Co je to?
Výraz, termín, definice slova Myom. Co znamená odborný pojem Myom z kategorie Nemoce?

Co je to Myom? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Myom?

Nezhoubné nádory vznikající v děloze se nazývají myomy. Patří mezi nejčastější gynekologické nádory a celkově nejčastější ženská onemocnění. Myomy mohou být ojedinělé nebo mnohočetné. Ze začátku se nemusí projevovat žádné symptomy. Léčba závisí na obtížích a věku pacientky. V současné době se neví, jak myomy vznikají.
Myom tvoří převážně hladkosvalové buňky děložní svaloviny. Většinou se vyskytují u žen ve věku mezi třiceti až padesáti lety, ale výjimky existují.


Co je to Myom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Myom. Co znamená odborný pojem Myom z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Myom s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Myom se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: popis, slovo, odborný výraz, Nemoce, co znamená, synonymum, názvosloví, terminus technicus, odborné názvosloví, pojem, informace, co je to Myom?, co to je, přesný výraz, termín, význam pojmu, terminologie, význam


Pojem Myom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Myom?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Myom (leiomyom, angl. fibroid) je nezhoubný (benigní) útvar z hladkosvalových buněk, který vyrůstá ze stěny svaloviny nitrobřišních orgánů. Může se vyskytovat v orgánech, kde se vyskytuje svalovina – např. děloha, zažívací trakt apod. V gynekologii hovoříme o děložním myomu a jedná se o nejčastěji se vyskytující útvar nezhoubného charakteru.

Jiné zdroje informací o pojmu Myom

Najít termín Myom ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Myom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Myom ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Myom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Myom ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Myom ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Myom například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Myom? resp. co přesně označuje termín Myom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Myom, odpověď na dotaz co je to Myom?. Víte např. kdo to je Baculka? Znáte a víte kdo je Koordinátor? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.