Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zaručená mzda. Co znamená pojem Zaručená mzda z kategorie Právo?

Co je to Zaručená mzda? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Zaručená mzda

Zaručená mzda je poměrně nový pojem. Od minimální mzdy se liší především tím, že určuje nejnižší cenu za vykonanou práci. Zohledněna je namáhavost a složitost práce a také zodpovědnost. Přesněji jde o plat či mzdu za práci vykonanou v týdenní pracovní době 40 hodin.
Právo na tuto mzdu upravuje zákoník práce, platový výměr, vnitřní předpis nebo smlouva. Pokud není zaručená mzda nijak definována, řídí se její výše podle nařízení vlády. Toto nařízení je vydáno zpravidla na začátku roku a při stanovení výše zaručené mzdy zohledňuje vývoj cen a mezd.


Co je to Zaručená mzda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zaručená mzda. Co znamená pojem Zaručená mzda z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zaručená mzda je v sekci Právo

Klíčová slova: význam slova, wiki, terminus technicus, Právo, definice, názvosloví, slovo, lexikon, termín, pojem, slovník, synonymum, co je to Zaručená mzda?, formulace, definice pojmu, přesný výraz, odborný výraz, význam


Pojem Zaručená mzda je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Zaručená mzda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zaručená mzda ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Zaručená mzda na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zaručená mzda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Zaručená mzda ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Zaručená mzda ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zaručená mzda například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Zaručená mzda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Zaručená mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zaručená mzda, odpověď na dotaz co je to Zaručená mzda?. Víte např. kdo to je Nefritový císař? Znáte a víte kdo je Julija Tymošenková? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?