu, pojem, terminus technicus, význam, synonymum, formulace, nástroje, přesný význam, co je to Vantroky?, odborný výraz, definice, Vantroky, přesný výraz, heslo, nástroje


Pojem Vantroky je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vantroky? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vantroky (z něm. Wandtrog – „nástěnné koryto“) jsou dřevěná koryta na vodu obvykle přiléhající ke stěně mlýna, která slouží jako přívod vody pro vodní kolo na vrchní vodu vodního mlýna, vodní pily, hamru či jiného zařízení.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Vantroky ve Wikizdrojích

Hledat slovo Vantroky ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Vantroky ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Vantroky ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Vantroky ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Vantroky ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Vantroky například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Vantroky? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Vantroky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vantroky, odpověď na dotaz co je to Vantroky?. Víte např. kdo to je Baron? Znáte a víte kdo je Martin Přikryl? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nástroje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.