Co je to?
Výraz, termín, definice slova Árie. Co znamená odborný pojem Árie z kategorie Různé?

Co je to Árie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Árie?

Árie byla v původním významu výraznější hudební melodie, často prováděná zpěvákem. Nástrojové provedení se v baroku využívalo jako součást sestavy tanečních skladeb. Nyní se termín využívá spíše jako skladba pro jednoho interpreta a jeho hudební doprovod. Typickou vlastností árie je to, že její podoba není pevně daná.
Většinou je první část pomalá, druhá rychlejší a třetí dává možnost zpěvákovi, aby si přidal různé melodické ozdoby a improvizoval. Árie mohu být samostatné, jejich děj navozuje recitativ, nebo patří do dalších hudebních děl většího rozsahu, jako je například opera, kantáta či oratorium.

Co je to Árie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Árie. Co znamená odborný pojem Árie z kategorie Různé?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Árie je v kategorii různé

Klíčová slova: odborné názvosloví, formulace, různé, slovo, co znamená, terminus technicus, slovník, odborný výraz, vysvětlení, definice pojmu, heslo, význam pojmu, co je to Árie?, různé, Árie, přesný výraz, informace, wiki


Pojem Árie je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Árie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Árie původně označovala v hudbě výraznou melodii, kterou obvykle, i když ne vždy, interpretoval zpěvák. V baroku byla instrumentální podoba árie (také zvaná air) běžnou součástí taneční suity. V současnosti termín árie označuje nejčastěji skladbu pro jeden hlas s orchestrálním doprovodem.

Hledejte pojem Árie v následujících vyhledávačích

Hledat termín Árie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Árie ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Árie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Árie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Árie ve Wikislovníku

Najít slovo Árie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Árie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Árie? resp. co znamená výraz Árie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Árie, odpověď na dotaz co je to Árie?. Víte např. kdo to je Bankovní poradce? Znáte a víte kdo je Metrosexuál? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než různé). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!