Co je to?
Výraz, termín, definice slova Crohnova nemoc. Co znamená odborný pojem Crohnova nemoc z kategorie Nemoce?

Co je to Crohnova nemoc? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Crohnova nemoc?

Crohnova nemoc je název chronického onemocnění trávicího traktu. Tato choroba napadá především tenké střevo, tlusté střevo a ústní dutinu. Za vznik mže být zodpovědná bakteriální nebo virová infekce. Crohnova nemoc postihuje více ženy, nejčastěji od 20 do 40 let. Příčina propuknutí nemoci není zcela známá, je vhodné vyhýbat se potravinám s více rafinovanými cukry a nedostatkem vlákniny, přílišné užívání antibiotik a prášků typu Brufen nebo Acylpyrin, užívání hormonální antikoncepce nebo kouření.
U Crohnovy nemoci se střídá fáze období, kdy pacient nemá potíže, a období vzestupu nemoci. V této době má nemocný bolesti břicha a dlouhodobé průjmy, teploty, hubnutí, zvracení, křeče, krev ve stolici a další příznaky. Vyšetřuje se pomocí rentgenu a koloskopie. Léčba je individuální, je potřeba brát pravidelně léky, dodržovat klidový režim a změnit jídelníček. U závažnějších případů je nutný chirurgický zákrok, při kterém se odstraní postižená část střeva.


Co je to Crohnova nemoc? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Crohnova nemoc. Co znamená odborný pojem Crohnova nemoc z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Crohnova nemoc? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Crohnova nemoc je v kategorii nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, názvosloví, lexikon, termín, terminologie, přesný význam, heslo, odborný výraz, definice, význam pojmu, Crohnova nemoc, co znamená, význam, terminus technicus, co je to Crohnova nemoc?, nemoce, nemoce, slovník


Pojem Crohnova nemoc je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Crohnova nemoc? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Crohnova nemoc (též Crohnova choroba nebo regionální enteritida) je chronické zánětlivé onemocnění, které se může projevit v jakékoli části trávicího ústrojí, nejčastěji však v oblasti spojení tenkého a tlustého střeva. Zánět proniká celou stěnou, nezřídka je granulomatózní povahy. Onemocnění se vyskytuje častěji v průmyslově vyspělých zemích severní polokoule, v ČR se objevuje v počtu 20 nových nemocných na 100 000 obyvatel za rok.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Crohnova nemoc ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Crohnova nemoc ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Crohnova nemoc ve vyhledávači Qwant

Najít termín Crohnova nemoc ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Crohnova nemoc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Crohnova nemoc ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Crohnova nemoc například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Crohnova nemoc? resp. co je to Crohnova nemoc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Crohnova nemoc, odpověď na dotaz co je to Crohnova nemoc?. Víte např. kdo to je Carl Sagan? Znáte a víte kdo je Taxikář? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.