Co je to?
Odborný výraz, definice slova Stockholmský syndrom. Co znamená pojem Stockholmský syndrom z kategorie Psychologie?

Co je to Stockholmský syndrom? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Stockholmský syndrom

Stockholmský syndrom je pojem z oblasti psychologie. Jedná se o situaci, ve které si zajatec, oběť či rukojmí vytvoří pozitivní vazbu vůči pachateli nebo únosci. Tyto sympatie mohou jít tak daleko, až se oběť stane na pachateli závislou. V některých případech může být navázán i milostný vztah.
Stockholmský syndrom se objevuje i v případech domácího násilí nebo mezi vězni a vyšetřovateli. Název získal tento jev po velké loupeži ve Stockholmu, kdy v bance byla držena skupina rukojmí, která později považovala věznitele za přátele.


Co je to Stockholmský syndrom? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Stockholmský syndrom. Co znamená pojem Stockholmský syndrom z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Stockholmský syndrom se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: terminologie, wiki, definice pojmu, termín, význam, lexikon, přesný význam, odborný výraz, co je to Stockholmský syndrom?, definice, formulace, popis, vysvětlení, Stockholmský syndrom, co to je, slovo, slovník, informace


Pojem Stockholmský syndrom je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Stockholmský syndrom? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stockholmský syndrom je specifická pozitivní emoční i afektivní vazba a závislost oběti (např. rukojmí) na pachateli (např. únosci) vyskytující se též ve vztazích některých vězňů a jejich vyšetřovatelů. Často se Stockholmskému syndromu nesprávně říká Helsinský syndrom. Opakem je Limský syndrom, který se projevuje vytvořením vazby pachatele na osobu oběti.

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Stockholmský syndrom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Stockholmský syndrom na Google.cz

Zkusit najít slovo Stockholmský syndrom ve Wikizdrojích

Najít pojem Stockholmský syndrom ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Stockholmský syndrom ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Stockholmský syndrom ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Stockholmský syndrom například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Stockholmský syndrom? resp. co to je Stockholmský syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stockholmský syndrom, odpověď na dotaz co je to Stockholmský syndrom?. Víte např. kdo to je Michaela Ochotská? Znáte a víte kdo je Druh? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?