Co je to?
Výraz, termín, definice slova Isofix. Co znamená odborný pojem Isofix z kategorie Technika?

Co je to Isofix? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Isofix?

Jako isofix se označuje mezinárodně uznávaný standard na ukotvení dětské autosedačky. U tohoto systému se schválené dětské autosedačky propojí s konstrukcí automobilu za pomoci pevných třmenů. Výhodou systému je pevné a jednoduché ukotvení sedačky v autě. Normované body se nachází na krajních sedadlech vzadu. Systém pomáhá snižovat riziko zranění dětských pasažérů sedících v autosedačce. Tento systém se začal používat v roce 2002 ve Spojených státech.


Co je to Isofix? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Isofix. Co znamená odborný pojem Isofix z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Isofix se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: co to je, technika, technika, formulace, wiki, slovo, informace, co je to Isofix?, heslo, terminus technicus, odborný výraz, synonymum, přesný výraz, význam slova, význam, co znamená, vysvětlení, definice


Pojem Isofix je v kategorii technika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Isofix dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

ISOFIX je mezinárodní standard (ISO 13216) ukotvení dětské autosedačky. U systému ISOFIX se výrobcem schválené dětské sedačky propojí s konstrukcí vozu pomocí pevných třmenů. Výhodou systému ISOFIX je jednoduché a pevné ukotvení sedačky ve vozidle. Normované kotevní body systému ISOFIX jsou na krajních sedadlech vzadu. Systém ISOFIX pomáhá spolehlivým propojením sedačky s vozidlem snížit riziko zranění dětí. Součástí volitelné výbavy mohou být kotevní body ISOFIX i pro sedadlo předního spolujezdce, ovšem jen pro ty modely, u kterých je možné deaktivovat airbagy na straně spolujezdce. Systém je používán od září 2002 (USA).

Další zdroje informací

Najít heslo Isofix ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Isofix ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Isofix ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Isofix ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Isofix na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Isofix ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Isofix například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní již víte jaká je definice termínu Isofix? resp. co znamená Isofix? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Isofix, odpověď na dotaz co je to Isofix?. Víte např. kdo to je Cizinec? Znáte a víte kdo je Farář? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Isofix hledat i v jiných kategoriích (než technika) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.