Co je to?
Výraz, termín, definice slova Isofix. Co znamená odborný pojem Isofix z kategorie Technika?

Co je Isofix? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Isofix?

Jako isofix se označuje mezinárodně uznávaný standard na ukotvení dětské autosedačky. U tohoto systému se schválené dětské autosedačky propojí s konstrukcí automobilu za pomoci pevných třmenů. Výhodou systému je pevné a jednoduché ukotvení sedačky v autě. Normované body se nachází na krajních sedadlech vzadu. Systém pomáhá snižovat riziko zranění dětských pasažérů sedících v autosedačce. Tento systém se začal používat v roce 2002 ve Spojených státech.


Co je to Isofix? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Isofix. Co znamená odborný pojem Isofix z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici slova Isofix můžete sdílet s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Isofix je v kategorii technika

Klíčová slova: wiki, Isofix, co to je, slovník, technika, co je to Isofix?, synonymum, přesný výraz, slovo, terminologie, popis, co znamená, vysvětlení, význam pojmu, definice, heslo, technika, terminus technicus


Pojem Isofix je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Isofix? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

ISOFIX je mezinárodní standard (ISO 13216) ukotvení dětské autosedačky. U systému ISOFIX se výrobcem schválené dětské sedačky propojí s konstrukcí vozu pomocí pevných třmenů. Výhodou systému ISOFIX je jednoduché a pevné ukotvení sedačky ve vozidle. Normované kotevní body systému ISOFIX jsou na krajních sedadlech vzadu. Systém ISOFIX pomáhá spolehlivým propojením sedačky s vozidlem snížit riziko zranění dětí. Součástí volitelné výbavy mohou být kotevní body ISOFIX i pro sedadlo předního spolujezdce, ovšem jen pro ty modely, u kterých je možné deaktivovat airbagy na straně spolujezdce. Systém je používán od září 2002 (USA).

Zkuste zjistit více informací o slovu Isofix v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Isofix ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Isofix ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Isofix ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Isofix ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Isofix na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Isofix ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Isofix například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Isofix? resp. co přesně znamená slovo Isofix? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Isofix, odpověď na dotaz co je to Isofix?. Víte např. kdo to je Dominik Landsman? Znáte a víte kdo je Archanděl Gabriel? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je technika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.