Co je to?
Definice odborného termínu, slova Crohnova nemoc. Co znamená pojem Crohnova nemoc z kategorie Nemoce?

Co je Crohnova nemoc? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Crohnova nemoc?

Crohnova nemoc je název chronického onemocnění trávicího traktu. Tato choroba napadá především tenké střevo, tlusté střevo a ústní dutinu. Za vznik mže být zodpovědná bakteriální nebo virová infekce. Crohnova nemoc postihuje více ženy, nejčastěji od 20 do 40 let. Příčina propuknutí nemoci není zcela známá, je vhodné vyhýbat se potravinám s více rafinovanými cukry a nedostatkem vlákniny, přílišné užívání antibiotik a prášků typu Brufen nebo Acylpyrin, užívání hormonální antikoncepce nebo kouření.
U Crohnovy nemoci se střídá fáze období, kdy pacient nemá potíže, a období vzestupu nemoci. V této době má nemocný bolesti břicha a dlouhodobé průjmy, teploty, hubnutí, zvracení, křeče, krev ve stolici a další příznaky. Vyšetřuje se pomocí rentgenu a koloskopie. Léčba je individuální, je potřeba brát pravidelně léky, dodržovat klidový režim a změnit jídelníček. U závažnějších případů je nutný chirurgický zákrok, při kterém se odstraní postižená část střeva.


Co je to Crohnova nemoc? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Crohnova nemoc. Co znamená pojem Crohnova nemoc z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Crohnova nemoc? Pak se o ní podělte s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Crohnova nemoc patří do sekce nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, slovo, odborné názvosloví, význam pojmu, heslo, přesný výraz, Crohnova nemoc, definice, odborný výraz, termín, slovník, přesný význam, nemoce, vysvětlení, synonymum, co to je, terminologie, co je to Crohnova nemoc?


Pojem Crohnova nemoc je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Crohnova nemoc dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Crohnova nemoc (též Crohnova choroba nebo regionální enteritida) je chronické zánětlivé onemocnění, které se může projevit v jakékoli části trávicího ústrojí, nejčastěji však v oblasti spojení tenkého a tlustého střeva. Zánět proniká celou stěnou, nezřídka je granulomatózní povahy. Onemocnění se vyskytuje častěji v průmyslově vyspělých zemích severní polokoule, v ČR se objevuje v počtu 20 nových nemocných na 100 000 obyvatel za rok.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Crohnova nemoc ve Wikislovníku

Hledat heslo Crohnova nemoc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Crohnova nemoc ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Crohnova nemoc ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Crohnova nemoc ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Crohnova nemoc na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Crohnova nemoc například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Crohnova nemoc? resp. co označuje slovo Crohnova nemoc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Crohnova nemoc, odpověď na dotaz co je to Crohnova nemoc?. Víte např. kdo to je Násilník? Znáte a víte kdo je Přípravář? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Crohnova nemoc hledat i v jiných kategoriích (než nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.