Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zaručená mzda. Co znamená pojem Zaručená mzda z kategorie Právo?

Co je to Zaručená mzda? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Zaručená mzda

Zaručená mzda je poměrně nový pojem. Od minimální mzdy se liší především tím, že určuje nejnižší cenu za vykonanou práci. Zohledněna je namáhavost a složitost práce a také zodpovědnost. Přesněji jde o plat či mzdu za práci vykonanou v týdenní pracovní době 40 hodin.
Právo na tuto mzdu upravuje zákoník práce, platový výměr, vnitřní předpis nebo smlouva. Pokud není zaručená mzda nijak definována, řídí se její výše podle nařízení vlády. Toto nařízení je vydáno zpravidla na začátku roku a při stanovení výše zaručené mzdy zohledňuje vývoj cen a mezd.


Co je to Zaručená mzda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zaručená mzda. Co znamená pojem Zaručená mzda z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zaručená mzda patří do sekce Právo

Klíčová slova: Právo, termín, vysvětlení, přesný výraz, co je to Zaručená mzda?, slovo, co znamená, význam, wiki, odborné názvosloví, význam pojmu, slovník, lexikon, terminus technicus, názvosloví, terminologie, definice pojmu, definice


Pojem Zaručená mzda je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Zaručená mzda ve Wikislovníku

Najít slovo Zaručená mzda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Zaručená mzda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Zaručená mzda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zaručená mzda ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Zaručená mzda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zaručená mzda například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Zaručená mzda? resp. co znamená výraz Zaručená mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zaručená mzda, odpověď na dotaz co je to Zaručená mzda?. Víte např. kdo to je Ivan Trojan? Znáte a víte kdo je Pavel Bělobrádek? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?