Co je to?
Výraz, termín, definice slova Osobní bankrot. Co znamená odborný pojem Osobní bankrot z kategorie Právo?

Co je to Osobní bankrot? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Osobní bankrot

Poměrně oblíbenou metodou na řešení finančních problémů se v poslední době stalo vyhlášení osobního bankrotu. Zažádat si o něj může pouze osoba, která se do dluhů nedostala díky podnikatelské činnosti. Žádosti jsou posuzovány soudem. Existují ještě další poměrně náročné podmínky, aby mohl být osobní bankrot odsouhlasen.
Pokud žadatel o osobní bankrot projde, zaplatí během následujících pěti let alespoň třicet procent dluhu, pak mu bude zbytek odpuštěn. Při žádosti je detailně vyčíslen majetek osoby, která žádost podala. Osobní bankrot rozhodně není únik před exekucí.


Co je to Osobní bankrot? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Osobní bankrot. Co znamená odborný pojem Osobní bankrot z kategorie Právo?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Osobní bankrot? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Osobní bankrot je v kategorii právo

Klíčová slova: pojem, odborný výraz, vysvětlení, definice, informace, právo, formulace, co to je, význam, co znamená, právo, terminologie, wiki, význam pojmu, přesný výraz, slovo, přesný význam, heslo


Pojem Osobní bankrot je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Osobní bankrot?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Oddlužení (či osobní bankrot) je v podstatě sanační způsob řešení úpadku, který byl do českého právního řádu zaveden insolvenčním zákonem (InsZ). Jeho vymezení jako jednoho ze způsobů řešení úpadku podle InsZ je možné i navzdory formulačnímu nedostatku § 1 InsZ. Rozdílně je oddlužení pojato ve slovenské právní úpravě, která oddlužení chápe jako institut, který nastupuje po některém ze způsobů řešení úpadku, když hovoří o možnosti dlužníka domáhat se po zrušení konkurzu zbavení zbytku dluhů. Dlužníkem může být fyzická osoba, fyzická osoba v postavení spotřebitele a od 1.1.2014 může způsob řešení úpadku oddlužení navrhnout také podnikatel – fyzická osoba a právnická osoba, která není považována za podnikatele (např. nadace).

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Osobní bankrot ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osobní bankrot ve Wikimedia Commons

Najít slovo Osobní bankrot ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Osobní bankrot na Youtube

Zkusit najít výraz Osobní bankrot ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osobní bankrot ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Osobní bankrot například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Osobní bankrot? resp. co označuje slovo Osobní bankrot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osobní bankrot, odpověď na dotaz co je to Osobní bankrot?. Víte např. kdo to je Adriana Krnáčová? Znáte a víte kdo je Nigel Farage? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci právo U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.