Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fax. Co znamená pojem Fax z kategorie Hardware?

Co to je Fax? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Fax?

Fax je pojmenování přístroje sloužícího k přenosu obrazu pomocí telefonních linek. Funguje na principu přečtení textu nebo obrázku, jeho rozložení na body a jejich přeposlání pomocí telefonu do jiného faxového přístroje. Ten body složí do původní zprávy a tu v elektronické nebo papírové podobě umožní přečíst.
Faxy mohou používat tepelný, inkoustový i laserový tisk, jako fax lze použít i PC s modemem nebo adaptérem. Faxy pomalu ustupují a nahrazuje je elektronická pošta.


Co je to Fax? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fax. Co znamená pojem Fax z kategorie Hardware?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Fax? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Fax patří do sekce hardware

Klíčová slova: formulace, přesný význam, co znamená, význam pojmu, heslo, definice, co je to Fax?, termín, hardware, odborné názvosloví, názvosloví, synonymum, význam slova, co to je, definice pojmu, pojem, lexikon, terminologie


Pojem Fax je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Fax?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fax respektive telefax - správně (tele)faxový přístroj - je zařízení pro přenos statického obrazu pomocí telefonní linky. Název přístroje pochází z latinského „fac simile“, což znamená „čiň podobně“.
Fax čte (skenuje) psaný text nebo obrázek z papíru (typicky velikosti A4), rozkládá jej na body (pixely) a pošle jej v binární formě pomocí telefonní linky na jiný faxový přístroj. Ten zprávu přijme a vytiskne její kopii na papír nebo ji uchová elektronicky.

Více informací o pojmu Fax lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Fax ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Fax ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Fax ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Fax ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Fax ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fax ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fax například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Fax? resp. co je to Fax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fax, odpověď na dotaz co je to Fax?. Víte např. kdo to je Psohlavec? Znáte a víte kdo je Povstalec? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Fax v jiné sekci než hardware. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.