Co je to?
Odborný výraz, definice slova Achilova pata. Co znamená pojem Achilova pata z kategorie Nemoce?

Co je Achilova pata? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Achilova pata?

Achilova pata se používá pro označení zánětlivého onemocnění Achillovy šlachy, ke kterému dochází při přetěžování této partie. Achilova pata je šlacha lýtkového svalu, která se upíná k patní kosti. Zánět bývá způsoben nejčastěji během, pohybem na nevhodném povrchu, špatnou obuví nebo nedoléčeným úrazem a novou zátěží.
Léčba Achilovy paty se provádí omezením zátěže, znehybněním ortézou nebo sádrou. U mírnějších stavů se používají protizánětlivé masti. Léčení se doplňuje fyzikální terapií jako magnetoterapií, ošetření laserem, ultrazvukem a dalšími prostředky.


Co je to Achilova pata? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Achilova pata. Co znamená pojem Achilova pata z kategorie Nemoce?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Achilova pata se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: co je to Achilova pata?, heslo, termín, odborné názvosloví, co to je, formulace, význam slova, názvosloví, odborný výraz, popis, slovník, Achilova pata, přesný výraz, slovo, terminus technicus, definice pojmu, přesný význam, terminologie


Pojem Achilova pata je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Achilova pata ve Wikislovníku

Najít termín Achilova pata ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Achilova pata na Google.cz

Zkusit najít slovo Achilova pata ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Achilova pata ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Achilova pata ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Achilova pata například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Achilova pata? resp. co přesně označuje termín Achilova pata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Achilova pata, odpověď na dotaz co je to Achilova pata?. Víte např. kdo to je Mary Anningová? Znáte a víte kdo je Frigida? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.