Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vikýř. Co znamená pojem Vikýř z kategorie Stavebnictví?

Co je to Vikýř? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Vikýř?

Vikýř je jedním druhů nadstřešní konstrukce. Slouží k větrání a prosvětlení podstřešních prostor. Vikýř vyčnívá ze střechy směrem ven, takže neubírá obytný prostor. Vikýř mívá jednoduchý tvar, záleží na celkové konstrukci krovu a proporcích objektu.
Vikýře mohou být štítové s trojúhelníkovým tvarem, pultové se svislými bočními stěnami, sedlové s vikýřem ve tvaru sedlové střechy, valbové s tvarem valbové střechy, románské se střechou vikýře ve tvaru kužele či tzv. volské oko, kdy má vikýř protáhlé bočnice a trapézový s pultovou střechou.


Co je to Vikýř? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vikýř. Co znamená pojem Vikýř z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Vikýř? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Vikýř patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: formulace, definice, wiki, přesný výraz, Stavebnictví, pojem, co je to Vikýř?, Stavebnictví, odborný výraz, Vikýř, odborné názvosloví, přesný význam, význam pojmu, definice pojmu, terminologie, názvosloví, co znamená, co to je


Pojem Vikýř je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Vikýř?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vikýř je nadstřešní konstrukce, která slouží k prosvětlení a provětrání prostoru pod střechou. Z toho důvodu mají vikýře u obytných domů obvykle okno. Rozsáhlé pásové vikýře mohou současně zvětšovat použitelný obytný prostor pod střechou.
Protože konstrukce vikýřů je poměrně složitá tesařská práce, častěji se dnes řeší osvětlení a ventilace podkrovních obytných prostor jednodušším osazením střešních oken do šikmé střešní roviny.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vikýř ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Vikýř ve Wikislovníku

Hledat heslo Vikýř ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Vikýř na Google.cz

Hledat videa s názvem Vikýř na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vikýř ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Vikýř například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Vikýř? resp. jaký je význam slova Vikýř? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vikýř, odpověď na dotaz co je to Vikýř?. Víte např. kdo to je Anna Linhartová? Znáte a víte kdo je Puškař? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.