Co je to?
Definice výrazu Komunismus. Co znamená odborný pojem Komunismus z kategorie Politika?

Co je Komunismus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Komunismus

Komunismus je název politického ideologického směru, prosazujícího požadavek společného vlastnictví. Nepřipouští ani třídní rozdíly mezi lidmi. Označení se používá také pro režim s těmito znaky. Přívrženci a zastánci komunismu jsou komunisté. Zárodky komunismu se vyskytovaly již ve starověku, silněji se tento směr projevil v 19. století.
Jako teoretici komunismu se označují Karel Marx a Bedřich Engels, kteří k ideologii přidali i revoluční zaměření a prosazení cílů násilím. Komunistické režimy se prosadily v mnoha zemích, neobstály však v konkurenci jiných vyspělých států.


Co je to Komunismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Komunismus. Co znamená odborný pojem Komunismus z kategorie Politika?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Komunismus je v sekci politika

Klíčová slova: politika, informace, heslo, přesný význam, význam slova, definice, politika, terminus technicus, názvosloví, odborný výraz, význam pojmu, vysvětlení, formulace, co je to Komunismus?, definice pojmu, Komunismus, termín, wiki


Pojem Komunismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Komunismus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Komunismus (z latinského communis = „společný“) je politická ideologie požadující společné vlastnictví a odmítající třídní rozdíly mezi lidmi. Její zastánci se označují jako komunisté. Dále se tak označuje uspořádání společnosti, jež komunisté prosazují, a někdy i komunistický režim, tedy politický režim států ovládaných komunistickými stranami.

Linky na další online zdroje

Hledat frázi Komunismus ve Wikizdrojích

Hledat výraz Komunismus ve vyhledávači Yandex

Najít termín Komunismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Komunismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Komunismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Komunismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Komunismus například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte co znamená slovo Komunismus? resp. jaká je definice termínu Komunismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komunismus, odpověď na dotaz co je to Komunismus?. Víte např. kdo to je Phil Collins? Znáte a víte kdo je Ivan Král? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Komunismus i v jiné sekci než je kategorie politika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.