Co je to?
Definice odborného termínu, slova Crohnova nemoc. Co znamená pojem Crohnova nemoc z kategorie Nemoce?

Co je Crohnova nemoc?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Crohnova nemoc

Crohnova nemoc je název chronického onemocnění trávicího traktu. Tato choroba napadá především tenké střevo, tlusté střevo a ústní dutinu. Za vznik mže být zodpovědná bakteriální nebo virová infekce. Crohnova nemoc postihuje více ženy, nejčastěji od 20 do 40 let. Příčina propuknutí nemoci není zcela známá, je vhodné vyhýbat se potravinám s více rafinovanými cukry a nedostatkem vlákniny, přílišné užívání antibiotik a prášků typu Brufen nebo Acylpyrin, užívání hormonální antikoncepce nebo kouření.
U Crohnovy nemoci se střídá fáze období, kdy pacient nemá potíže, a období vzestupu nemoci. V této době má nemocný bolesti břicha a dlouhodobé průjmy, teploty, hubnutí, zvracení, křeče, krev ve stolici a další příznaky. Vyšetřuje se pomocí rentgenu a koloskopie. Léčba je individuální, je potřeba brát pravidelně léky, dodržovat klidový režim a změnit jídelníček. U závažnějších případů je nutný chirurgický zákrok, při kterém se odstraní postižená část střeva.


Co je to Crohnova nemoc? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Crohnova nemoc. Co znamená pojem Crohnova nemoc z kategorie Nemoce?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Crohnova nemoc sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Crohnova nemoc patří do sekce nemoce

Klíčová slova: pojem, co znamená, definice pojmu, definice, wiki, význam, co je to Crohnova nemoc?, význam slova, synonymum, popis, heslo, formulace, termín, co to je, význam pojmu, odborný výraz, lexikon, přesný význam


Pojem Crohnova nemoc je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Crohnova nemoc? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Crohnova nemoc (též Crohnova choroba nebo regionální enteritida) je chronické zánětlivé onemocnění, které se může projevit v jakékoli části trávicího ústrojí, nejčastěji však v oblasti spojení tenkého a tlustého střeva. Zánět proniká celou stěnou, nezřídka je granulomatózní povahy. Onemocnění se vyskytuje častěji v průmyslově vyspělých zemích severní polokoule, v ČR se objevuje v počtu 20 nových nemocných na 100 000 obyvatel za rok.

Další informační zdroje

Zkusit najít pojem Crohnova nemoc ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Crohnova nemoc ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Crohnova nemoc na Google obrázcích

Hledat výraz Crohnova nemoc ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Crohnova nemoc ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Crohnova nemoc ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Crohnova nemoc například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice termínu Crohnova nemoc? resp. jaká je definice slova Crohnova nemoc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Crohnova nemoc, odpověď na dotaz co je to Crohnova nemoc?. Víte např. kdo to je Claude Bernard? Znáte a víte kdo je Průvodce? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nemoce. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, zlomená ruka, crohnova nemoc, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.