Co je to?
Definice výrazu Referendum. Co znamená odborný pojem Referendum z kategorie Politika?

Co je Referendum? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Referendum

Referendum neboli všelidové hlasování je jedním z nástrojů přímé demokracie. V referendu mají všichni občané možnost rozhodnout o zákonodárných nebo výkonných otázkách. Referendum je platné, když se dostaví předem stanovené procento oprávněných hlasujících. Referendum může být celostátní nebo krajské či místní.


Co je to Referendum? Význam slova, termín, Definice výrazu Referendum. Co znamená odborný pojem Referendum z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Referendum můžete samozřejmě sdílet s blízkými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Referendum je v sekci politika

Klíčová slova: termín, odborný výraz, synonymum, co to je, definice pojmu, lexikon, přesný význam, vysvětlení, přesný výraz, definice, názvosloví, slovník, význam, politika, odborné názvosloví, politika, slovo, terminus technicus


Pojem Referendum je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Referendum? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Referendum někdy též plebiscit, česky také všelidové hlasování, je rozhodnutí všech občanů nebo i všech obyvatel v otázkách zákonodárných nebo výkonných.
Referendum je jednou z forem přímé demokracie. V referendu se však obvykle nehlasuje o osobách, čímž se liší od voleb. V některých případech mohou autoritářští vůdci státu využívat referenda k legitimizaci své moci (schválení převratu, prodloužení funkčního období; k tomu přistoupili nejnověji např. vládci některých zemí Střední Asie či v roce 2014 Vladimir Putin po anexi Krymu).

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Referendum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Referendum ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Referendum ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Referendum ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Referendum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Referendum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Referendum například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Referendum? resp. co je to Referendum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Referendum, odpověď na dotaz co je to Referendum?. Víte např. kdo to je Inkvizitor? Znáte a víte kdo je Šejdíř? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než politika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.