Co je to?
Definice výrazu, termínu Referendum. Co znamená odborný pojem Referendum z kategorie Politika?

Co je to Referendum? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Referendum

Referendum neboli všelidové hlasování je jedním z nástrojů přímé demokracie. V referendu mají všichni občané možnost rozhodnout o zákonodárných nebo výkonných otázkách. Referendum je platné, když se dostaví předem stanovené procento oprávněných hlasujících. Referendum může být celostátní nebo krajské či místní.


Co je to Referendum? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Referendum. Co znamená odborný pojem Referendum z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Referendum patří do sekce Politika

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, co je to Referendum?, Politika, co to je, wiki, termín, Referendum, význam, terminus technicus, názvosloví, informace, slovo, heslo, přesný výraz, slovník, pojem, význam pojmu


Pojem Referendum je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Referendum ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Referendum ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Referendum ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Referendum ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Referendum ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Referendum ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Referendum například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Referendum? resp. co přesně označuje termín Referendum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Referendum, odpověď na dotaz co je to Referendum?. Víte např. kdo to je Otec národa? Znáte a víte kdo je Motovidlo? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Politika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.