Co je to?
Definice odborného termínu, slova Rýmovník. Co znamená pojem Rýmovník z kategorie Rostliny?

Co je to Rýmovník? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Rýmovník

Rýmovník je druh léčivé pokojové rostliny. Má velmi aromatickou vůni podobnou meduňce nebo mátě. V místnosti, ve které je umístěna, působí příznivě proti rýmě. Také účinně odpuzuje různé druhy hmyzu, proto se často kombinuje i s dalšími rostlinami ve venkovních truhlících.
Latinský název rýmovníku je Plectranthus argentatus, lidově molice, mexický nebo řecký eukalypt či kubánské oregano. Existují různé barevné varianty, nejoblíbenější formou je panošovaný rýmovník.


Co je to Rýmovník? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Rýmovník. Co znamená pojem Rýmovník z kategorie Rostliny?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Rýmovník se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rýmovník patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: wiki, formulace, pojem, Rýmovník, heslo, význam, slovo, lexikon, co znamená, informace, význam slova, definice pojmu, co je to Rýmovník?, terminologie, slovník, Rostliny, odborný výraz, odborné názvosloví


Pojem Rýmovník je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rýmovník? Definice slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Plectranthus, česky nazývaný molice, moud či rýmovník, je rod teplomilných rostlin z čeledi hluchavkovitých. V aktuálním pojetí zahrnuje přes tři sta padesát druhů a na základě molekulárních studií do něj byly vřazeny další rody, mj. rod Coleus (pochvatec).
V afrických zemích se některé druhy sklízí pro jedlé dužnaté podzemní oddenky a hlízy, mnoho aromatických druhů je lokálně využíváno jako léčivky a koření. Značný význam mají jako okrasné rostliny, pěstované především pro dekorativní listy (tzv. africké kopřivy), méně často pro květy.
V českých podmínkách není žádný z druhů mrazuvzdorný, venku je lze pěstovat pouze jako letničky, celoročně pak jako pokojové nebo kbelíkové rostliny. Existuje nepřeberné množství kultivarů s nápadně vybarvenými listy. Na pěstování jsou nenáročné, vyžadují jen dostatek světla a vláhy, rostliny je vhodné tvarovat zaštipováním a odstraňováním květenství.

Plectranthus argentatus

Rostlina plectranthus argentatus česky nazývaná rýmovník. Autor: Dinkum, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC0
Rostlina plectranthus argentatus česky nazývaná rýmovník. Autor: Dinkum, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC0


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat výraz Rýmovník ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Rýmovník ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Rýmovník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Rýmovník na Google.cz

Zkusit najít výraz Rýmovník ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rýmovník ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rýmovník například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Rýmovník? resp. jaký je význam pojmu Rýmovník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rýmovník, odpověď na dotaz co je to Rýmovník?. Víte např. kdo to je Otrokář? Znáte a víte kdo je Jaroslav Kmenta? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Rostliny). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.