Co je to?
Výraz, termín, definice slova Myom. Co znamená odborný pojem Myom z kategorie Nemoce?

Co je to Myom? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Myom?

Nezhoubné nádory vznikající v děloze se nazývají myomy. Patří mezi nejčastější gynekologické nádory a celkově nejčastější ženská onemocnění. Myomy mohou být ojedinělé nebo mnohočetné. Ze začátku se nemusí projevovat žádné symptomy. Léčba závisí na obtížích a věku pacientky. V současné době se neví, jak myomy vznikají.
Myom tvoří převážně hladkosvalové buňky děložní svaloviny. Většinou se vyskytují u žen ve věku mezi třiceti až padesáti lety, ale výjimky existují.


Co je to Myom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Myom. Co znamená odborný pojem Myom z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Myom sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Myom patří do sekce nemoce

Klíčová slova: Myom, přesný význam, nemoce, nemoce, vysvětlení, formulace, synonymum, slovník, názvosloví, pojem, terminus technicus, co to je, odborný výraz, definice pojmu, termín, heslo, význam, popis


Pojem Myom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Myom píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Myom (leiomyom, angl. fibroid) je nezhoubný (benigní) útvar z hladkosvalových buněk, který vyrůstá ze stěny svaloviny nitrobřišních orgánů. Může se vyskytovat v orgánech, kde se vyskytuje svalovina – např. děloha, zažívací trakt apod. V gynekologii hovoříme o děložním myomu a jedná se o nejčastěji se vyskytující útvar nezhoubného charakteru.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Myom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Myom na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Myom ve Wikimedia Commons

Hledat termín Myom ve Wikizdrojích

Hledat frázi Myom ve Wikislovníku

Hledat výraz Myom ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Myom například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Myom? resp. co vlastně znamená slovo Myom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Myom, odpověď na dotaz co je to Myom?. Víte např. kdo to je Perfekcionalista? Znáte a víte kdo je Tichý blázen? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v nemoce. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.