Co je to?
Definice výrazu Beletrie. Co znamená odborný pojem Beletrie z kategorie Literatura?

Co je Beletrie?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Beletrie

Beletrie je název pocházející z francouzštiny. V původním významu slova šlo o celou uměleckou literaturu. Současná literární terminologie takto pojmenovává pouze umělecky laděnou prózu. Pokud však čtenář navštíví knihovnu, najde v oddíle beletrie také další druhy literatury, od románů a biografií přes cestopisy, memoáry, detektivky a sci-fi až po pohádky. Obecné pojetí beletrie je tedy mnohem volnější. Do beletrie se většinou řadí knihy, které vycházejí z autorových myšlenek a představivosti. V beletrii jde velmi často o hlavní myšlenku, ze které pak vycházejí různé postavy nebo objekty. Část beletrie však čerpá i z pravdivých skutečností. Nemusí být vždy jen umělecká, i když je většinou označována jako určitá forma umění či zábavy. Někdy směřuje i ke vzdělávacím cílům, například v různých učebnicích se vyskytují záměrně vytvořené příběhy nebo příklady, které osvětlují danou problematiku.


Co je to Beletrie? Význam slova, termín, Definice výrazu Beletrie. Co znamená odborný pojem Beletrie z kategorie Literatura?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Beletrie je v sekci literatura

Klíčová slova: Beletrie, význam, slovo, co znamená, lexikon, terminus technicus, vysvětlení, slovník, pojem, definice, literatura, názvosloví, přesný význam, význam slova, literatura, odborný výraz, formulace, co to je


Pojem Beletrie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Beletrie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Termín beletrie (z francouzského belles-lettres) původně označoval veškerou uměleckou literaturu. Dnes se jím označuje výlučně umělecká próza. V knihovnách bývají odděleně od beletrie umisťovány nejen poetické a dramatické žánry, ale často i detektivní, sci-fi i fantasy prózy.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Beletrie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Beletrie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Beletrie na Google obrázcích

Najít pojem Beletrie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Beletrie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Beletrie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Beletrie například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili co znamená Beletrie? resp. co přesně označuje termín Beletrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Beletrie, odpověď na dotaz co je to Beletrie?. Víte např. kdo to je Kateřina Klinderová? Znáte a víte kdo je Shakira? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Beletrie hledat i v jiných kategoriích (než literatura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, stůl s knihami, beletrie, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?