Co je to?
Definice výrazu Osobní bankrot. Co znamená odborný pojem Osobní bankrot z kategorie Právo?

Co je Osobní bankrot? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Osobní bankrot?

Poměrně oblíbenou metodou na řešení finančních problémů se v poslední době stalo vyhlášení osobního bankrotu. Zažádat si o něj může pouze osoba, která se do dluhů nedostala díky podnikatelské činnosti. Žádosti jsou posuzovány soudem. Existují ještě další poměrně náročné podmínky, aby mohl být osobní bankrot odsouhlasen.
Pokud žadatel o osobní bankrot projde, zaplatí během následujících pěti let alespoň třicet procent dluhu, pak mu bude zbytek odpuštěn. Při žádosti je detailně vyčíslen majetek osoby, která žádost podala. Osobní bankrot rozhodně není únik před exekucí.


Co je to Osobní bankrot? Význam slova, termín, Definice výrazu Osobní bankrot. Co znamená odborný pojem Osobní bankrot z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Osobní bankrot? s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Osobní bankrot je v sekci právo

Klíčová slova: slovník, slovo, právo, heslo, formulace, přesný výraz, význam slova, terminus technicus, wiki, terminologie, co znamená, lexikon, přesný význam, odborné názvosloví, definice pojmu, odborný výraz, názvosloví, význam


Pojem Osobní bankrot je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Osobní bankrot dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Oddlužení (či osobní bankrot) je v podstatě sanační způsob řešení úpadku, který byl do českého právního řádu zaveden insolvenčním zákonem (InsZ). Jeho vymezení jako jednoho ze způsobů řešení úpadku podle InsZ je možné i navzdory formulačnímu nedostatku § 1 InsZ. Rozdílně je oddlužení pojato ve slovenské právní úpravě, která oddlužení chápe jako institut, který nastupuje po některém ze způsobů řešení úpadku, když hovoří o možnosti dlužníka domáhat se po zrušení konkurzu zbavení zbytku dluhů. Dlužníkem může být fyzická osoba, fyzická osoba v postavení spotřebitele a od 1.1.2014 může způsob řešení úpadku oddlužení navrhnout také podnikatel – fyzická osoba a právnická osoba, která není považována za podnikatele (např. nadace).

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Osobní bankrot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Osobní bankrot ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Osobní bankrot ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osobní bankrot ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Osobní bankrot na Youtube

Zkusit najít pojem Osobní bankrot ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Osobní bankrot například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Osobní bankrot? resp. jaká je definice slova Osobní bankrot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osobní bankrot, odpověď na dotaz co je to Osobní bankrot?. Víte např. kdo to je Jaroslav Tvrdík? Znáte a víte kdo je Archanděl Michael? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Osobní bankrot hledat i v jiných kategoriích (než právo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.