Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fax. Co znamená pojem Fax z kategorie Hardware?

Co je to Fax? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Fax?

Fax je pojmenování přístroje sloužícího k přenosu obrazu pomocí telefonních linek. Funguje na principu přečtení textu nebo obrázku, jeho rozložení na body a jejich přeposlání pomocí telefonu do jiného faxového přístroje. Ten body složí do původní zprávy a tu v elektronické nebo papírové podobě umožní přečíst.
Faxy mohou používat tepelný, inkoustový i laserový tisk, jako fax lze použít i PC s modemem nebo adaptérem. Faxy pomalu ustupují a nahrazuje je elektronická pošta.


Co je to Fax? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fax. Co znamená pojem Fax z kategorie Hardware?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Fax je v kategorii Hardware

Klíčová slova: pojem, odborný výraz, odborné názvosloví, co to je, Hardware, přesný význam, názvosloví, význam pojmu, terminologie, informace, lexikon, význam, co znamená, význam slova, heslo, slovo, Hardware, přesný výraz


Pojem Fax je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Fax?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Fax respektive telefax - správně (tele)faxový přístroj - je zařízení pro přenos statického obrazu pomocí telefonní linky. Název přístroje pochází z latinského „fac simile“, což znamená „čiň podobně“.
Fax čte (skenuje) psaný text nebo obrázek z papíru (typicky velikosti A4), rozkládá jej na body (pixely) a pošle jej v binární formě pomocí telefonní linky na jiný faxový přístroj. Ten zprávu přijme a vytiskne její kopii na papír nebo ji uchová elektronicky.

Další informační zdroje o slovu Fax

Zkusit najít slovo Fax ve Wikislovníku

Hledat pojem Fax ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fax ve Wikimedia Commons

Najít termín Fax na Google.cz

Zkusit najít výraz Fax ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Fax ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fax například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Fax? resp. co je to Fax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fax, odpověď na dotaz co je to Fax?. Víte např. kdo to je Ničema? Znáte a víte kdo je Michal Kováč? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Hardware). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.