Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fax. Co znamená pojem Fax z kategorie Hardware?

Co je to Fax? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Fax?

Fax je pojmenování přístroje sloužícího k přenosu obrazu pomocí telefonních linek. Funguje na principu přečtení textu nebo obrázku, jeho rozložení na body a jejich přeposlání pomocí telefonu do jiného faxového přístroje. Ten body složí do původní zprávy a tu v elektronické nebo papírové podobě umožní přečíst.
Faxy mohou používat tepelný, inkoustový i laserový tisk, jako fax lze použít i PC s modemem nebo adaptérem. Faxy pomalu ustupují a nahrazuje je elektronická pošta.


Co je to Fax? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fax. Co znamená pojem Fax z kategorie Hardware?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Fax) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fax patří do kategorie Hardware

Klíčová slova: popis, informace, odborné názvosloví, názvosloví, definice, Hardware, přesný význam, co znamená, Hardware, formulace, termín, synonymum, heslo, význam, význam slova, lexikon, definice pojmu, slovo


Pojem Fax je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Fax?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fax respektive telefax - správně (tele)faxový přístroj - je zařízení pro přenos statického obrazu pomocí telefonní linky. Název přístroje pochází z latinského „fac simile“, což znamená „čiň podobně“.
Fax čte (skenuje) psaný text nebo obrázek z papíru (typicky velikosti A4), rozkládá jej na body (pixely) a pošle jej v binární formě pomocí telefonní linky na jiný faxový přístroj. Ten zprávu přijme a vytiskne její kopii na papír nebo ji uchová elektronicky.

Jiné informační zdroje o pojmu Fax

Zkusit najít termín Fax ve Wikizdrojích

Najít termín Fax ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fax ve Wikimedia Commons

Hledat termín Fax ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Fax ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Fax ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Fax například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Fax? resp. co znamená výraz Fax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fax, odpověď na dotaz co je to Fax?. Víte např. kdo to je Petr Vichnar? Znáte a víte kdo je Adiktolog? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Hardware). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.