Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kendó. Co znamená odborný pojem Kendó z kategorie Sport?

Co je to Kendó? Význam slova

Co znamená termín Kendó? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kendó čili cesta meče, je druh japonského bojového umění, při kterém se bojuje s mečem. Jde o spojení tradičních škol, které pro boj využívají meč kendžucu. Vyvíjelo se v průběhu 19. a 20. století. Samotné cvičení lze rozdělit na dvě části – plný kontakt s ochrannou výstrojí a cvičný mečem, nazývaný šinaj kendó, nebo nácvik boje s dřevěnými či pravými meči, kdy je nutno dodržovat dané sestavy pohybů. Tato část se nazývá kendó kata.
Bojové umění kendó má utvářet charakter člověka používáním zásad katana. Výcvik zahrnuje i filozofii, etiketu a morální zásady. V současnosti se jedná o soulad těla a mysli, rozvoj fyzické i duševní síly a dosažení jejich rovnováhy.


Co je to Kendó? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kendó. Co znamená odborný pojem Kendó z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kendó? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Kendó je v kategorii sport

Klíčová slova: přesný význam, slovo, formulace, wiki, názvosloví, co to je, význam, sport, vysvětlení, definice, přesný výraz, odborný výraz, terminologie, termín, informace, slovník, sport, lexikon


Pojem Kendó je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kendó? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kendó je japonské umění boje s mečem. Kendó vzniklo syntézou z několika starých škol boje s mečem kendžucu postupně během konce 19. a začátku 20. století.
Cvičení kendó se dělí do dvou oblastí – šinaj kendó, tedy plnokontaktní cvičení s cvičným mečem šinajem a ochrannou výstrojí bógu, a kendó kata, tedy nácvik boje pomocí předem daných sestav pohybů za použití pravých nebo dřevěných mečů. V kendó se také pořádají zápasy, jap. šiai.

Více informací o slovu Kendó doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat výraz Kendó ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Kendó ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kendó ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Kendó ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kendó na Youtube

Najít termín Kendó na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kendó například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Kendó? resp. jaký je význam pojmu Kendó? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kendó, odpověď na dotaz co je to Kendó?. Víte např. kdo to je Jaromír Jágr? Znáte a víte kdo je Ursula Andress? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Kendó i jinde než v sekci než v sport. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.