Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lučavka královská. Co znamená pojem Lučavka královská z kategorie Chemie?

Co je to Lučavka královská? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Lučavka královská

Lučavka královská je směs kyseliny dusičné a chlorovodíkové (v poměru 1:3). Nazývá se také královská voda. Používá se k testování zlata a dalších vzácných kovů jako je stříbro, platina, iridium, tantal, palladium a další.
Lučavka královská tyto vzácné kovy rozpouští. Jejím tvůrcem je arabský alchymista Geber, který ji použil již okolo roku 800 n.l.


Co je to Lučavka královská? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lučavka královská. Co znamená pojem Lučavka královská z kategorie Chemie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Lučavka královská? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lučavka královská je v kategorii Chemie

Klíčová slova: odborný výraz, definice pojmu, Chemie, lexikon, odborné názvosloví, definice, slovo, formulace, přesný výraz, slovník, informace, pojem, co to je, terminus technicus, termín, vysvětlení, heslo, názvosloví


Pojem Lučavka královská je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Lučavka královská ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Lučavka královská ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Lučavka královská ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Lučavka královská na Youtube

Hledat termín Lučavka královská ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Lučavka královská ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Lučavka královská například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Lučavka královská? resp. co znamená slovo Lučavka královská? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lučavka královská, odpověď na dotaz co je to Lučavka královská?. Víte např. kdo to je Dermatolog? Znáte a víte kdo je Mormon? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Chemie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.