Co je to?
Odborný výraz, definice slova Árie. Co znamená pojem Árie z kategorie Různé?

Co je Árie?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Árie?

Árie byla v původním významu výraznější hudební melodie, často prováděná zpěvákem. Nástrojové provedení se v baroku využívalo jako součást sestavy tanečních skladeb. Nyní se termín využívá spíše jako skladba pro jednoho interpreta a jeho hudební doprovod. Typickou vlastností árie je to, že její podoba není pevně daná.
Většinou je první část pomalá, druhá rychlejší a třetí dává možnost zpěvákovi, aby si přidal různé melodické ozdoby a improvizoval. Árie mohu být samostatné, jejich děj navozuje recitativ, nebo patří do dalších hudebních děl většího rozsahu, jako je například opera, kantáta či oratorium.

Co je to Árie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Árie. Co znamená pojem Árie z kategorie Různé?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Árie se nachází v sekci různé

Klíčová slova: lexikon, termín, odborné názvosloví, synonymum, informace, terminus technicus, terminologie, různé, přesný výraz, wiki, definice pojmu, slovo, heslo, význam slova, odborný výraz, vysvětlení, Árie, význam


Pojem Árie je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Árie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Árie původně označovala v hudbě výraznou melodii, kterou obvykle, i když ne vždy, interpretoval zpěvák. V baroku byla instrumentální podoba árie (také zvaná air) běžnou součástí taneční suity. V současnosti termín árie označuje nejčastěji skladbu pro jeden hlas s orchestrálním doprovodem.

Jiné zdroje informací o pojmu Árie

Zkusit najít frázi Árie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Árie ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Árie na Google.cz

Zkusit najít slovo Árie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Árie ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Árie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Árie například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Árie? resp. jaký je význam slova Árie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Árie, odpověď na dotaz co je to Árie?. Víte např. kdo to je Václav Svoboda? Znáte a víte kdo je Blanka Matragi? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Árie hledat i v jiných kategoriích (než různé). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!