Co je to?
Definice odborného termínu, slova Referendum. Co znamená pojem Referendum z kategorie Politika?

Co je Referendum?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Referendum?

Referendum neboli všelidové hlasování je jedním z nástrojů přímé demokracie. V referendu mají všichni občané možnost rozhodnout o zákonodárných nebo výkonných otázkách. Referendum je platné, když se dostaví předem stanovené procento oprávněných hlasujících. Referendum může být celostátní nebo krajské či místní.


Co je to Referendum? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Referendum. Co znamená pojem Referendum z kategorie Politika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Referendum? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Referendum patří do sekce politika

Klíčová slova: politika, synonymum, terminus technicus, informace, heslo, názvosloví, politika, význam, význam slova, Referendum, lexikon, přesný výraz, přesný význam, co znamená, wiki, co je to Referendum?, význam pojmu, pojem


Pojem Referendum je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Referendum? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Referendum někdy též plebiscit, česky také všelidové hlasování, je rozhodnutí všech občanů nebo i všech obyvatel v otázkách zákonodárných nebo výkonných.
Referendum je jednou z forem přímé demokracie. V referendu se však obvykle nehlasuje o osobách, čímž se liší od voleb. V některých případech mohou autoritářští vůdci státu využívat referenda k legitimizaci své moci (schválení převratu, prodloužení funkčního období; k tomu přistoupili nejnověji např. vládci některých zemí Střední Asie či v roce 2014 Vladimir Putin po anexi Krymu).

Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Referendum ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Referendum ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Referendum ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Referendum ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Referendum ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Referendum ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Referendum například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co je to Referendum? resp. jaký je přesný význam slova Referendum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Referendum, odpověď na dotaz co je to Referendum?. Víte např. kdo to je Sunnita? Znáte a víte kdo je Šejdíř? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Král, referendum, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.