Co je to?
Výraz, termín, definice slova Entalpie. Co znamená odborný pojem Entalpie z kategorie Fyzika?

Co je to Entalpie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Entalpie

Entalpie je název fyzikální veličiny. Je označovaná písmenem H, udává se v joulech. Ty vyjadřují energii uloženou v termodynamickém systému.


Co je to Entalpie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Entalpie. Co znamená odborný pojem Entalpie z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Entalpie? Potom se o definici podělte s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Entalpie se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: definice, wiki, popis, odborný výraz, význam pojmu, přesný význam, lexikon, fyzika, význam, informace, význam slova, co to je, termín, názvosloví, definice pojmu, co je to Entalpie?, pojem, odborné názvosloví


Pojem Entalpie je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Entalpie dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Entalpie je fyzikální veličina označovaná písmenem {displaystyle H} udávaná v joulech, která vyjadřuje energii uloženou v termodynamickém systému. Jedná se o jeden ze čtyř základních termodynamických potenciálů.

Jiné zdroje informací o pojmu Entalpie

Vyhledat heslo Entalpie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Entalpie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Entalpie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Entalpie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Entalpie ve Wikimedia Commons

Najít heslo Entalpie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Entalpie například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte co znamená slovo Entalpie? resp. co znamená výraz Entalpie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Entalpie, odpověď na dotaz co je to Entalpie?. Víte např. kdo to je Marek Výborný? Znáte a víte kdo je Vojtěch Dyk? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než fyzika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.