Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vikýř. Co znamená pojem Vikýř z kategorie Stavebnictví?

Co je to Vikýř? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Vikýř?

Vikýř je jedním druhů nadstřešní konstrukce. Slouží k větrání a prosvětlení podstřešních prostor. Vikýř vyčnívá ze střechy směrem ven, takže neubírá obytný prostor. Vikýř mívá jednoduchý tvar, záleží na celkové konstrukci krovu a proporcích objektu.
Vikýře mohou být štítové s trojúhelníkovým tvarem, pultové se svislými bočními stěnami, sedlové s vikýřem ve tvaru sedlové střechy, valbové s tvarem valbové střechy, románské se střechou vikýře ve tvaru kužele či tzv. volské oko, kdy má vikýř protáhlé bočnice a trapézový s pultovou střechou.


Co je to Vikýř? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vikýř. Co znamená pojem Vikýř z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Vikýř patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: přesný význam, terminologie, Vikýř, pojem, synonymum, heslo, termín, terminus technicus, wiki, co je to Vikýř?, Stavebnictví, slovo, odborný výraz, vysvětlení, slovník, odborné názvosloví, význam pojmu, popis


Pojem Vikýř je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Vikýř zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Vikýř na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vikýř ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Vikýř ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Vikýř na Google.cz

Zkusit najít výraz Vikýř ve Wikislovníku

Najít pojem Vikýř ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vikýř například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Vikýř? resp. jaká je definice termínu Vikýř? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vikýř, odpověď na dotaz co je to Vikýř?. Víte např. kdo to je Bohumil Hrabal? Znáte a víte kdo je Arabista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.