Co je to?
Definice výrazu Aftraipšár. Co znamená odborný pojem Aftraipšár z kategorie Nástroje?

Co to je Aftraipšár? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Aftraipšár?

Aftraipšár je nástroj používaný skláři. Ti mu říkají také roztočka nebo šoršal. Jde o velkou železnou sponu uzpůsobenou k pohodlnému úchopu a držení v ruce. Na konci je opatřena packami ve tvaru jehlanu.
Aftraipšár se užívá k vytahování skla do délky nebo při roztáčení džbánků. Jde o tradiční sklářskou pomůcku.


Co je to Aftraipšár? Význam slova, termín, Definice výrazu Aftraipšár. Co znamená odborný pojem Aftraipšár z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Aftraipšár se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: slovník, význam, terminus technicus, odborný výraz, termín, přesný význam, co to je, synonymum, odborné názvosloví, terminologie, informace, popis, definice pojmu, význam slova, slovo, co je to Aftraipšár?, lexikon, heslo


Pojem Aftraipšár je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Aftraipšár píše následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Aftraipšár (též šoršal či roztočka) se ve sklářství používá na roztáčení džbánků či volejky resp. vytahování skla do délky. Aftraipšár je v podstatě velká železná spona do ruky, tvořená na konci jehlanovitými packami.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Aftraipšár ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Aftraipšár ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Aftraipšár ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Aftraipšár ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Aftraipšár ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aftraipšár ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Aftraipšár například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Aftraipšár? resp. co se přesně ukrývá za slovem Aftraipšár? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aftraipšár, odpověď na dotaz co je to Aftraipšár?. Víte např. kdo to je Reptilián? Znáte a víte kdo je František Nedvěd? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Aftraipšár hledat i v jiných kategoriích (než Nástroje) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.