Co je to?
Výraz, termín, definice slova Beletrie. Co znamená odborný pojem Beletrie z kategorie Literatura?

Co je to Beletrie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Beletrie?

Beletrie je název pocházející z francouzštiny. V původním významu slova šlo o celou uměleckou literaturu. Současná literární terminologie takto pojmenovává pouze umělecky laděnou prózu. Pokud však čtenář navštíví knihovnu, najde v oddíle beletrie také další druhy literatury, od románů a biografií přes cestopisy, memoáry, detektivky a sci-fi až po pohádky. Obecné pojetí beletrie je tedy mnohem volnější. Do beletrie se většinou řadí knihy, které vycházejí z autorových myšlenek a představivosti. V beletrii jde velmi často o hlavní myšlenku, ze které pak vycházejí různé postavy nebo objekty. Část beletrie však čerpá i z pravdivých skutečností. Nemusí být vždy jen umělecká, i když je většinou označována jako určitá forma umění či zábavy. Někdy směřuje i ke vzdělávacím cílům, například v různých učebnicích se vyskytují záměrně vytvořené příběhy nebo příklady, které osvětlují danou problematiku.


Co je to Beletrie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Beletrie. Co znamená odborný pojem Beletrie z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Beletrie je v sekci literatura

Klíčová slova: formulace, literatura, pojem, názvosloví, informace, definice pojmu, přesný výraz, slovo, definice, co je to Beletrie?, literatura, Beletrie, význam, vysvětlení, co to je, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný význam


Pojem Beletrie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Beletrie?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Termín beletrie (z francouzského belles-lettres) původně označoval veškerou uměleckou literaturu. Dnes se jím označuje výlučně umělecká próza. V knihovnách bývají odděleně od beletrie umisťovány nejen poetické a dramatické žánry, ale často i detektivní, sci-fi i fantasy prózy.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Beletrie ve Wikimedia Commons

Najít termín Beletrie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Beletrie na Youtube

Zkusit najít výraz Beletrie ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Beletrie na Google.cz

Vyhledat slovo Beletrie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Beletrie například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Beletrie? resp. co je to Beletrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Beletrie, odpověď na dotaz co je to Beletrie?. Víte např. kdo to je Uvaděč? Znáte a víte kdo je Jackie Chan? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Beletrie v jiné sekci než literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?