Co je to?
Definice odborného termínu, slova Stockholmský syndrom. Co znamená pojem Stockholmský syndrom z kategorie Psychologie?

Co je Stockholmský syndrom?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Stockholmský syndrom?

Stockholmský syndrom je pojem z oblasti psychologie. Jedná se o situaci, ve které si zajatec, oběť či rukojmí vytvoří pozitivní vazbu vůči pachateli nebo únosci. Tyto sympatie mohou jít tak daleko, až se oběť stane na pachateli závislou. V některých případech může být navázán i milostný vztah.
Stockholmský syndrom se objevuje i v případech domácího násilí nebo mezi vězni a vyšetřovateli. Název získal tento jev po velké loupeži ve Stockholmu, kdy v bance byla držena skupina rukojmí, která později považovala věznitele za přátele.


Co je to Stockholmský syndrom? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Stockholmský syndrom. Co znamená pojem Stockholmský syndrom z kategorie Psychologie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Stockholmský syndrom? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Stockholmský syndrom patří do sekce psychologie

Klíčová slova: wiki, přesný výraz, psychologie, heslo, formulace, Stockholmský syndrom, definice, co znamená, synonymum, slovník, vysvětlení, odborný výraz, termín, terminus technicus, lexikon, význam pojmu, co to je, odborné názvosloví


Pojem Stockholmský syndrom je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Stockholmský syndrom? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stockholmský syndrom je specifická pozitivní emoční i afektivní vazba a závislost oběti (např. rukojmí) na pachateli (např. únosci) vyskytující se též ve vztazích některých vězňů a jejich vyšetřovatelů. Často se Stockholmskému syndromu nesprávně říká Helsinský syndrom. Opakem je Limský syndrom, který se projevuje vytvořením vazby pachatele na osobu oběti.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat termín Stockholmský syndrom na Google.cz

Zkusit najít slovo Stockholmský syndrom ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Stockholmský syndrom na Youtube

Najít pojem Stockholmský syndrom ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Stockholmský syndrom ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Stockholmský syndrom ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Stockholmský syndrom například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Z předchozího textu jste se dozvěděli co je to Stockholmský syndrom? resp. co znamená výraz Stockholmský syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stockholmský syndrom, odpověď na dotaz co je to Stockholmský syndrom?. Víte např. kdo to je Adam Walsh? Znáte a víte kdo je Oldřich Šlemr? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?