Co je to?
Definice výrazu, termínu Právní úkon. Co znamená odborný pojem Právní úkon z kategorie Právo?

Co je to Právní úkon? Význam slova

Co znamená termín Právní úkon? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Právní úkon označují naše zákony jako určité chování, projev lidské vůle, při kterém vznikají některá práva nebo povinnosti. Musí se jednat o vědomé jednání, které se uskutečňuje z vlastní vůle. Může se jednat o různé podoby a formy jednání.
Právní úkon může být proveden písemně, pak je vyžadován vlastnoruční podpis, ústní, u kterého však není zaručena právní jistota, a právní úkon, provedený jinou formou. Může to být například gesto nebo odmítnutí, ze kterého jasně vyplývá vůle jednajícího.


Co je to Právní úkon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Právní úkon. Co znamená odborný pojem Právní úkon z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Právní úkon je v sekci Právo

Klíčová slova: slovo, Právo, pojem, přesný výraz, Právo, heslo, vysvětlení, informace, terminus technicus, definice, význam, význam slova, co je to Právní úkon?, názvosloví, definice pojmu, synonymum, termín, odborné názvosloví


Pojem Právní úkon je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Právní úkon ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Právní úkon ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Právní úkon ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Právní úkon ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Právní úkon na Google.cz

Hledat videa s názvem Právní úkon na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Právní úkon například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Právní úkon? resp. jaká je definice slova Právní úkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Právní úkon, odpověď na dotaz co je to Právní úkon?. Víte např. kdo to je Šmak? Znáte a víte kdo je Petr Gazdík? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Právní úkon hledat i v jiných kategoriích (než Právo) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.