Co je to?
Definice výrazu Árie. Co znamená odborný pojem Árie z kategorie Různé?

Co je Árie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Árie?

Árie byla v původním významu výraznější hudební melodie, často prováděná zpěvákem. Nástrojové provedení se v baroku využívalo jako součást sestavy tanečních skladeb. Nyní se termín využívá spíše jako skladba pro jednoho interpreta a jeho hudební doprovod. Typickou vlastností árie je to, že její podoba není pevně daná.
Většinou je první část pomalá, druhá rychlejší a třetí dává možnost zpěvákovi, aby si přidal různé melodické ozdoby a improvizoval. Árie mohu být samostatné, jejich děj navozuje recitativ, nebo patří do dalších hudebních děl většího rozsahu, jako je například opera, kantáta či oratorium.

Co je to Árie? Význam slova, termín, Definice výrazu Árie. Co znamená odborný pojem Árie z kategorie Různé?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Árie můžete samozřejmě sdílet s blízkými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Árie je v sekci různé

Klíčová slova: co je to Árie?, slovník, definice, slovo, heslo, terminus technicus, definice pojmu, synonymum, význam pojmu, různé, vysvětlení, různé, formulace, odborné názvosloví, přesný výraz, přesný význam, názvosloví, wiki


Pojem Árie je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Árie dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Árie původně označovala v hudbě výraznou melodii, kterou obvykle, i když ne vždy, interpretoval zpěvák. V baroku byla instrumentální podoba árie (také zvaná air) běžnou součástí taneční suity. V současnosti termín árie označuje nejčastěji skladbu pro jeden hlas s orchestrálním doprovodem.

Hledejte výraz Árie v dalších zdrojích

Vyhledat termín Árie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Árie ve Wikislovníku

Hledat heslo Árie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Árie na Youtube

Najít heslo Árie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Árie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Árie například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Árie? resp. jaký je přesný význam slova Árie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Árie, odpověď na dotaz co je to Árie?. Víte např. kdo to je Tichý společník? Znáte a víte kdo je Marie Drahokoupilová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než různé. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!