Co je to?
Definice výrazu, termínu Referendum. Co znamená odborný pojem Referendum z kategorie Politika?

Co je to Referendum? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Referendum?

Referendum neboli všelidové hlasování je jedním z nástrojů přímé demokracie. V referendu mají všichni občané možnost rozhodnout o zákonodárných nebo výkonných otázkách. Referendum je platné, když se dostaví předem stanovené procento oprávněných hlasujících. Referendum může být celostátní nebo krajské či místní.


Co je to Referendum? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Referendum. Co znamená odborný pojem Referendum z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Referendum je v kategorii Politika

Klíčová slova: terminus technicus, odborné názvosloví, význam slova, synonymum, terminologie, co je to Referendum?, co znamená, slovo, lexikon, heslo, přesný význam, informace, Politika, odborný výraz, Politika, popis, formulace, přesný výraz


Pojem Referendum je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Referendum? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Referendum někdy též plebiscit, česky také všelidové hlasování, je rozhodnutí všech občanů nebo i všech obyvatel v otázkách zákonodárných nebo výkonných.
Referendum je jednou z forem přímé demokracie. V referendu se však obvykle nehlasuje o osobách, čímž se liší od voleb. V některých případech mohou autoritářští vůdci státu využívat referenda k legitimizaci své moci (schválení převratu, prodloužení funkčního období; k tomu přistoupili nejnověji např. vládci některých zemí Střední Asie či v roce 2014 Vladimir Putin po anexi Krymu).

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Referendum ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Referendum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Referendum na Youtube

Vyhledat heslo Referendum ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Referendum ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Referendum na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Referendum například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Referendum? resp. co je to Referendum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Referendum, odpověď na dotaz co je to Referendum?. Víte např. kdo to je Marek Eben? Znáte a víte kdo je Ochechule? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.