Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo ČSN. Co znamená pojem ČSN z kategorie Zkratky?

Co je ČSN? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu ČSN?

ČSN je ochranná známka pro české technické normy. Vydávání těchto norem je zajišťováno Úřadem pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví. Zkratka ČSN zůstala zachována, i když její původní význam byl Československá státní norma.
Zákon uznává celé slovní označení česká technická norma, neoficiální výklad je Česká soustava norem. ČSN mají svůj systém číslování. Nejdříve je písmenná značka normy, potom šestimístné číslo sloužící k třídění.


Co je to ČSN? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo ČSN. Co znamená pojem ČSN z kategorie Zkratky?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín ČSN? Potom se o definici podělte s přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz ČSN se nachází v kategorii zkratky

Klíčová slova: termín, ČSN, slovník, co znamená, informace, názvosloví, zkratky, synonymum, význam, terminus technicus, heslo, slovo, význam pojmu, význam slova, pojem, definice, definice pojmu, přesný výraz


Pojem ČSN je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu ČSN?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

ČSN je chráněné označení českých technických norem. ČSN bylo rovněž oficiální označení československých státních norem (od roku 1964), od roku 1991 československých norem (československých technických norem). Tvorbu a vydávání ČSN v současné době zajišťuje Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat frázi ČSN ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo ČSN ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz ČSN ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ČSN ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo ČSN ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz ČSN ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo ČSN například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte jaká je definice termínu ČSN? resp. co přesně označuje termín ČSN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ČSN, odpověď na dotaz co je to ČSN?. Víte např. kdo to je Adrian Jastraban? Znáte a víte kdo je Carl Linné? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo ČSN i jinde než v sekci než v zkratky. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.