Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vantroky. Co znamená pojem Vantroky z kategorie Nástroje?

Co je to Vantroky? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Vantroky?

Vantroky jsou pojmenování, které má původ v němčině, ve slově Wandtrog, čili nástěnné koryto. Jedná se o dřevěná koryta určená k přivádění vody pro vodní kolo některého z vodních zařízení, tedy mlýna, hamru pily a podobně. Tato koryta byla postavena těsně u stěn budovy, vyráběla se z dřevěných prken a měla obdélníkový tvar. Byla také vybavena stavidly.
Jejich výrobou se zabývali tesaři, kterým se říkalo sekerníci. Vantroky byly spojeny přímo s náhonem mlýna zajišťovaly proud vody, který poháněl kolo. Jejich výhodou byla možnost regulovat a usměrňovat vodní proud. Daly se i mechanicky ovládat na dálku.


Co je to Vantroky? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vantroky. Co znamená pojem Vantroky z kategorie Nástroje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Vantroky? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vantroky je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: význam, lexikon, slovo, názvosloví, vysvětlení, informace, slovník, přesný výraz, Nástroje, odborné názvosloví, přesný význam, pojem, význam pojmu, termín, definice pojmu, synonymum, heslo, co je to Vantroky?


Pojem Vantroky je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Vantroky dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Vantroky (z něm. Wandtrog – „nástěnné koryto“) jsou dřevěná koryta na vodu obvykle přiléhající ke stěně mlýna, která slouží jako přívod vody pro vodní kolo na vrchní vodu vodního mlýna, vodní pily, hamru či jiného zařízení.

Hledejte pojem Vantroky v následujících vyhledávačích

Najít pojem Vantroky na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vantroky ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Vantroky ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vantroky ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Vantroky na Youtube

Vyhledat heslo Vantroky ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Vantroky například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Vantroky? resp. jaký je přesný význam slova Vantroky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vantroky, odpověď na dotaz co je to Vantroky?. Víte např. kdo to je Bára Basiková? Znáte a víte kdo je Jiří Suchý? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Vantroky v jiné sekci než Nástroje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.