Co je to?
Definice výrazu Beletrie. Co znamená odborný pojem Beletrie z kategorie Literatura?

Co to je Beletrie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Beletrie

Beletrie je název pocházející z francouzštiny. V původním významu slova šlo o celou uměleckou literaturu. Současná literární terminologie takto pojmenovává pouze umělecky laděnou prózu. Pokud však čtenář navštíví knihovnu, najde v oddíle beletrie také další druhy literatury, od románů a biografií přes cestopisy, memoáry, detektivky a sci-fi až po pohádky. Obecné pojetí beletrie je tedy mnohem volnější. Do beletrie se většinou řadí knihy, které vycházejí z autorových myšlenek a představivosti. V beletrii jde velmi často o hlavní myšlenku, ze které pak vycházejí různé postavy nebo objekty. Část beletrie však čerpá i z pravdivých skutečností. Nemusí být vždy jen umělecká, i když je většinou označována jako určitá forma umění či zábavy. Někdy směřuje i ke vzdělávacím cílům, například v různých učebnicích se vyskytují záměrně vytvořené příběhy nebo příklady, které osvětlují danou problematiku.


Co je to Beletrie? Význam slova, termín, Definice výrazu Beletrie. Co znamená odborný pojem Beletrie z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Beletrie doporučujeme sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Beletrie se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: co znamená, synonymum, přesný význam, heslo, vysvětlení, informace, co to je, Literatura, terminus technicus, odborné názvosloví, význam, Beletrie, slovník, odborný výraz, význam pojmu, Literatura, definice, definice pojmu


Pojem Beletrie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Beletrie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Termín beletrie (z francouzského belles-lettres) původně označoval veškerou uměleckou literaturu. Dnes se jím označuje výlučně umělecká próza. V knihovnách bývají odděleně od beletrie umisťovány nejen poetické a dramatické žánry, ale často i detektivní, sci-fi i fantasy prózy.

Jiné zdroje informací o pojmu Beletrie

Vyhledat heslo Beletrie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Beletrie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Beletrie ve Wikimedia Commons

Najít pojem Beletrie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Beletrie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Beletrie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Beletrie například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Beletrie? resp. co přesně označuje termín Beletrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Beletrie, odpověď na dotaz co je to Beletrie?. Víte např. kdo to je Silvie Dymáková? Znáte a víte kdo je Bohuslav Martinů? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Beletrie v jiné sekci než Literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?