Co je to?
Odborný výraz, definice slova Stockholmský syndrom. Co znamená pojem Stockholmský syndrom z kategorie Psychologie?

Co je to Stockholmský syndrom? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Stockholmský syndrom

Stockholmský syndrom je pojem z oblasti psychologie. Jedná se o situaci, ve které si zajatec, oběť či rukojmí vytvoří pozitivní vazbu vůči pachateli nebo únosci. Tyto sympatie mohou jít tak daleko, až se oběť stane na pachateli závislou. V některých případech může být navázán i milostný vztah.
Stockholmský syndrom se objevuje i v případech domácího násilí nebo mezi vězni a vyšetřovateli. Název získal tento jev po velké loupeži ve Stockholmu, kdy v bance byla držena skupina rukojmí, která později považovala věznitele za přátele.


Co je to Stockholmský syndrom? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Stockholmský syndrom. Co znamená pojem Stockholmský syndrom z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Stockholmský syndrom) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Stockholmský syndrom patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: co to je, wiki, co znamená, pojem, odborné názvosloví, slovo, Stockholmský syndrom, význam, význam slova, odborný výraz, lexikon, popis, názvosloví, informace, význam pojmu, Psychologie, termín, formulace


Pojem Stockholmský syndrom je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Stockholmský syndrom?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Stockholmský syndrom je specifická pozitivní emoční i afektivní vazba a závislost oběti (např. rukojmí) na pachateli (např. únosci) vyskytující se též ve vztazích některých vězňů a jejich vyšetřovatelů. Často se Stockholmskému syndromu nesprávně říká Helsinský syndrom. Opakem je Limský syndrom, který se projevuje vytvořením vazby pachatele na osobu oběti.

Zkuste zjistit více informací o slovu Stockholmský syndrom v následujících zdrojích

Najít slovo Stockholmský syndrom na Google.cz

Hledat výraz Stockholmský syndrom ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Stockholmský syndrom ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Stockholmský syndrom ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Stockholmský syndrom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Stockholmský syndrom na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Stockholmský syndrom například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Stockholmský syndrom? resp. co znamená slovo Stockholmský syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stockholmský syndrom, odpověď na dotaz co je to Stockholmský syndrom?. Víte např. kdo to je Jan Zahradil? Znáte a víte kdo je Spasitel? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Stockholmský syndrom hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?