Co je to?
Definice odborného termínu, slova Crohnova nemoc. Co znamená pojem Crohnova nemoc z kategorie Nemoce?

Co je to Crohnova nemoc? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Crohnova nemoc?

Crohnova nemoc je název chronického onemocnění trávicího traktu. Tato choroba napadá především tenké střevo, tlusté střevo a ústní dutinu. Za vznik mže být zodpovědná bakteriální nebo virová infekce. Crohnova nemoc postihuje více ženy, nejčastěji od 20 do 40 let. Příčina propuknutí nemoci není zcela známá, je vhodné vyhýbat se potravinám s více rafinovanými cukry a nedostatkem vlákniny, přílišné užívání antibiotik a prášků typu Brufen nebo Acylpyrin, užívání hormonální antikoncepce nebo kouření.
U Crohnovy nemoci se střídá fáze období, kdy pacient nemá potíže, a období vzestupu nemoci. V této době má nemocný bolesti břicha a dlouhodobé průjmy, teploty, hubnutí, zvracení, křeče, krev ve stolici a další příznaky. Vyšetřuje se pomocí rentgenu a koloskopie. Léčba je individuální, je potřeba brát pravidelně léky, dodržovat klidový režim a změnit jídelníček. U závažnějších případů je nutný chirurgický zákrok, při kterém se odstraní postižená část střeva.


Co je to Crohnova nemoc? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Crohnova nemoc. Co znamená pojem Crohnova nemoc z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Crohnova nemoc? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Crohnova nemoc je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: formulace, Nemoce, odborný výraz, význam pojmu, popis, heslo, Nemoce, definice, informace, přesný význam, terminus technicus, slovník, lexikon, slovo, wiki, co je to Crohnova nemoc?, co to je, definice pojmu


Pojem Crohnova nemoc je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Crohnova nemoc? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Crohnova nemoc (též Crohnova choroba nebo regionální enteritida) je chronické zánětlivé onemocnění, které se může projevit v jakékoli části trávicího ústrojí, nejčastěji však v oblasti spojení tenkého a tlustého střeva. Zánět proniká celou stěnou, nezřídka je granulomatózní povahy. Onemocnění se vyskytuje častěji v průmyslově vyspělých zemích severní polokoule, v ČR se objevuje v počtu 20 nových nemocných na 100 000 obyvatel za rok.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Crohnova nemoc ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Crohnova nemoc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Crohnova nemoc ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Crohnova nemoc ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Crohnova nemoc ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Crohnova nemoc ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Crohnova nemoc například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Crohnova nemoc? resp. co vlastně znamená slovo Crohnova nemoc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Crohnova nemoc, odpověď na dotaz co je to Crohnova nemoc?. Víte např. kdo to je Bazilišek? Znáte a víte kdo je Michelle Pfeiffer? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Crohnova nemoc v jiné sekci než Nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.