Co je to?
Definice výrazu, termínu Komunismus. Co znamená odborný pojem Komunismus z kategorie Politika?

Co je to Komunismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Komunismus?

Komunismus je název politického ideologického směru, prosazujícího požadavek společného vlastnictví. Nepřipouští ani třídní rozdíly mezi lidmi. Označení se používá také pro režim s těmito znaky. Přívrženci a zastánci komunismu jsou komunisté. Zárodky komunismu se vyskytovaly již ve starověku, silněji se tento směr projevil v 19. století.
Jako teoretici komunismu se označují Karel Marx a Bedřich Engels, kteří k ideologii přidali i revoluční zaměření a prosazení cílů násilím. Komunistické režimy se prosadily v mnoha zemích, neobstály však v konkurenci jiných vyspělých států.


Co je to Komunismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Komunismus. Co znamená odborný pojem Komunismus z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Komunismus? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Komunismus je v kategorii Politika

Klíčová slova: vysvětlení, slovník, Komunismus, heslo, odborný výraz, význam slova, význam, odborné názvosloví, lexikon, synonymum, co je to Komunismus?, přesný výraz, přesný význam, co znamená, formulace, pojem, wiki, informace


Pojem Komunismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Komunismus píše následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Komunismus (z latinského communis = „společný“) je politická ideologie požadující společné vlastnictví a odmítající třídní rozdíly mezi lidmi. Její zastánci se označují jako komunisté. Dále se tak označuje uspořádání společnosti, jež komunisté prosazují, a někdy i komunistický režim, tedy politický režim států ovládaných komunistickými stranami.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Komunismus na Youtube

Najít termín Komunismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Komunismus ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Komunismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Komunismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Komunismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Komunismus například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Komunismus? resp. co přesně znamená slovo Komunismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komunismus, odpověď na dotaz co je to Komunismus?. Víte např. kdo to je Osoba blízká? Znáte a víte kdo je Oportunista? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Komunismus hledat i v jiných kategoriích (než Politika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.