Co je to?
Definice výrazu Beletrie. Co znamená odborný pojem Beletrie z kategorie Literatura?

Co to je Beletrie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Beletrie?

Beletrie neboli krásná literatura je souhrnné označení pro uměleckou literaturu (poezii, prózu).


Co je to Beletrie? Význam slova, termín, Definice výrazu Beletrie. Co znamená odborný pojem Beletrie z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Beletrie doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Beletrie se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: terminologie, heslo, význam slova, pojem, odborné názvosloví, informace, popis, Literatura, wiki, odborný výraz, význam pojmu, synonymum, lexikon, co znamená, slovník, formulace, názvosloví, Literatura


Pojem Beletrie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Beletrie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Termín beletrie (z francouzského belles-lettres) původně označoval veškerou uměleckou literaturu. Dnes se jím označuje výlučně umělecká próza. V knihovnách bývají odděleně od beletrie umisťovány nejen poetické a dramatické žánry, ale často i detektivní, sci-fi i fantasy prózy.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz Beletrie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Beletrie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Beletrie na Google.cz

Najít pojem Beletrie ve Wikizdrojích

Hledat termín Beletrie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Beletrie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Beletrie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Beletrie? resp. co je to Beletrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Beletrie, odpověď na dotaz co je to Beletrie?. Víte např. kdo to je Chlívák? Znáte a víte kdo je Iva Kubelková? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?