Co je to?
Definice výrazu, termínu Osobní bankrot. Co znamená odborný pojem Osobní bankrot z kategorie Právo?

Co je Osobní bankrot?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Osobní bankrot

Poměrně oblíbenou metodou na řešení finančních problémů se v poslední době stalo vyhlášení osobního bankrotu. Zažádat si o něj může pouze osoba, která se do dluhů nedostala díky podnikatelské činnosti. Žádosti jsou posuzovány soudem. Existují ještě další poměrně náročné podmínky, aby mohl být osobní bankrot odsouhlasen.
Pokud žadatel o osobní bankrot projde, zaplatí během následujících pěti let alespoň třicet procent dluhu, pak mu bude zbytek odpuštěn. Při žádosti je detailně vyčíslen majetek osoby, která žádost podala. Osobní bankrot rozhodně není únik před exekucí.


Co je to Osobní bankrot? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Osobní bankrot. Co znamená odborný pojem Osobní bankrot z kategorie Právo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Osobní bankrot je v kategorii právo

Klíčová slova: co je to Osobní bankrot?, lexikon, definice pojmu, informace, vysvětlení, právo, slovník, přesný výraz, význam pojmu, synonymum, slovo, názvosloví, odborné názvosloví, odborný výraz, termín, význam, co to je, Osobní bankrot


Pojem Osobní bankrot je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Osobní bankrot? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Oddlužení (či osobní bankrot) je v podstatě sanační způsob řešení úpadku, který byl do českého právního řádu zaveden insolvenčním zákonem (InsZ). Jeho vymezení jako jednoho ze způsobů řešení úpadku podle InsZ je možné i navzdory formulačnímu nedostatku § 1 InsZ. Rozdílně je oddlužení pojato ve slovenské právní úpravě, která oddlužení chápe jako institut, který nastupuje po některém ze způsobů řešení úpadku, když hovoří o možnosti dlužníka domáhat se po zrušení konkurzu zbavení zbytku dluhů. Dlužníkem může být fyzická osoba, fyzická osoba v postavení spotřebitele a od 1.1.2014 může způsob řešení úpadku oddlužení navrhnout také podnikatel – fyzická osoba a právnická osoba, která není považována za podnikatele (např. nadace).

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Osobní bankrot ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Osobní bankrot ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osobní bankrot ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Osobní bankrot ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Osobní bankrot na Youtube

Najít slovo Osobní bankrot ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Osobní bankrot například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teďka již bezesporu víte jaký je význam slova Osobní bankrot? resp. jaký je význam pojmu Osobní bankrot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osobní bankrot, odpověď na dotaz co je to Osobní bankrot?. Víte např. kdo to je Cinefil? Znáte a víte kdo je Archanděl Michael? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie právo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, soudce, osobní bankrot, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.