Co je to?
Výraz, termín, definice slova Achilova pata. Co znamená odborný pojem Achilova pata z kategorie Nemoce?

Co je to Achilova pata? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Achilova pata?

Achilova pata se používá pro označení zánětlivého onemocnění Achillovy šlachy, ke kterému dochází při přetěžování této partie. Achilova pata je šlacha lýtkového svalu, která se upíná k patní kosti. Zánět bývá způsoben nejčastěji během, pohybem na nevhodném povrchu, špatnou obuví nebo nedoléčeným úrazem a novou zátěží.
Léčba Achilovy paty se provádí omezením zátěže, znehybněním ortézou nebo sádrou. U mírnějších stavů se používají protizánětlivé masti. Léčení se doplňuje fyzikální terapií jako magnetoterapií, ošetření laserem, ultrazvukem a dalšími prostředky.


Co je to Achilova pata? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Achilova pata. Co znamená odborný pojem Achilova pata z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Achilova pata s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Achilova pata se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: termín, popis, lexikon, pojem, terminologie, synonymum, co to je, co je to Achilova pata?, význam, odborný výraz, nemoce, názvosloví, formulace, přesný výraz, definice, slovo, definice pojmu, význam pojmu


Pojem Achilova pata je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Achilova pata ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Achilova pata na Youtube

Hledat výraz Achilova pata ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Achilova pata ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Achilova pata ve vyhledávači Yandex

Najít termín Achilova pata ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Achilova pata například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě nyní již víte co je to Achilova pata? resp. jaká je definice termínu Achilova pata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Achilova pata, odpověď na dotaz co je to Achilova pata?. Víte např. kdo to je René Levínský? Znáte a víte kdo je Hampejznice? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Achilova pata hledat i v jiných kategoriích (než nemoce) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.