Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fundus. Co znamená odborný pojem Fundus z kategorie Lékařství?

Co je to Fundus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fundus

Fundus je pojem převzatý z latiny a používaný v různých oblastech. V lékařství označuje nejhlubší místo tělní dutiny nebo orgánu.
Podle umístění bývá slovo fundus doplněno ještě dalším označením, např. fundus ventriculi je nejvyklenutější část velkého žaludečního oblouku u ústí jícnu, fundus uteri je označení pro nejširší část dělohy nad ústím vejcovodů a podobně.


Co je to Fundus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fundus. Co znamená odborný pojem Fundus z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Fundus s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fundus patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, Lékařství, slovník, informace, definice, pojem, co znamená, Fundus, wiki, co to je, co je to Fundus?, lexikon, terminologie, význam, popis, přesný význam, názvosloví, Lékařství


Pojem Fundus je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Fundus lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Fundus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Fundus ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Fundus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Fundus ve Wikislovníku

Najít termín Fundus na Google.cz

Vyhledat slovo Fundus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fundus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Fundus? resp. co přesně znamená slovo Fundus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fundus, odpověď na dotaz co je to Fundus?. Víte např. kdo to je Maloměšťák? Znáte a víte kdo je Ortoped? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.