Co je to?
Definice výrazu, termínu Desatero. Co znamená odborný pojem Desatero z kategorie Náboženství?

Co je to Desatero? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Desatero?

Desatero neboli Desatero přikázání jsou v židovském a křesťanském náboženství příkazy, které by měli věřící dodržovat. Jsou návodem pro život, který dal lidem Bůh. Starý zákon říká, že přikázání sepsaná na deskách předal Bůh Mojžíšovi na legendární hoře Sinaj. V židovské a křesťanské etice je Desatero Božích přikázání nezastupitelné. Je souhrnem toho, jak by měl vypadat morální život věřícího a návodem pro šťastný a spokojený život.
Je o tyto pokyny: V jednoho Boha věřiti budeš. Nevezmeš jména Božího nadarmo. Pomni, abys den sváteční světil. Cti otce svého i matku svou. Nezabiješ. Nesesmilníš. Nepokradeš. Nepromluvíš křivého svědectví proti bližnímu svému. Nepožádáš manželky bližního svého. Nepožádáš ani statku jeho. Podle kamenných desek, na kterých bylo Desatero původně napsáno, je rozděleno na dvě části. Na první desce byly čtyři příkazy, které se vztahovaly k Bohu, na druhé desce 6 příkazů, které se vztahují k mezilidským vztahům. Jednotlivá přikázání se číslují, číslování se může lišit u katolíků a protestantů.


Definice výrazu, termínu Desatero. Co znamená odborný pojem Desatero z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Desatero sdílejte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Desatero je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: definice, přesný výraz, definice pojmu, význam slova, význam, heslo, přesný význam, co znamená, pojem, Náboženství, odborné názvosloví, wiki, formulace, termín, co to je, vysvětlení, informace, Náboženství


Pojem Desatero je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Desatero na Youtube

Vyhledat pojem Desatero ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Desatero ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Desatero na Google.cz

Hledat heslo Desatero ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Desatero ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Desatero například ve Wikipedii, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Desatero? resp. jaká je definice slova Desatero? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Desatero, odpověď na dotaz co je to Desatero?. Víte např. kdo to je Ajťák? Znáte a víte kdo je Nemakačenko? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.