Co je to?
Výraz, termín, definice slova Árie. Co znamená odborný pojem Árie z kategorie Různé?

Co je to Árie? Význam slova

Co znamená termín Árie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Árie byla v původním významu výraznější hudební melodie, často prováděná zpěvákem. Nástrojové provedení se v baroku využívalo jako součást sestavy tanečních skladeb. Nyní se termín využívá spíše jako skladba pro jednoho interpreta a jeho hudební doprovod. Typickou vlastností árie je to, že její podoba není pevně daná.
Většinou je první část pomalá, druhá rychlejší a třetí dává možnost zpěvákovi, aby si přidal různé melodické ozdoby a improvizoval. Árie mohu být samostatné, jejich děj navozuje recitativ, nebo patří do dalších hudebních děl většího rozsahu, jako je například opera, kantáta či oratorium.

Co je to Árie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Árie. Co znamená odborný pojem Árie z kategorie Různé?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Árie se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: význam pojmu, pojem, různé, vysvětlení, co je to Árie?, různé, formulace, termín, co znamená, co to je, odborné názvosloví, odborný výraz, heslo, popis, Árie, význam slova, přesný význam, přesný výraz


Pojem Árie je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Árie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Árie původně označovala v hudbě výraznou melodii, kterou obvykle, i když ne vždy, interpretoval zpěvák. V baroku byla instrumentální podoba árie (také zvaná air) běžnou součástí taneční suity. V současnosti termín árie označuje nejčastěji skladbu pro jeden hlas s orchestrálním doprovodem.

Jiné informační zdroje o pojmu Árie

Zkusit najít výraz Árie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Árie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Árie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Árie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Árie na Google.cz

Najít termín Árie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Árie například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili co znamená Árie? resp. jaká je definice termínu Árie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Árie, odpověď na dotaz co je to Árie?. Víte např. kdo to je Zdeněk Izer? Znáte a víte kdo je Úderník? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je různé. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!