Co je to?
Definice odborného termínu, slova Crohnova nemoc. Co znamená pojem Crohnova nemoc z kategorie Nemoce?

Co je to Crohnova nemoc? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Crohnova nemoc?

Crohnova nemoc je název chronického onemocnění trávicího traktu. Tato choroba napadá především tenké střevo, tlusté střevo a ústní dutinu. Za vznik mže být zodpovědná bakteriální nebo virová infekce. Crohnova nemoc postihuje více ženy, nejčastěji od 20 do 40 let. Příčina propuknutí nemoci není zcela známá, je vhodné vyhýbat se potravinám s více rafinovanými cukry a nedostatkem vlákniny, přílišné užívání antibiotik a prášků typu Brufen nebo Acylpyrin, užívání hormonální antikoncepce nebo kouření.
U Crohnovy nemoci se střídá fáze období, kdy pacient nemá potíže, a období vzestupu nemoci. V této době má nemocný bolesti břicha a dlouhodobé průjmy, teploty, hubnutí, zvracení, křeče, krev ve stolici a další příznaky. Vyšetřuje se pomocí rentgenu a koloskopie. Léčba je individuální, je potřeba brát pravidelně léky, dodržovat klidový režim a změnit jídelníček. U závažnějších případů je nutný chirurgický zákrok, při kterém se odstraní postižená část střeva.


Co je to Crohnova nemoc? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Crohnova nemoc. Co znamená pojem Crohnova nemoc z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Crohnova nemoc? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Crohnova nemoc patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: pojem, přesný význam, význam pojmu, definice, odborné názvosloví, terminologie, slovo, synonymum, názvosloví, odborný výraz, termín, co znamená, heslo, co to je, popis, Nemoce, přesný výraz, formulace


Pojem Crohnova nemoc je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Crohnova nemoc? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Crohnova nemoc (též Crohnova choroba nebo regionální enteritida) je chronické zánětlivé onemocnění, které se může projevit v jakékoli části trávicího ústrojí, nejčastěji však v oblasti spojení tenkého a tlustého střeva. Zánět proniká celou stěnou, nezřídka je granulomatózní povahy. Onemocnění se vyskytuje častěji v průmyslově vyspělých zemích severní polokoule, v ČR se objevuje v počtu 20 nových nemocných na 100 000 obyvatel za rok.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat pojem Crohnova nemoc ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Crohnova nemoc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Crohnova nemoc ve vyhledávači Qwant

Najít termín Crohnova nemoc ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Crohnova nemoc ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Crohnova nemoc ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Crohnova nemoc například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Crohnova nemoc? resp. jaká je definice slova Crohnova nemoc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Crohnova nemoc, odpověď na dotaz co je to Crohnova nemoc?. Víte např. kdo to je Mizera? Znáte a víte kdo je Specialista ISO? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.