Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zaručená mzda. Co znamená pojem Zaručená mzda z kategorie Právo?

Co je Zaručená mzda?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Zaručená mzda?

Zaručená mzda je poměrně nový pojem. Od minimální mzdy se liší především tím, že určuje nejnižší cenu za vykonanou práci. Zohledněna je namáhavost a složitost práce a také zodpovědnost. Přesněji jde o plat či mzdu za práci vykonanou v týdenní pracovní době 40 hodin.
Právo na tuto mzdu upravuje zákoník práce, platový výměr, vnitřní předpis nebo smlouva. Pokud není zaručená mzda nijak definována, řídí se její výše podle nařízení vlády. Toto nařízení je vydáno zpravidla na začátku roku a při stanovení výše zaručené mzdy zohledňuje vývoj cen a mezd.


Co je to Zaručená mzda? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zaručená mzda. Co znamená pojem Zaručená mzda z kategorie Právo?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Sdílejte text pojmu Zaručená mzda s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Zaručená mzda se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: termín, popis, přesný výraz, synonymum, informace, odborný výraz, odborné názvosloví, právo, definice pojmu, právo, přesný význam, názvosloví, význam, lexikon, heslo, pojem, co to je, terminus technicus


Pojem Zaručená mzda je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zaručená mzda? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Zaručená mzda je obvykle vyšší než minimální mzda. Byla zavedena od 1. 1. 2007 podle § 112 odst. 1 zákoníku práce. Je to mzda, na kterou zaměstnanci vznikl nárok ve vztahu ke složitosti, odpovědnosti a namáhavosti vykonávané práce.

Jiné informační zdroje o pojmu Zaručená mzda

Hledat termín Zaručená mzda ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Zaručená mzda ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Zaručená mzda ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Zaručená mzda na Youtube

Zkusit najít výraz Zaručená mzda na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zaručená mzda ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zaručená mzda například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teďka již bezesporu víte co to je Zaručená mzda? resp. jaký je význam pojmu Zaručená mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zaručená mzda, odpověď na dotaz co je to Zaručená mzda?. Víte např. kdo to je Kateřina Tučková? Znáte a víte kdo je Dana Morávková? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Zaručená mzda i v jiné kategorii než v právo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Soudkyně, zaručená mzda, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?