Co je to?
Definice výrazu Mikropůjčka. Co znamená odborný pojem Mikropůjčka z kategorie Bankovnictví?

Co je Mikropůjčka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Mikropůjčka?

Mikropůjčka je druh krátkodobé rychlé půjčky. Jedná se o zapůjčení velmi nízké částky v řádu několika tisíců. Tuto půjčku je nutno rychle splatit, většinou do jednoho měsíce. Mikropůjčka rozhodně není levná, za snadné poskytnutí se platí velmi vysoké poplatky nebo úroky.
Půjčku lze získat po vyplnění krátkého formuláře a online ověření dokladů velmi rychle, schválení proběhne během několika minut a peníze jsou pak ihned převedeny na účet klienta. Není nutné potvrzení příjmů, prověřování a posuzování zájemců není tak přísné, jako v bance. Půjčka je tedy snadno dostupná.


Co je to Mikropůjčka? Význam slova, termín, Definice výrazu Mikropůjčka. Co znamená odborný pojem Mikropůjčka z kategorie Bankovnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Mikropůjčka můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Mikropůjčka je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: termín, význam slova, slovo, co to je, význam, popis, vysvětlení, wiki, co znamená, heslo, názvosloví, informace, význam pojmu, přesný význam, synonymum, slovník, terminologie, odborný výraz


Pojem Mikropůjčka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mikropůjčka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mikroúvěr (angl. microcredit) nebo také mikropůjčka má formu drobných půjček poskytovaných určitým společenským skupinám, které nejsou dle standardních měřítek posuzované jako solventní, např. nezaměstnaní, důchodci, ženy na mateřské, studenti a chudí podnikatelé. Ti nejsou schopni záruky, nemají stálé zaměstnání a jejich úvěrový profil obecně nesplňuje ani minimální požadavky pro získání tradiční formy úvěru. Mikroúvěr je také součástí mikrofinancování, které se zaměřuje na zajišťování finančních služeb (úvěry, úspory, mikropojištění aj.) velmi chudým lidem.

Jiné informační zdroje o pojmu Mikropůjčka

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mikropůjčka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Mikropůjčka ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Mikropůjčka na Google.cz

Vyhledat termín Mikropůjčka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Mikropůjčka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mikropůjčka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikropůjčka například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Mikropůjčka? resp. co to je Mikropůjčka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikropůjčka, odpověď na dotaz co je to Mikropůjčka?. Víte např. kdo to je Felix Slováček? Znáte a víte kdo je Lubomír Nový? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než bankovnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.