Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Osobní bankrot. Co znamená pojem Osobní bankrot z kategorie Právo?

Co to je Osobní bankrot? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Osobní bankrot

Poměrně oblíbenou metodou na řešení finančních problémů se v poslední době stalo vyhlášení osobního bankrotu. Zažádat si o něj může pouze osoba, která se do dluhů nedostala díky podnikatelské činnosti. Žádosti jsou posuzovány soudem. Existují ještě další poměrně náročné podmínky, aby mohl být osobní bankrot odsouhlasen.
Pokud žadatel o osobní bankrot projde, zaplatí během následujících pěti let alespoň třicet procent dluhu, pak mu bude zbytek odpuštěn. Při žádosti je detailně vyčíslen majetek osoby, která žádost podala. Osobní bankrot rozhodně není únik před exekucí.


Co je to Osobní bankrot? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Osobní bankrot. Co znamená pojem Osobní bankrot z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Osobní bankrot? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Osobní bankrot patří do sekce Právo

Klíčová slova: heslo, pojem, slovník, terminologie, přesný význam, definice pojmu, význam pojmu, co znamená, popis, Osobní bankrot, Právo, terminus technicus, termín, význam slova, wiki, definice, význam, Právo


Pojem Osobní bankrot je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Osobní bankrot? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Oddlužení (či osobní bankrot) je v podstatě sanační způsob řešení úpadku, který byl do českého právního řádu zaveden insolvenčním zákonem (InsZ). Jeho vymezení jako jednoho ze způsobů řešení úpadku podle InsZ je možné i navzdory formulačnímu nedostatku § 1 InsZ. Rozdílně je oddlužení pojato ve slovenské právní úpravě, která oddlužení chápe jako institut, který nastupuje po některém ze způsobů řešení úpadku, když hovoří o možnosti dlužníka domáhat se po zrušení konkurzu zbavení zbytku dluhů. Dlužníkem může být fyzická osoba, fyzická osoba v postavení spotřebitele a od 1.1.2014 může způsob řešení úpadku oddlužení navrhnout také podnikatel – fyzická osoba a právnická osoba, která není považována za podnikatele (např. nadace).

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osobní bankrot ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Osobní bankrot na Google.cz

Najít heslo Osobní bankrot ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Osobní bankrot ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Osobní bankrot ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Osobní bankrot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Osobní bankrot například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Osobní bankrot? resp. co vlastně znamená slovo Osobní bankrot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osobní bankrot, odpověď na dotaz co je to Osobní bankrot?. Víte např. kdo to je Masochista? Znáte a víte kdo je Nigel Farage? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.