Co je to?
Odborný výraz, definice slova Stockholmský syndrom. Co znamená pojem Stockholmský syndrom z kategorie Psychologie?

Co je to Stockholmský syndrom? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Stockholmský syndrom

Stockholmský syndrom je pojem z oblasti psychologie. Jedná se o situaci, ve které si zajatec, oběť či rukojmí vytvoří pozitivní vazbu vůči pachateli nebo únosci. Tyto sympatie mohou jít tak daleko, až se oběť stane na pachateli závislou. V některých případech může být navázán i milostný vztah.
Stockholmský syndrom se objevuje i v případech domácího násilí nebo mezi vězni a vyšetřovateli. Název získal tento jev po velké loupeži ve Stockholmu, kdy v bance byla držena skupina rukojmí, která později považovala věznitele za přátele.


Co je to Stockholmský syndrom? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Stockholmský syndrom. Co znamená pojem Stockholmský syndrom z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Stockholmský syndrom sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Stockholmský syndrom je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, co je to Stockholmský syndrom?, význam slova, co znamená, vysvětlení, význam, odborné názvosloví, přesný význam, názvosloví, význam pojmu, slovník, synonymum, popis, formulace, definice pojmu, slovo, termín, Psychologie


Pojem Stockholmský syndrom je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Stockholmský syndrom? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Stockholmský syndrom je specifická pozitivní emoční i afektivní vazba a závislost oběti (např. rukojmí) na pachateli (např. únosci) vyskytující se též ve vztazích některých vězňů a jejich vyšetřovatelů. Často se Stockholmskému syndromu nesprávně říká Helsinský syndrom. Opakem je Limský syndrom, který se projevuje vytvořením vazby pachatele na osobu oběti.

Jiné informační zdroje o pojmu Stockholmský syndrom

Vyhledat heslo Stockholmský syndrom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Stockholmský syndrom ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Stockholmský syndrom ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stockholmský syndrom ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Stockholmský syndrom ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stockholmský syndrom ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Stockholmský syndrom například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Stockholmský syndrom? resp. co přesně označuje termín Stockholmský syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stockholmský syndrom, odpověď na dotaz co je to Stockholmský syndrom?. Víte např. kdo to je Agraelus? Znáte a víte kdo je Druh? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Stockholmský syndrom i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?