Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kamenická špice. Co znamená pojem Kamenická špice z kategorie Nástroje?

Co je to Kamenická špice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kamenická špice?

Kamenická špice je nezbytnou součástí výstroje kameníka. Jde o nástroj zhotovený z osmihranné speciální oceli, používané na výrobu nářadí. Špice má tvar podle toho, pro práci s kterým kamenem bude použita. Nejšpičatější se používá na měkké kameny, kalená na tvrdé materiály.
K práci s kamenickou špicí je nutné použít kamenickou paličku z kovu. Špicí se odebírá z kamene materiál. Další jemnější úpravy se provádějí jinými kamenickými nástroji.


Co je to Kamenická špice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kamenická špice. Co znamená pojem Kamenická špice z kategorie Nástroje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kamenická špice je v sekci Nástroje

Klíčová slova: Nástroje, názvosloví, definice pojmu, Kamenická špice, význam slova, slovník, odborné názvosloví, co znamená, Nástroje, popis, heslo, význam pojmu, vysvětlení, terminologie, wiki, informace, přesný výraz, odborný výraz


Pojem Kamenická špice je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kamenická špice?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kamenická špice je základní kamenický nástroj.
Je vyrobena obvykle ze speciální osmihranné oceli, která se používá pro výrobu kamenického nářadí. Tvar špice je upraven podle toho, na opracování jakého kamene je špice určena. Na měkký kámen, pískovec, opuku, je špičatější, kalená a popuštěná „na fialovo“, na tvrdý kámen, jako je žula, je naopak silnější, kalená a popuštěná „na zlato“. Pro práci s kamenickou špicí se používá výhradně kamenická kovová palička.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kamenická špice ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Kamenická špice ve Wikizdrojích

Hledat heslo Kamenická špice na Google.cz

Najít termín Kamenická špice ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Kamenická špice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Kamenická špice ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kamenická špice například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kamenická špice? resp. co znamená slovo Kamenická špice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kamenická špice, odpověď na dotaz co je to Kamenická špice?. Víte např. kdo to je Neymar? Znáte a víte kdo je Josef Zíma? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.