Co je to?
Definice výrazu, termínu Árie. Co znamená odborný pojem Árie z kategorie Různé?

Co je to Árie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Árie

Árie byla v původním významu výraznější hudební melodie, často prováděná zpěvákem. Nástrojové provedení se v baroku využívalo jako součást sestavy tanečních skladeb. Nyní se termín využívá spíše jako skladba pro jednoho interpreta a jeho hudební doprovod. Typickou vlastností árie je to, že její podoba není pevně daná.
Většinou je první část pomalá, druhá rychlejší a třetí dává možnost zpěvákovi, aby si přidal různé melodické ozdoby a improvizoval. Árie mohu být samostatné, jejich děj navozuje recitativ, nebo patří do dalších hudebních děl většího rozsahu, jako je například opera, kantáta či oratorium.

Definice výrazu, termínu Árie. Co znamená odborný pojem Árie z kategorie Různé?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Árie? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Árie je v kategorii Různé

Klíčová slova: co je to Árie?, heslo, názvosloví, Různé, terminus technicus, slovník, co to je, odborný výraz, wiki, význam pojmu, pojem, co znamená, odborné názvosloví, synonymum, význam slova, slovo, informace, Různé


Pojem Árie je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Árie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Árie původně označovala v hudbě výraznou melodii, kterou obvykle, i když ne vždy, interpretoval zpěvák. V baroku byla instrumentální podoba árie (také zvaná air) běžnou součástí taneční suity. V současnosti termín árie označuje nejčastěji skladbu pro jeden hlas s orchestrálním doprovodem.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Árie ve Wikimedia Commons

Najít slovo Árie ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Árie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Árie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Árie na Youtube

Zkusit najít slovo Árie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Árie například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Árie? resp. co znamená slovo Árie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Árie, odpověď na dotaz co je to Árie?. Víte např. kdo to je Alice Bendová? Znáte a víte kdo je Masochista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Různé). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!