Co je to?
Odborný výraz, definice slova Referendum. Co znamená pojem Referendum z kategorie Politika?

Co je to Referendum? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Referendum

Referendum neboli všelidové hlasování je jedním z nástrojů přímé demokracie. V referendu mají všichni občané možnost rozhodnout o zákonodárných nebo výkonných otázkách. Referendum je platné, když se dostaví předem stanovené procento oprávněných hlasujících. Referendum může být celostátní nebo krajské či místní.


Co je to Referendum? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Referendum. Co znamená pojem Referendum z kategorie Politika?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Referendum patří do kategorie politika

Klíčová slova: Referendum, informace, popis, terminologie, termín, politika, odborné názvosloví, definice pojmu, význam slova, vysvětlení, heslo, co znamená, odborný výraz, co je to Referendum?, slovník, synonymum, názvosloví, lexikon


Pojem Referendum je v kategorii politika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Referendum můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Referendum někdy též plebiscit, česky také všelidové hlasování, je rozhodnutí všech občanů nebo i všech obyvatel v otázkách zákonodárných nebo výkonných.
Referendum je jednou z forem přímé demokracie. V referendu se však obvykle nehlasuje o osobách, čímž se liší od voleb. V některých případech mohou autoritářští vůdci státu využívat referenda k legitimizaci své moci (schválení převratu, prodloužení funkčního období; k tomu přistoupili nejnověji např. vládci některých zemí Střední Asie či v roce 2014 Vladimir Putin po anexi Krymu).

Pro další informace o termínu Referendum zkuste tyto odkazy

Zkusit najít heslo Referendum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Referendum na Youtube

Najít pojem Referendum ve Wikislovníku

Hledat výraz Referendum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Referendum na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Referendum ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Referendum například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Referendum? resp. co znamená Referendum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Referendum, odpověď na dotaz co je to Referendum?. Víte např. kdo to je Howard Shore? Znáte a víte kdo je Ochechule? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než politika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.