Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kamenická špice. Co znamená odborný pojem Kamenická špice z kategorie Nástroje?

Co je to Kamenická špice? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kamenická špice?

Kamenická špice je nezbytnou součástí výstroje kameníka. Jde o nástroj zhotovený z osmihranné speciální oceli, používané na výrobu nářadí. Špice má tvar podle toho, pro práci s kterým kamenem bude použita. Nejšpičatější se používá na měkké kameny, kalená na tvrdé materiály.
K práci s kamenickou špicí je nutné použít kamenickou paličku z kovu. Špicí se odebírá z kamene materiál. Další jemnější úpravy se provádějí jinými kamenickými nástroji.


Co je to Kamenická špice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kamenická špice. Co znamená odborný pojem Kamenická špice z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kamenická špice můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Kamenická špice je v sekci nástroje

Klíčová slova: co znamená, názvosloví, co to je, význam, slovo, přesný význam, informace, wiki, význam pojmu, heslo, slovník, vysvětlení, definice pojmu, formulace, Kamenická špice, terminologie, nástroje, pojem


Pojem Kamenická špice je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kamenická špice? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kamenická špice je základní kamenický nástroj.
Je vyrobena obvykle ze speciální osmihranné oceli, která se používá pro výrobu kamenického nářadí. Tvar špice je upraven podle toho, na opracování jakého kamene je špice určena. Na měkký kámen, pískovec, opuku, je špičatější, kalená a popuštěná „na fialovo“, na tvrdý kámen, jako je žula, je naopak silnější, kalená a popuštěná „na zlato“. Pro práci s kamenickou špicí se používá výhradně kamenická kovová palička.

Pro více informací o heslu Kamenická špice zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kamenická špice ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Kamenická špice ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Kamenická špice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Kamenická špice na Youtube

Zkusit najít slovo Kamenická špice ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Kamenická špice na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kamenická špice například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte co je to Kamenická špice? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kamenická špice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kamenická špice, odpověď na dotaz co je to Kamenická špice?. Víte např. kdo to je Václav Neckář? Znáte a víte kdo je Homosexuál? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nástroje). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.