Co je to?
Definice výrazu, termínu Achilova pata. Co znamená odborný pojem Achilova pata z kategorie Nemoce?

Co je to Achilova pata? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Achilova pata?

Achilova pata se používá pro označení zánětlivého onemocnění Achillovy šlachy, ke kterému dochází při přetěžování této partie. Achilova pata je šlacha lýtkového svalu, která se upíná k patní kosti. Zánět bývá způsoben nejčastěji během, pohybem na nevhodném povrchu, špatnou obuví nebo nedoléčeným úrazem a novou zátěží.
Léčba Achilovy paty se provádí omezením zátěže, znehybněním ortézou nebo sádrou. U mírnějších stavů se používají protizánětlivé masti. Léčení se doplňuje fyzikální terapií jako magnetoterapií, ošetření laserem, ultrazvukem a dalšími prostředky.


Co je to Achilova pata? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Achilova pata. Co znamená odborný pojem Achilova pata z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Achilova pata doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Achilova pata se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, přesný výraz, Achilova pata, význam, lexikon, co to je, Nemoce, co je to Achilova pata?, vysvětlení, popis, co znamená, Nemoce, přesný význam, slovník, terminologie, informace, odborné názvosloví, wiki


Pojem Achilova pata je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít výraz Achilova pata ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Achilova pata ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Achilova pata ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Achilova pata ve Wikipedii

Najít pojem Achilova pata ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Achilova pata ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Achilova pata například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Achilova pata? resp. jaká je definice termínu Achilova pata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Achilova pata, odpověď na dotaz co je to Achilova pata?. Víte např. kdo to je Antikrist? Znáte a víte kdo je Kazisvět? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Achilova pata hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.