Co je to?
Definice výrazu, termínu Právní úkon. Co znamená odborný pojem Právní úkon z kategorie Právo?

Co je to Právní úkon? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Právní úkon

Právní úkon označují naše zákony jako určité chování, projev lidské vůle, při kterém vznikají některá práva nebo povinnosti. Musí se jednat o vědomé jednání, které se uskutečňuje z vlastní vůle. Může se jednat o různé podoby a formy jednání.
Právní úkon může být proveden písemně, pak je vyžadován vlastnoruční podpis, ústní, u kterého však není zaručena právní jistota, a právní úkon, provedený jinou formou. Může to být například gesto nebo odmítnutí, ze kterého jasně vyplývá vůle jednajícího.


Co je to Právní úkon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Právní úkon. Co znamená odborný pojem Právní úkon z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Právní úkon s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Právní úkon se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: popis, co znamená, pojem, termín, Právo, význam, slovník, synonymum, heslo, odborné názvosloví, vysvětlení, co je to Právní úkon?, definice pojmu, význam pojmu, formulace, slovo, terminologie, lexikon


Pojem Právní úkon je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Právní úkon na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Právní úkon ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Právní úkon ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Právní úkon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Právní úkon ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Právní úkon na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Právní úkon například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Právní úkon? resp. co znamená Právní úkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Právní úkon, odpověď na dotaz co je to Právní úkon?. Víte např. kdo to je Metrolog? Znáte a víte kdo je Robert Fico? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.