Co je to?
Výraz, termín, definice slova Huspenina. Co znamená odborný pojem Huspenina z kategorie Jídlo?

Co je to Huspenina? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Huspenina

Huspenina je název jídla z vepřového masa. Připravuje se vařením a po zchladnutí vytváří rosol. Huspenině se také říká sulc, někdy i tlačenka. Je pro ni typické velké množství kolagenů. Ty jsou hlavní součástí vazivové tkáně všech živočichů. Jejím základem jsou ty části vepřového masa, které mají nižší hodnotu. Sem patří například kůže, kolena, nožičky, hlava. K nim se přidává koření jako pepř, bobkový list, nové koření, sůl, ocet a zelenina-cibule, celer, mrkev, petržel. Další ingredience jsou různé, například natvrdo uvařená vejce. To, jaké množství surovin se využije a jak bude probíhat vaření, je součástí mnoha různých receptů.
Tím, co mají recepty společné, nakrájení všech základních surovin na kousky, vaření v malém množství vody, míchání, dochucování a následné nalití do formy nebo mísy. V nádobách se pak nechá vychladit. K popularitě huspeniny přispívá nejen finanční nenáročnost, ale také zdravotní přínos, kolagen zlepšuje pohyblivost kloubů. Jeho pravidelná konzumace pak umožňuje omezení léků na kloubní problémy.


Co je to Huspenina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Huspenina. Co znamená odborný pojem Huspenina z kategorie Jídlo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Huspenina? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Huspenina je v kategorii jídlo

Klíčová slova: terminologie, definice pojmu, terminus technicus, slovník, význam, synonymum, přesný výraz, popis, názvosloví, informace, termín, jídlo, Huspenina, pojem, význam slova, přesný význam, slovo, definice


Pojem Huspenina je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Huspenina? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Huspenina (lidově sulc nebo tlačenka) je pokrmem převážně z vepřového masa, který po uvaření a vychladnutí dostane rosolovitou strukturu. Obsahuje velké množství kolagenů, které tvoří hlavní složku vazivové tkáně živočichů – včetně člověka.

Pro další informace o termínu Huspenina zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Huspenina ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Huspenina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Huspenina ve Wikislovníku

Najít pojem Huspenina ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Huspenina na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Huspenina ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Huspenina například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Huspenina? resp. co je to Huspenina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Huspenina, odpověď na dotaz co je to Huspenina?. Víte např. kdo to je John Legend? Znáte a víte kdo je Jupiter? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.