Co je to?
Odborný výraz, definice slova Beletrie. Co znamená pojem Beletrie z kategorie Literatura?

Co je Beletrie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Beletrie?

Beletrie je název pocházející z francouzštiny. V původním významu slova šlo o celou uměleckou literaturu. Současná literární terminologie takto pojmenovává pouze umělecky laděnou prózu. Pokud však čtenář navštíví knihovnu, najde v oddíle beletrie také další druhy literatury, od románů a biografií přes cestopisy, memoáry, detektivky a sci-fi až po pohádky. Obecné pojetí beletrie je tedy mnohem volnější. Do beletrie se většinou řadí knihy, které vycházejí z autorových myšlenek a představivosti. V beletrii jde velmi často o hlavní myšlenku, ze které pak vycházejí různé postavy nebo objekty. Část beletrie však čerpá i z pravdivých skutečností. Nemusí být vždy jen umělecká, i když je většinou označována jako určitá forma umění či zábavy. Někdy směřuje i ke vzdělávacím cílům, například v různých učebnicích se vyskytují záměrně vytvořené příběhy nebo příklady, které osvětlují danou problematiku.


Co je to Beletrie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Beletrie. Co znamená pojem Beletrie z kategorie Literatura?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Beletrie s dalšími osobami na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Beletrie se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: literatura, slovo, literatura, definice pojmu, wiki, význam, slovník, význam slova, přesný význam, co je to Beletrie?, formulace, termín, přesný výraz, lexikon, odborné názvosloví, informace, význam pojmu, terminologie


Pojem Beletrie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Beletrie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Termín beletrie (z francouzského belles-lettres) původně označoval veškerou uměleckou literaturu. Dnes se jím označuje výlučně umělecká próza. V knihovnách bývají odděleně od beletrie umisťovány nejen poetické a dramatické žánry, ale často i detektivní, sci-fi i fantasy prózy.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít výraz Beletrie ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Beletrie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Beletrie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Beletrie na Youtube

Najít slovo Beletrie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Beletrie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Beletrie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Beletrie? resp. jaká je definice slova Beletrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Beletrie, odpověď na dotaz co je to Beletrie?. Víte např. kdo to je Barbora Jánová? Znáte a víte kdo je Rihanna? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?