Co je to?
Výraz, termín, definice slova Myom. Co znamená odborný pojem Myom z kategorie Nemoce?

Co je to Myom? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Myom?

Nezhoubné nádory vznikající v děloze se nazývají myomy. Patří mezi nejčastější gynekologické nádory a celkově nejčastější ženská onemocnění. Myomy mohou být ojedinělé nebo mnohočetné. Ze začátku se nemusí projevovat žádné symptomy. Léčba závisí na obtížích a věku pacientky. V současné době se neví, jak myomy vznikají.
Myom tvoří převážně hladkosvalové buňky děložní svaloviny. Většinou se vyskytují u žen ve věku mezi třiceti až padesáti lety, ale výjimky existují.


Co je to Myom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Myom. Co znamená odborný pojem Myom z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Myom s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Myom patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: význam, slovo, Myom, slovník, terminus technicus, formulace, co to je, význam slova, pojem, názvosloví, definice pojmu, význam pojmu, vysvětlení, definice, přesný výraz, popis, synonymum, informace


Pojem Myom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Myom? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Myom (leiomyom, angl. fibroid) je nezhoubný (benigní) útvar z hladkosvalových buněk, který vyrůstá ze stěny svaloviny nitrobřišních orgánů. Může se vyskytovat v orgánech, kde se vyskytuje svalovina – např. děloha, zažívací trakt apod. V gynekologii hovoříme o děložním myomu a jedná se o nejčastěji se vyskytující útvar nezhoubného charakteru.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít heslo Myom ve Wikizdrojích

Najít pojem Myom ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Myom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Myom na Youtube

Vyhledat slovo Myom ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Myom na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Myom například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Myom? resp. co znamená slovo Myom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Myom, odpověď na dotaz co je to Myom?. Víte např. kdo to je Michael Fassbender? Znáte a víte kdo je Valach? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.