Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lučavka královská. Co znamená pojem Lučavka královská z kategorie Chemie?

Co je to Lučavka královská? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Lučavka královská

Lučavka královská je směs kyseliny dusičné a chlorovodíkové (v poměru 1:3). Nazývá se také královská voda. Používá se k testování zlata a dalších vzácných kovů jako je stříbro, platina, iridium, tantal, palladium a další.
Lučavka královská tyto vzácné kovy rozpouští. Jejím tvůrcem je arabský alchymista Geber, který ji použil již okolo roku 800 n.l.


Co je to Lučavka královská? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lučavka královská. Co znamená pojem Lučavka královská z kategorie Chemie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Lučavka královská sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lučavka královská patří do sekce Chemie

Klíčová slova: wiki, Lučavka královská, pojem, definice, heslo, terminus technicus, terminologie, co to je, slovník, přesný výraz, přesný význam, termín, Chemie, popis, význam slova, význam, co je to Lučavka královská?, synonymum


Pojem Lučavka královská je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lučavka královská? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Lučavka královská (latinsky aqua regia neboli královská voda, také acidum chloronitrosum) je dýmavá žlutohnědá kapalina používaná pro rozpouštění obtížně rozpustných prvků, vzácných (královských) kovů. Jde o směs koncentrované kyseliny dusičné (HNO3) a kyseliny chlorovodíkové (HCl) v objemovém poměru 1:3. Nevydrží dlouho, je potřeba ji namíchat bezprostředně před použitím.

Další zdroje informací

Najít termín Lučavka královská ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Lučavka královská na Youtube

Najít heslo Lučavka královská ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Lučavka královská ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Lučavka královská na Google.cz

Hledat výraz Lučavka královská ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lučavka královská například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Lučavka královská? resp. co to je Lučavka královská? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lučavka královská, odpověď na dotaz co je to Lučavka královská?. Víte např. kdo to je Iveta Bartošová? Znáte a víte kdo je David Pastrňák? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Lučavka královská hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.