Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Entalpie. Co znamená pojem Entalpie z kategorie Fyzika?

Co to je Entalpie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Entalpie?

Entalpie je název fyzikální veličiny. Je označovaná písmenem H, udává se v joulech. Ty vyjadřují energii uloženou v termodynamickém systému.


Co je to Entalpie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Entalpie. Co znamená pojem Entalpie z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Entalpie? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Entalpie patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: pojem, terminus technicus, heslo, informace, Entalpie, definice pojmu, terminologie, odborné názvosloví, formulace, slovník, lexikon, význam pojmu, vysvětlení, co je to Entalpie?, synonymum, přesný výraz, popis, význam slova


Pojem Entalpie je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Entalpie?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Entalpie je fyzikální veličina označovaná písmenem {displaystyle H} udávaná v joulech, která vyjadřuje energii uloženou v termodynamickém systému. Jedná se o jeden ze čtyř základních termodynamických potenciálů.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Entalpie na Google.cz

Vyhledat pojem Entalpie ve Wikislovníku

Hledat slovo Entalpie ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Entalpie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Entalpie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Entalpie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Entalpie například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Entalpie? resp. co vlastně znamená slovo Entalpie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Entalpie, odpověď na dotaz co je to Entalpie?. Víte např. kdo to je Dederon? Znáte a víte kdo je Immanuel Kant? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Fyzika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.