Co je to?
Výraz, termín, definice slova Beletrie. Co znamená odborný pojem Beletrie z kategorie Literatura?

Co je to Beletrie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Beletrie

Beletrie je název pocházející z francouzštiny. V původním významu slova šlo o celou uměleckou literaturu. Současná literární terminologie takto pojmenovává pouze umělecky laděnou prózu. Pokud však čtenář navštíví knihovnu, najde v oddíle beletrie také další druhy literatury, od románů a biografií přes cestopisy, memoáry, detektivky a sci-fi až po pohádky. Obecné pojetí beletrie je tedy mnohem volnější. Do beletrie se většinou řadí knihy, které vycházejí z autorových myšlenek a představivosti. V beletrii jde velmi často o hlavní myšlenku, ze které pak vycházejí různé postavy nebo objekty. Část beletrie však čerpá i z pravdivých skutečností. Nemusí být vždy jen umělecká, i když je většinou označována jako určitá forma umění či zábavy. Někdy směřuje i ke vzdělávacím cílům, například v různých učebnicích se vyskytují záměrně vytvořené příběhy nebo příklady, které osvětlují danou problematiku.


Co je to Beletrie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Beletrie. Co znamená odborný pojem Beletrie z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Beletrie sdílejte s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Beletrie je v kategorii literatura

Klíčová slova: synonymum, terminologie, přesný význam, význam slova, popis, pojem, heslo, přesný výraz, definice pojmu, slovo, lexikon, informace, význam, definice, co znamená, odborný výraz, Beletrie, literatura


Pojem Beletrie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Beletrie můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Termín beletrie (z francouzského belles-lettres) původně označoval veškerou uměleckou literaturu. Dnes se jím označuje výlučně umělecká próza. V knihovnách bývají odděleně od beletrie umisťovány nejen poetické a dramatické žánry, ale často i detektivní, sci-fi i fantasy prózy.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Beletrie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Beletrie na Youtube

Hledat heslo Beletrie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Beletrie ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Beletrie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Beletrie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Beletrie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Beletrie? resp. jaká je definice termínu Beletrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Beletrie, odpověď na dotaz co je to Beletrie?. Víte např. kdo to je Alžběta Pomořanská? Znáte a víte kdo je Bohuslav Martinů? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?