Co je to?
Definice výrazu, termínu Isofix. Co znamená odborný pojem Isofix z kategorie Technika?

Co je Isofix?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Isofix?

Jako isofix se označuje mezinárodně uznávaný standard na ukotvení dětské autosedačky. U tohoto systému se schválené dětské autosedačky propojí s konstrukcí automobilu za pomoci pevných třmenů. Výhodou systému je pevné a jednoduché ukotvení sedačky v autě. Normované body se nachází na krajních sedadlech vzadu. Systém pomáhá snižovat riziko zranění dětských pasažérů sedících v autosedačce. Tento systém se začal používat v roce 2002 ve Spojených státech.


Co je to Isofix? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Isofix. Co znamená odborný pojem Isofix z kategorie Technika?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Isofix? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Isofix je v kategorii technika

Klíčová slova: pojem, termín, technika, slovo, synonymum, definice pojmu, wiki, lexikon, formulace, popis, terminologie, co znamená, názvosloví, terminus technicus, význam pojmu, slovník, definice, co je to Isofix?


Pojem Isofix je v kategorii technika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Isofix dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

ISOFIX je mezinárodní standard (ISO 13216) ukotvení dětské autosedačky. U systému ISOFIX se výrobcem schválené dětské sedačky propojí s konstrukcí vozu pomocí pevných třmenů. Výhodou systému ISOFIX je jednoduché a pevné ukotvení sedačky ve vozidle. Normované kotevní body systému ISOFIX jsou na krajních sedadlech vzadu. Systém ISOFIX pomáhá spolehlivým propojením sedačky s vozidlem snížit riziko zranění dětí. Součástí volitelné výbavy mohou být kotevní body ISOFIX i pro sedadlo předního spolujezdce, ovšem jen pro ty modely, u kterých je možné deaktivovat airbagy na straně spolujezdce. Systém je používán od září 2002 (USA).

Linky na další online zdroje

Hledat pojem Isofix ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Isofix ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Isofix na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Isofix ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Isofix ve Wikimedia Commons

Najít výraz Isofix ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Isofix například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní již víte co znamená slovo Isofix? resp. jaká je definice termínu Isofix? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Isofix, odpověď na dotaz co je to Isofix?. Víte např. kdo to je Vidlák? Znáte a víte kdo je Archanděl Gabriel? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než technika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, segway, isofix, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.