Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chvalozpěv. Co znamená odborný pojem Chvalozpěv z kategorie Literatura?

Co je to Chvalozpěv? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Chvalozpěv

Chvalozpěv neboli hymnus, hymna je lyrický literární útvar. Jedná se o jeden z druhů ódy. V původním významu se jednalo o oslavu božstev, později se označení vžilo pro chválení či velebení obecně.
Chvalozpěv je zařazován do tzv. vysokého stylu, kterým autor oslavuje dobro, ctnost, krásu, ušlechtilost a podobně. Je neosobní a mívá velmi vysokou kvalitu. Chvalozpěvy vznikly již ve starověku, především v Indii a Egyptě, později v antickém Řecku i v křesťanském básnictví.


Co je to Chvalozpěv? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chvalozpěv. Co znamená odborný pojem Chvalozpěv z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Chvalozpěv je v sekci Literatura

Klíčová slova: pojem, heslo, přesný význam, odborný výraz, wiki, názvosloví, vysvětlení, informace, definice pojmu, přesný výraz, co je to Chvalozpěv?, odborné názvosloví, slovník, Literatura, Chvalozpěv, definice, co znamená, terminus technicus


Pojem Chvalozpěv je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chvalozpěv? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Chvalozpěv, hymna či hymnus (starořecky ὕμνος hymnos – chvalozpěv) je lyrický literární žánr, druh ódy. Původně byli hymny opěvováni bohové a dodnes má charakter velebení, chvály. Básníci jím vždy vyjadřovali krásu, dobro, ušlechtilost, vznešené myšlenky. Hymnus je žánrem vysokého stylu, neboť autor oslavuje a velebí takový objekt, který je sám o sobě zárukou estetické kvality. Mezi poetickými formami má nejméně osobní charakter.

Další možné informační zdroje

Hledat heslo Chvalozpěv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Chvalozpěv ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Chvalozpěv na Google.cz

Zkusit najít heslo Chvalozpěv ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Chvalozpěv ve Wikislovníku

Najít termín Chvalozpěv ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Chvalozpěv například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Chvalozpěv? resp. co přesně znamená slovo Chvalozpěv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chvalozpěv, odpověď na dotaz co je to Chvalozpěv?. Víte např. kdo to je Patriot? Znáte a víte kdo je Šimon Pánek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Chvalozpěv v jiné sekci než Literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?