Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rýmovník. Co znamená odborný pojem Rýmovník z kategorie Rostliny?

Co je to Rýmovník? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Rýmovník?

Rýmovník je druh léčivé pokojové rostliny. Má velmi aromatickou vůni podobnou meduňce nebo mátě. V místnosti, ve které je umístěna, působí příznivě proti rýmě. Také účinně odpuzuje různé druhy hmyzu, proto se často kombinuje i s dalšími rostlinami ve venkovních truhlících.
Latinský název rýmovníku je Plectranthus argentatus, lidově molice, mexický nebo řecký eukalypt či kubánské oregano. Existují různé barevné varianty, nejoblíbenější formou je panošovaný rýmovník.


Co je to Rýmovník? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rýmovník. Co znamená odborný pojem Rýmovník z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Rýmovník je v sekci rostliny

Klíčová slova: význam, wiki, informace, pojem, odborný výraz, formulace, co znamená, rostliny, slovo, rostliny, názvosloví, co je to Rýmovník?, heslo, co to je, synonymum, lexikon, přesný výraz, význam slova


Pojem Rýmovník je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Rýmovník píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Plectranthus, česky nazývaný molice, moud či rýmovník, je rod teplomilných rostlin z čeledi hluchavkovitých. V aktuálním pojetí zahrnuje přes tři sta padesát druhů a na základě molekulárních studií do něj byly vřazeny další rody, mj. rod Coleus (pochvatec).
V afrických zemích se některé druhy sklízí pro jedlé dužnaté podzemní oddenky a hlízy, mnoho aromatických druhů je lokálně využíváno jako léčivky a koření. Značný význam mají jako okrasné rostliny, pěstované především pro dekorativní listy (tzv. africké kopřivy), méně často pro květy.
V českých podmínkách není žádný z druhů mrazuvzdorný, venku je lze pěstovat pouze jako letničky, celoročně pak jako pokojové nebo kbelíkové rostliny. Existuje nepřeberné množství kultivarů s nápadně vybarvenými listy. Na pěstování jsou nenáročné, vyžadují jen dostatek světla a vláhy, rostliny je vhodné tvarovat zaštipováním a odstraňováním květenství.

Plectranthus argentatus

Rostlina plectranthus argentatus česky nazývaná rýmovník. Autor: Dinkum, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC0
Rostlina plectranthus argentatus česky nazývaná rýmovník. Autor: Dinkum, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC0


Další zdroje informací o slovu Rýmovník

Vyhledat výraz Rýmovník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Rýmovník ve Wikislovníku

Hledat slovo Rýmovník ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Rýmovník na Youtube

Hledat termín Rýmovník ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rýmovník ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Rýmovník například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Rýmovník? resp. co je to Rýmovník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rýmovník, odpověď na dotaz co je to Rýmovník?. Víte např. kdo to je Markéta Pekarová Adamová? Znáte a víte kdo je Radek John? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než rostliny). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.