Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vikýř. Co znamená slovo Vikýř z kategorie Stavebnictví?

Co je Vikýř?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Vikýř

Vikýř je jedním druhů nadstřešní konstrukce. Slouží k větrání a prosvětlení podstřešních prostor. Vikýř vyčnívá ze střechy směrem ven, takže neubírá obytný prostor. Vikýř mívá jednoduchý tvar, záleží na celkové konstrukci krovu a proporcích objektu.
Vikýře mohou být štítové s trojúhelníkovým tvarem, pultové se svislými bočními stěnami, sedlové s vikýřem ve tvaru sedlové střechy, valbové s tvarem valbové střechy, románské se střechou vikýře ve tvaru kužele či tzv. volské oko, kdy má vikýř protáhlé bočnice a trapézový s pultovou střechou.


Co je to Vikýř? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vikýř. Co znamená slovo Vikýř z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Vikýř patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: formulace, heslo, lexikon, přesný výraz, názvosloví, význam pojmu, odborný výraz, stavebnictví, odborné názvosloví, přesný význam, definice, terminologie, termín, Vikýř, stavebnictví, co znamená, wiki, pojem


Pojem Vikýř je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vikýř? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Vikýř je nadstřešní konstrukce, která slouží k prosvětlení a provětrání prostoru pod střechou. Z toho důvodu mají vikýře u obytných domů obvykle okno. Rozsáhlé pásové vikýře mohou současně zvětšovat použitelný obytný prostor pod střechou.
Protože konstrukce vikýřů je poměrně složitá tesařská práce, častěji se dnes řeší osvětlení a ventilace podkrovních obytných prostor jednodušším osazením střešních oken do šikmé střešní roviny.

Jiné informační zdroje o pojmu Vikýř

Najít heslo Vikýř ve vyhledávači Qwant

Najít termín Vikýř ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Vikýř ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Vikýř na Youtube

Najít heslo Vikýř ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Vikýř na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vikýř například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už znáte odpověď na otázku jaká je definice termínu Vikýř? resp. co se skrývá pod slovem Vikýř? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vikýř, odpověď na dotaz co je to Vikýř?. Víte např. kdo to je Brian Jones? Znáte a víte kdo je Jaro Slávik? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Vikýř v jiné sekci než stavebnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, domeček, vikýř, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.