Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Huspenina. Co znamená pojem Huspenina z kategorie Jídlo?

Co je Huspenina? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Huspenina?

Huspenina je název jídla z vepřového masa. Připravuje se vařením a po zchladnutí vytváří rosol. Huspenině se také říká sulc, někdy i tlačenka. Je pro ni typické velké množství kolagenů. Ty jsou hlavní součástí vazivové tkáně všech živočichů. Jejím základem jsou ty části vepřového masa, které mají nižší hodnotu. Sem patří například kůže, kolena, nožičky, hlava. K nim se přidává koření jako pepř, bobkový list, nové koření, sůl, ocet a zelenina-cibule, celer, mrkev, petržel. Další ingredience jsou různé, například natvrdo uvařená vejce. To, jaké množství surovin se využije a jak bude probíhat vaření, je součástí mnoha různých receptů.
Tím, co mají recepty společné, nakrájení všech základních surovin na kousky, vaření v malém množství vody, míchání, dochucování a následné nalití do formy nebo mísy. V nádobách se pak nechá vychladit. K popularitě huspeniny přispívá nejen finanční nenáročnost, ale také zdravotní přínos, kolagen zlepšuje pohyblivost kloubů. Jeho pravidelná konzumace pak umožňuje omezení léků na kloubní problémy.


Co je to Huspenina? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Huspenina. Co znamená pojem Huspenina z kategorie Jídlo?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Huspenina? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Huspenina se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: definice, termín, co to je, vysvětlení, odborné názvosloví, co je to Huspenina?, jídlo, přesný význam, formulace, heslo, popis, význam, Huspenina, názvosloví, co znamená, pojem, terminus technicus, slovo


Pojem Huspenina je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Huspenina?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Huspenina (lidově sulc nebo tlačenka) je pokrmem převážně z vepřového masa, který po uvaření a vychladnutí dostane rosolovitou strukturu. Obsahuje velké množství kolagenů, které tvoří hlavní složku vazivové tkáně živočichů – včetně člověka.

Jiné zdroje informací o pojmu Huspenina

Vyhledat pojem Huspenina na Google.cz

Hledat frázi Huspenina ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Huspenina na Youtube

Vyhledat slovo Huspenina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Huspenina ve Wikizdrojích

Hledat termín Huspenina ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Huspenina například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Huspenina? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Huspenina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Huspenina, odpověď na dotaz co je to Huspenina?. Víte např. kdo to je Příživník? Znáte a víte kdo je Zuzana Navarová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.