Co je to?
Odborný výraz, definice slova ČSN. Co znamená slovo ČSN z kategorie Zkratky?

Co je ČSN?

Co znamená termín ČSN? Vysvětlení pojmu, definice hesla

ČSN je ochranná známka pro české technické normy. Vydávání těchto norem je zajišťováno Úřadem pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví. Zkratka ČSN zůstala zachována, i když její původní význam byl Československá státní norma.
Zákon uznává celé slovní označení česká technická norma, neoficiální výklad je Česká soustava norem. ČSN mají svůj systém číslování. Nejdříve je písmenná značka normy, potom šestimístné číslo sloužící k třídění.


Co je to ČSN? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova ČSN. Co znamená slovo ČSN z kategorie Zkratky?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento text (ČSN) můžete sdílet s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín ČSN patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: informace, wiki, odborný výraz, zkratky, zkratky, heslo, definice pojmu, co znamená, terminologie, popis, odborné názvosloví, synonymum, význam, formulace, přesný výraz, slovník, definice, vysvětlení


Pojem ČSN je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín ČSN? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

ČSN je chráněné označení českých technických norem. ČSN bylo rovněž oficiální označení československých státních norem (od roku 1964), od roku 1991 československých norem (československých technických norem). Tvorbu a vydávání ČSN v současné době zajišťuje Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít slovo ČSN na Google.cz

Najít pojem ČSN ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín ČSN ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ČSN ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem ČSN ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín ČSN ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo ČSN například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená ČSN? resp. jaká je definice termínu ČSN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ČSN, odpověď na dotaz co je to ČSN?. Víte např. kdo to je Kateřina Burianová? Znáte a víte kdo je Gregor Mendel? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je zkratky. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Zkratky, akronymy, zkratková slova, ČSN, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.