Co je to?
Definice výrazu Fax. Co znamená odborný pojem Fax z kategorie Hardware?

Co je Fax? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Fax?

Fax je pojmenování přístroje sloužícího k přenosu obrazu pomocí telefonních linek. Funguje na principu přečtení textu nebo obrázku, jeho rozložení na body a jejich přeposlání pomocí telefonu do jiného faxového přístroje. Ten body složí do původní zprávy a tu v elektronické nebo papírové podobě umožní přečíst.
Faxy mohou používat tepelný, inkoustový i laserový tisk, jako fax lze použít i PC s modemem nebo adaptérem. Faxy pomalu ustupují a nahrazuje je elektronická pošta.


Co je to Fax? Význam slova, termín, Definice výrazu Fax. Co znamená odborný pojem Fax z kategorie Hardware?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Fax? s kolegy na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Fax je v sekci hardware

Klíčová slova: termín, vysvětlení, co to je, odborný výraz, slovník, význam, synonymum, význam pojmu, wiki, informace, definice pojmu, lexikon, co je to Fax?, slovo, význam slova, Fax, hardware, hardware


Pojem Fax je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Fax?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fax respektive telefax - správně (tele)faxový přístroj - je zařízení pro přenos statického obrazu pomocí telefonní linky. Název přístroje pochází z latinského „fac simile“, což znamená „čiň podobně“.
Fax čte (skenuje) psaný text nebo obrázek z papíru (typicky velikosti A4), rozkládá jej na body (pixely) a pošle jej v binární formě pomocí telefonní linky na jiný faxový přístroj. Ten zprávu přijme a vytiskne její kopii na papír nebo ji uchová elektronicky.

Jiné zdroje informací o pojmu Fax

Najít slovo Fax ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Fax ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fax ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fax ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Fax ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Fax ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fax například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Fax? resp. co to je Fax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fax, odpověď na dotaz co je to Fax?. Víte např. kdo to je Faust? Znáte a víte kdo je Miley Cyrus? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je hardware. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.