Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo ČSN. Co znamená pojem ČSN z kategorie Zkratky?

Co to je ČSN? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu ČSN

ČSN je ochranná známka pro české technické normy. Vydávání těchto norem je zajišťováno Úřadem pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví. Zkratka ČSN zůstala zachována, i když její původní význam byl Československá státní norma.
Zákon uznává celé slovní označení česká technická norma, neoficiální výklad je Česká soustava norem. ČSN mají svůj systém číslování. Nejdříve je písmenná značka normy, potom šestimístné číslo sloužící k třídění.


Co je to ČSN? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo ČSN. Co znamená pojem ČSN z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem ČSN s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem ČSN je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: lexikon, význam, odborný výraz, přesný výraz, pojem, názvosloví, terminologie, slovník, synonymum, termín, definice pojmu, ČSN, slovo, popis, Zkratky, co je to ČSN?, definice, co znamená


Pojem ČSN je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem ČSN? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

ČSN je chráněné označení českých technických norem. ČSN bylo rovněž oficiální označení československých státních norem (od roku 1964), od roku 1991 československých norem (československých technických norem). Tvorbu a vydávání ČSN v současné době zajišťuje Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem ČSN na Youtube

Vyhledat pojem ČSN ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín ČSN na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ČSN ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ČSN ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz ČSN ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo ČSN například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to ČSN? resp. co je to ČSN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ČSN, odpověď na dotaz co je to ČSN?. Víte např. kdo to je Jiří Drahoš? Znáte a víte kdo je Ichtyl? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Zkratky). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.