Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Entalpie. Co znamená pojem Entalpie z kategorie Fyzika?

Co to je Entalpie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Entalpie?

Entalpie je název fyzikální veličiny. Je označovaná písmenem H, udává se v joulech. Ty vyjadřují energii uloženou v termodynamickém systému.


Co je to Entalpie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Entalpie. Co znamená pojem Entalpie z kategorie Fyzika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Entalpie s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Entalpie je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: co je to Entalpie?, názvosloví, heslo, odborné názvosloví, slovník, odborný výraz, lexikon, Entalpie, Fyzika, přesný význam, terminus technicus, popis, význam slova, přesný výraz, formulace, co to je, termín, význam pojmu


Pojem Entalpie je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Entalpie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Entalpie je fyzikální veličina označovaná písmenem {displaystyle H} udávaná v joulech, která vyjadřuje energii uloženou v termodynamickém systému. Jedná se o jeden ze čtyř základních termodynamických potenciálů.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Entalpie ve Wikimedia Commons

Najít pojem Entalpie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Entalpie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Entalpie ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Entalpie ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Entalpie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Entalpie například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Entalpie? resp. jaká je definice slova Entalpie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Entalpie, odpověď na dotaz co je to Entalpie?. Víte např. kdo to je Robert Záruba? Znáte a víte kdo je Pavel Fischer? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Fyzika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.