Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo ČSN. Co znamená pojem ČSN z kategorie Zkratky?

Co to je ČSN? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu ČSN?

ČSN je ochranná známka pro české technické normy. Vydávání těchto norem je zajišťováno Úřadem pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví. Zkratka ČSN zůstala zachována, i když její původní význam byl Československá státní norma.
Zákon uznává celé slovní označení česká technická norma, neoficiální výklad je Česká soustava norem. ČSN mají svůj systém číslování. Nejdříve je písmenná značka normy, potom šestimístné číslo sloužící k třídění.


Co je to ČSN? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo ČSN. Co znamená pojem ČSN z kategorie Zkratky?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem ČSN je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: informace, význam, přesný výraz, slovo, význam pojmu, heslo, Zkratky, názvosloví, formulace, Zkratky, synonymum, co znamená, co je to ČSN?, lexikon, slovník, co to je, vysvětlení, definice


Pojem ČSN je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu ČSN píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

ČSN je chráněné označení českých technických norem. ČSN bylo rovněž oficiální označení československých státních norem (od roku 1964), od roku 1991 československých norem (československých technických norem). Tvorbu a vydávání ČSN v současné době zajišťuje Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví.

Jiné informační zdroje o pojmu ČSN

Zkusit najít slovo ČSN ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín ČSN ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz ČSN ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ČSN ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ČSN ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz ČSN na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo ČSN například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova ČSN? resp. co přesně označuje termín ČSN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ČSN, odpověď na dotaz co je to ČSN?. Víte např. kdo to je Fundamentalista? Znáte a víte kdo je Nela Lisková? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Zkratky). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.