Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fax. Co znamená odborný pojem Fax z kategorie Hardware?

Co je to Fax? Význam slova

Co znamená termín Fax? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Fax je pojmenování přístroje sloužícího k přenosu obrazu pomocí telefonních linek. Funguje na principu přečtení textu nebo obrázku, jeho rozložení na body a jejich přeposlání pomocí telefonu do jiného faxového přístroje. Ten body složí do původní zprávy a tu v elektronické nebo papírové podobě umožní přečíst.
Faxy mohou používat tepelný, inkoustový i laserový tisk, jako fax lze použít i PC s modemem nebo adaptérem. Faxy pomalu ustupují a nahrazuje je elektronická pošta.


Co je to Fax? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fax. Co znamená odborný pojem Fax z kategorie Hardware?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Fax je v sekci hardware

Klíčová slova: odborný výraz, přesný význam, slovo, názvosloví, vysvětlení, formulace, Fax, význam, slovník, význam pojmu, co znamená, informace, definice, terminologie, pojem, hardware, hardware, význam slova


Pojem Fax je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Fax?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Fax respektive telefax - správně (tele)faxový přístroj - je zařízení pro přenos statického obrazu pomocí telefonní linky. Název přístroje pochází z latinského „fac simile“, což znamená „čiň podobně“.
Fax čte (skenuje) psaný text nebo obrázek z papíru (typicky velikosti A4), rozkládá jej na body (pixely) a pošle jej v binární formě pomocí telefonní linky na jiný faxový přístroj. Ten zprávu přijme a vytiskne její kopii na papír nebo ji uchová elektronicky.

Pro více informací o heslu Fax zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem Fax ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fax ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fax ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Fax ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Fax na Google.cz

Zkusit najít slovo Fax ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Fax například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Fax? resp. co je to Fax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fax, odpověď na dotaz co je to Fax?. Víte např. kdo to je Jaroslav Heyrovský? Znáte a víte kdo je Dana Batulková? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než hardware). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.