Co je to?
Výraz, termín, definice slova ČSN. Co znamená odborný pojem ČSN z kategorie Zkratky?

Co je to ČSN? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu ČSN?

ČSN je ochranná známka pro české technické normy. Vydávání těchto norem je zajišťováno Úřadem pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví. Zkratka ČSN zůstala zachována, i když její původní význam byl Československá státní norma.
Zákon uznává celé slovní označení česká technická norma, neoficiální výklad je Česká soustava norem. ČSN mají svůj systém číslování. Nejdříve je písmenná značka normy, potom šestimístné číslo sloužící k třídění.


Co je to ČSN? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova ČSN. Co znamená odborný pojem ČSN z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu ČSN se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem ČSN se nachází v kategorii zkratky

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, význam, definice, co je to ČSN?, co to je, lexikon, přesný výraz, význam slova, termín, ČSN, co znamená, synonymum, zkratky, odborné názvosloví, přesný význam, informace, význam pojmu


Pojem ČSN je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem ČSN? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

ČSN je chráněné označení českých technických norem. ČSN bylo rovněž oficiální označení československých státních norem (od roku 1964), od roku 1991 československých norem (československých technických norem). Tvorbu a vydávání ČSN v současné době zajišťuje Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví.

Další zdroje informací o slovu ČSN

Hledat videa s názvem ČSN na Youtube

Zkusit najít výraz ČSN ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ČSN ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo ČSN ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem ČSN ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz ČSN ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo ČSN například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě nyní již víte co je to ČSN? resp. jaká je definice slova ČSN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ČSN, odpověď na dotaz co je to ČSN?. Víte např. kdo to je Mary Anningová? Znáte a víte kdo je Johann Christian Mikan? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než zkratky). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.