Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fax. Co znamená odborný pojem Fax z kategorie Hardware?

Co je to Fax? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Fax?

Fax je pojmenování přístroje sloužícího k přenosu obrazu pomocí telefonních linek. Funguje na principu přečtení textu nebo obrázku, jeho rozložení na body a jejich přeposlání pomocí telefonu do jiného faxového přístroje. Ten body složí do původní zprávy a tu v elektronické nebo papírové podobě umožní přečíst.
Faxy mohou používat tepelný, inkoustový i laserový tisk, jako fax lze použít i PC s modemem nebo adaptérem. Faxy pomalu ustupují a nahrazuje je elektronická pošta.


Co je to Fax? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fax. Co znamená odborný pojem Fax z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Fax patří do sekce hardware

Klíčová slova: termín, heslo, co znamená, odborné názvosloví, vysvětlení, přesný význam, Fax, terminus technicus, lexikon, formulace, význam, co to je, synonymum, wiki, význam pojmu, hardware, přesný výraz, popis


Pojem Fax je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Fax dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fax respektive telefax - správně (tele)faxový přístroj - je zařízení pro přenos statického obrazu pomocí telefonní linky. Název přístroje pochází z latinského „fac simile“, což znamená „čiň podobně“.
Fax čte (skenuje) psaný text nebo obrázek z papíru (typicky velikosti A4), rozkládá jej na body (pixely) a pošle jej v binární formě pomocí telefonní linky na jiný faxový přístroj. Ten zprávu přijme a vytiskne její kopii na papír nebo ji uchová elektronicky.

Další zdroje informací o slovu Fax

Hledat výraz Fax ve Wikizdrojích

Najít heslo Fax na Google.cz

Najít termín Fax ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Fax ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Fax ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Fax ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Fax například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Fax? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Fax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fax, odpověď na dotaz co je to Fax?. Víte např. kdo to je Mahulena Bočanová? Znáte a víte kdo je Lyndon Johnson? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než hardware). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.