Co je to?
Definice výrazu ČSN. Co znamená odborný pojem ČSN z kategorie Zkratky?

Co to je ČSN? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu ČSN

ČSN je ochranná známka pro české technické normy. Vydávání těchto norem je zajišťováno Úřadem pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví. Zkratka ČSN zůstala zachována, i když její původní význam byl Československá státní norma.
Zákon uznává celé slovní označení česká technická norma, neoficiální výklad je Česká soustava norem. ČSN mají svůj systém číslování. Nejdříve je písmenná značka normy, potom šestimístné číslo sloužící k třídění.


Co je to ČSN? Význam slova, termín, Definice výrazu ČSN. Co znamená odborný pojem ČSN z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova ČSN můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem ČSN je v kategorii zkratky

Klíčová slova: slovník, terminus technicus, odborný výraz, přesný výraz, co to je, formulace, co je to ČSN?, wiki, význam, vysvětlení, zkratky, informace, popis, termín, přesný význam, definice, význam pojmu, slovo


Pojem ČSN je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem ČSN? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

ČSN je chráněné označení českých technických norem. ČSN bylo rovněž oficiální označení československých státních norem (od roku 1964), od roku 1991 československých norem (československých technických norem). Tvorbu a vydávání ČSN v současné době zajišťuje Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat termín ČSN ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo ČSN ve Wikislovníku

Vyhledat heslo ČSN ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ČSN ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem ČSN ve vyhledávači Yandex

Najít slovo ČSN na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo ČSN například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to ČSN? resp. co přesně označuje termín ČSN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ČSN, odpověď na dotaz co je to ČSN?. Víte např. kdo to je Lewis Hamilton? Znáte a víte kdo je Michael Faraday? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín ČSN hledat i v jiných kategoriích (než zkratky). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.