Co je to?
Definice výrazu, termínu Hydroxid sodný. Co znamená odborný pojem Hydroxid sodný z kategorie Chemie?

Co je to Hydroxid sodný? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Hydroxid sodný?

Hydroxid sodný, natron, sodum hydroxide nebo lidově louh, je název silné žíraviny. Tato látka má chemický vzorec NaOH. Hydroxid není výbušný ani hořlavý, ale pokud na ni působí teplo, rozloží se a vzniknou plyny toxického nebo leptavého charakteru. Tyto plyny jsou nebezpečné především tím, že mohou být příčinou vznícení hořlavých materiálů, a pokud se dostanou do styku s kovem, může se vytvořit vodík, který je vysoce výbušný.
Přes tyto nebezpečné vlastnosti se louh často používá v domácnosti k úklidu a při údržbě, především při čištění odpadů, skvrn, bělení prádla a dezinfekci. Nejčastěji je k dispozici ve formě granulí nebo roztoku a je běžně k sehnání v drogeriích. Je velmi účinný, dokáže rozpustit zbytky jídla, vlasy, nehty a podobně. Nejčastější použití je při čištění WC, výlevek, dřezů, kanálů a potrubí. Jedná se však o látku škodlivou zdraví, která může poleptat kůži, poškodit zrak a při požití nebo vdechnutí způsobuje trvalé následky.


Definice výrazu, termínu Hydroxid sodný. Co znamená odborný pojem Hydroxid sodný z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hydroxid sodný je v kategorii Chemie

Klíčová slova: Chemie, terminus technicus, slovo, co je to Hydroxid sodný?, co znamená, význam slova, vysvětlení, význam, slovník, wiki, Chemie, Hydroxid sodný, odborné názvosloví, co to je, heslo, termín, definice pojmu, popis


Pojem Hydroxid sodný je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Hydroxid sodný

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hydroxid sodný ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Hydroxid sodný ve Wikipedii

Vyhledat heslo Hydroxid sodný ve Wikislovníku

Najít termín Hydroxid sodný na Google.cz

Zkusit najít výraz Hydroxid sodný ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Hydroxid sodný ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hydroxid sodný například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Hydroxid sodný? resp. jaký je přesný význam slova Hydroxid sodný? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hydroxid sodný, odpověď na dotaz co je to Hydroxid sodný?. Víte např. kdo to je Koroner? Znáte a víte kdo je Stomik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Chemie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.