Co je to?
Definice výrazu, termínu Komunismus. Co znamená odborný pojem Komunismus z kategorie Politika?

Co je to Komunismus? Význam slova

Co znamená termín Komunismus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Komunismus je název politického ideologického směru, prosazujícího požadavek společného vlastnictví. Nepřipouští ani třídní rozdíly mezi lidmi. Označení se používá také pro režim s těmito znaky. Přívrženci a zastánci komunismu jsou komunisté. Zárodky komunismu se vyskytovaly již ve starověku, silněji se tento směr projevil v 19. století.
Jako teoretici komunismu se označují Karel Marx a Bedřich Engels, kteří k ideologii přidali i revoluční zaměření a prosazení cílů násilím. Komunistické režimy se prosadily v mnoha zemích, neobstály však v konkurenci jiných vyspělých států.


Co je to Komunismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Komunismus. Co znamená odborný pojem Komunismus z kategorie Politika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Komunismus doporučujeme sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Komunismus se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: formulace, slovo, lexikon, informace, definice, terminologie, pojem, význam, Komunismus, přesný význam, vysvětlení, definice pojmu, odborný výraz, Politika, odborné názvosloví, slovník, popis, význam slova


Pojem Komunismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Komunismus? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Komunismus (z latinského communis = „společný“) je politická ideologie požadující společné vlastnictví a odmítající třídní rozdíly mezi lidmi. Její zastánci se označují jako komunisté. Dále se tak označuje uspořádání společnosti, jež komunisté prosazují, a někdy i komunistický režim, tedy politický režim států ovládaných komunistickými stranami.

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Komunismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Komunismus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Komunismus na Google.cz

Zkusit najít pojem Komunismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Komunismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Komunismus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Komunismus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Komunismus? resp. co znamená slovo Komunismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komunismus, odpověď na dotaz co je to Komunismus?. Víte např. kdo to je Michal Horáček? Znáte a víte kdo je Vladimír Menšík? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Politika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.