Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fixace hypotéky. Co znamená odborný pojem Fixace hypotéky z kategorie Bankovnictví?

Co je to Fixace hypotéky? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Fixace hypotéky?

Fixace hypotéky je pojmenování pro čas, ve kterém platí pevně stanovená úroková sazba hypotéčního úvěru i výše splátek. Smluvené a pevně stanovené podmínky nemůže měnit ani dlužník, ani samotná banka. Fixace hypotéky je vázaná na stanovený počet let, většinou jde o rozmezí od 1 do 10 let. Jde vždy o dobu od podpisu smlouvy do konce samotné fixace.
Pokud je nízká úroková sazba a očekává se její růst, je vhodnější delší fixace, pokud se v budoucnu mohou úroky snižovat, je výhodnější kratší doba, která otevírá možnosti refinancování a lepších podmínek. Kratší doba se vyplatí i tehdy, pokud dlužník uvažuje o předčasném splacení hypotéky.


Co je to Fixace hypotéky? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fixace hypotéky. Co znamená odborný pojem Fixace hypotéky z kategorie Bankovnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Fixace hypotéky s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Fixace hypotéky je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: definice, bankovnictví, význam, terminologie, synonymum, heslo, lexikon, formulace, bankovnictví, odborný výraz, terminus technicus, slovník, pojem, termín, přesný význam, co to je, informace, definice pojmu


Pojem Fixace hypotéky je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Fixace hypotéky?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fixace úrokové sazby u hypotečního úvěru je časový úsek, po který je úroková sazba neměnná. Po ukončení fixace se úroková sazba mění dle aktuálních hodnot trhu. Novou úrokovou sazbu, délku fixace, délku splatnosti hypotečního úvěru, atd. lze zpravidla v tento okamžik vyjednávat s věřitelem (bankou).

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Fixace hypotéky ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fixace hypotéky na Youtube

Zkusit najít termín Fixace hypotéky ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fixace hypotéky ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Fixace hypotéky ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Fixace hypotéky ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Fixace hypotéky například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Fixace hypotéky? resp. jaký je význam slova Fixace hypotéky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fixace hypotéky, odpověď na dotaz co je to Fixace hypotéky?. Víte např. kdo to je Yvonne Přenosilová? Znáte a víte kdo je Introvert? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je bankovnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..