Co je to?
Výraz, termín, definice slova Entalpie. Co znamená odborný pojem Entalpie z kategorie Fyzika?

Co je Entalpie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Entalpie

Entalpie je název fyzikální veličiny. Je označovaná písmenem H, udává se v joulech. Ty vyjadřují energii uloženou v termodynamickém systému.


Co je to Entalpie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Entalpie. Co znamená odborný pojem Entalpie z kategorie Fyzika?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Entalpie sdílejte s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Entalpie je v kategorii fyzika

Klíčová slova: synonymum, definice pojmu, popis, přesný význam, slovo, heslo, co to je, fyzika, význam, význam slova, slovník, pojem, vysvětlení, terminus technicus, terminologie, názvosloví, formulace, termín


Pojem Entalpie je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Entalpie můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Entalpie je fyzikální veličina označovaná písmenem {displaystyle H} udávaná v joulech, která vyjadřuje energii uloženou v termodynamickém systému. Jedná se o jeden ze čtyř základních termodynamických potenciálů.

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Entalpie na Google.cz

Hledat termín Entalpie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Entalpie na Youtube

Zkusit najít termín Entalpie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Entalpie ve Wikizdrojích

Hledat heslo Entalpie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Entalpie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Entalpie? resp. co znamená slovo Entalpie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Entalpie, odpověď na dotaz co je to Entalpie?. Víte např. kdo to je Canelo Alvarez? Znáte a víte kdo je Cara Delevingne? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Entalpie i jinde než v sekci než v fyzika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.