Co je to?
Výraz, termín, definice slova Huspenina. Co znamená odborný pojem Huspenina z kategorie Jídlo?

Co je to Huspenina? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Huspenina

Huspenina je název jídla z vepřového masa. Připravuje se vařením a po zchladnutí vytváří rosol. Huspenině se také říká sulc, někdy i tlačenka. Je pro ni typické velké množství kolagenů. Ty jsou hlavní součástí vazivové tkáně všech živočichů. Jejím základem jsou ty části vepřového masa, které mají nižší hodnotu. Sem patří například kůže, kolena, nožičky, hlava. K nim se přidává koření jako pepř, bobkový list, nové koření, sůl, ocet a zelenina-cibule, celer, mrkev, petržel. Další ingredience jsou různé, například natvrdo uvařená vejce. To, jaké množství surovin se využije a jak bude probíhat vaření, je součástí mnoha různých receptů.
Tím, co mají recepty společné, nakrájení všech základních surovin na kousky, vaření v malém množství vody, míchání, dochucování a následné nalití do formy nebo mísy. V nádobách se pak nechá vychladit. K popularitě huspeniny přispívá nejen finanční nenáročnost, ale také zdravotní přínos, kolagen zlepšuje pohyblivost kloubů. Jeho pravidelná konzumace pak umožňuje omezení léků na kloubní problémy.


Co je to Huspenina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Huspenina. Co znamená odborný pojem Huspenina z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Huspenina? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Huspenina se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: jídlo, odborný výraz, jídlo, přesný význam, popis, slovo, co to je, informace, přesný výraz, heslo, pojem, termín, co znamená, Huspenina, synonymum, lexikon, terminus technicus, co je to Huspenina?


Pojem Huspenina je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Huspenina? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Huspenina (lidově sulc nebo tlačenka) je pokrmem převážně z vepřového masa, který po uvaření a vychladnutí dostane rosolovitou strukturu. Obsahuje velké množství kolagenů, které tvoří hlavní složku vazivové tkáně živočichů – včetně člověka.

Pro další informace o termínu Huspenina zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Huspenina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Huspenina ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Huspenina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Huspenina ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Huspenina ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Huspenina ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Huspenina například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte co to je Huspenina? resp. jaká je definice termínu Huspenina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Huspenina, odpověď na dotaz co je to Huspenina?. Víte např. kdo to je Turista? Znáte a víte kdo je Soumař? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.