Co je to?
Definice výrazu, termínu Komunismus. Co znamená odborný pojem Komunismus z kategorie Politika?

Co je to Komunismus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Komunismus?

Komunismus je název politického ideologického směru, prosazujícího požadavek společného vlastnictví. Nepřipouští ani třídní rozdíly mezi lidmi. Označení se používá také pro režim s těmito znaky. Přívrženci a zastánci komunismu jsou komunisté. Zárodky komunismu se vyskytovaly již ve starověku, silněji se tento směr projevil v 19. století.
Jako teoretici komunismu se označují Karel Marx a Bedřich Engels, kteří k ideologii přidali i revoluční zaměření a prosazení cílů násilím. Komunistické režimy se prosadily v mnoha zemích, neobstály však v konkurenci jiných vyspělých států.


Co je to Komunismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Komunismus. Co znamená odborný pojem Komunismus z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Komunismus s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Komunismus je v kategorii Politika

Klíčová slova: wiki, synonymum, terminologie, Komunismus, pojem, slovník, popis, slovo, odborný výraz, co je to Komunismus?, co znamená, formulace, lexikon, terminus technicus, definice, termín, odborné názvosloví, význam


Pojem Komunismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Komunismus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Komunismus (z latinského communis = „společný“) je politická ideologie požadující společné vlastnictví a odmítající třídní rozdíly mezi lidmi. Její zastánci se označují jako komunisté. Dále se tak označuje uspořádání společnosti, jež komunisté prosazují, a někdy i komunistický režim, tedy politický režim států ovládaných komunistickými stranami.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo Komunismus na Google.cz

Najít výraz Komunismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Komunismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Komunismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Komunismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Komunismus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Komunismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Komunismus? resp. co to je Komunismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komunismus, odpověď na dotaz co je to Komunismus?. Víte např. kdo to je Císařovna? Znáte a víte kdo je Vladimír Menšík? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Politika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.