Co je to?
Definice výrazu, termínu Referendum. Co znamená odborný pojem Referendum z kategorie Politika?

Co je to Referendum? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Referendum

Referendum neboli všelidové hlasování je jedním z nástrojů přímé demokracie. V referendu mají všichni občané možnost rozhodnout o zákonodárných nebo výkonných otázkách. Referendum je platné, když se dostaví předem stanovené procento oprávněných hlasujících. Referendum může být celostátní nebo krajské či místní.


Co je to Referendum? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Referendum. Co znamená odborný pojem Referendum z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Referendum? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Referendum se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: termín, synonymum, terminus technicus, popis, heslo, přesný výraz, lexikon, slovník, formulace, co je to Referendum?, význam pojmu, význam slova, význam, Politika, odborný výraz, názvosloví, definice, Referendum


Pojem Referendum je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Referendum lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Referendum na Google.cz

Zkusit najít pojem Referendum ve Wikipedii

Vyhledat slovo Referendum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Referendum ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Referendum ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Referendum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Referendum například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Referendum? resp. co to je Referendum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Referendum, odpověď na dotaz co je to Referendum?. Víte např. kdo to je Farmaceut? Znáte a víte kdo je Motovidlo? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.