Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kendó. Co znamená odborný pojem Kendó z kategorie Sport?

Co je to Kendó? Význam slova

Co znamená termín Kendó? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kendó čili cesta meče, je druh japonského bojového umění, při kterém se bojuje s mečem. Jde o spojení tradičních škol, které pro boj využívají meč kendžucu. Vyvíjelo se v průběhu 19. a 20. století. Samotné cvičení lze rozdělit na dvě části – plný kontakt s ochrannou výstrojí a cvičný mečem, nazývaný šinaj kendó, nebo nácvik boje s dřevěnými či pravými meči, kdy je nutno dodržovat dané sestavy pohybů. Tato část se nazývá kendó kata.
Bojové umění kendó má utvářet charakter člověka používáním zásad katana. Výcvik zahrnuje i filozofii, etiketu a morální zásady. V současnosti se jedná o soulad těla a mysli, rozvoj fyzické i duševní síly a dosažení jejich rovnováhy.


Co je to Kendó? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kendó. Co znamená odborný pojem Kendó z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kendó? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Kendó je v kategorii sport

Klíčová slova: slovo, co je to Kendó?, sport, význam, synonymum, přesný výraz, pojem, vysvětlení, definice, sport, terminologie, termín, co to je, wiki, přesný význam, definice pojmu, Kendó, co znamená


Pojem Kendó je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kendó? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kendó je japonské umění boje s mečem. Kendó vzniklo syntézou z několika starých škol boje s mečem kendžucu postupně během konce 19. a začátku 20. století.
Cvičení kendó se dělí do dvou oblastí – šinaj kendó, tedy plnokontaktní cvičení s cvičným mečem šinajem a ochrannou výstrojí bógu, a kendó kata, tedy nácvik boje pomocí předem daných sestav pohybů za použití pravých nebo dřevěných mečů. V kendó se také pořádají zápasy, jap. šiai.

Další zdroje informací o slovu Kendó

Vyhledat výraz Kendó ve Wikislovníku

Hledat termín Kendó ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Kendó ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Kendó ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Kendó ve Wikizdrojích

Najít výraz Kendó na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kendó například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kendó? resp. co označuje slovo Kendó? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kendó, odpověď na dotaz co je to Kendó?. Víte např. kdo to je Kali? Znáte a víte kdo je Asexuál? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.