Co je to?
Výraz, termín, definice slova Antioxidant. Co znamená odborný pojem Antioxidant z kategorie Chemie?

Co je to Antioxidant? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Antioxidant

Antioxidant je označení pro látku, která v organizmu dokáže kompenzovat účinky oxidačních procesů, které mají škodlivé účinky. Antioxidantem může být buď vitamín, či minerální látka, které zodpovídají za výživu, nebo enzymy, bílkoviny, nápomocné při chemických reakcích. Antioxidanty jsou nesmírně důležité jako prevence mnoha onemocnění chronického charakteru, kupříkladu mrtvice, rakoviny, srdečních onemocnění, šedého zákalu, Alzheimerovy choroby, cukrovka, únavový syndrom a podobně. Nejvýznačnějšími antioxidanty jsou vitamíny A, C, E, minerály jako selen, zinek, měď a další. Lidské tělo si umí antioxidanty vyrobit samo, ale jejich množství nestačí k potlačení účinků volných radikálů.
Tyto látky je však možno doplnit doplňky stravy nebo ještě lépe přirozenou cestou – konzumací ovoce, zeleniny a další rostlinné potravy. Prospěšné jako antioxidanty jsou flavonoidy a polyfenoly. Ty je možno najít nejen v ovoci a zelenině, ale i v kávě, zeleném čaji a ořeších.


Co je to Antioxidant? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Antioxidant. Co znamená odborný pojem Antioxidant z kategorie Chemie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Antioxidant můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Antioxidant je v sekci chemie

Klíčová slova: lexikon, slovník, terminus technicus, význam slova, chemie, definice pojmu, co je to Antioxidant?, heslo, terminologie, význam pojmu, slovo, co to je, synonymum, význam, co znamená, formulace, wiki, odborné názvosloví


Pojem Antioxidant je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Antioxidant doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Antioxidant ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Antioxidant ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antioxidant ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Antioxidant ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Antioxidant ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Antioxidant ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Antioxidant například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Antioxidant? resp. co znamená Antioxidant? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antioxidant, odpověď na dotaz co je to Antioxidant?. Víte např. kdo to je Zayn Malik? Znáte a víte kdo je Ludwig van Beethoven? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je chemie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.