Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chvalozpěv. Co znamená pojem Chvalozpěv z kategorie Literatura?

Co je Chvalozpěv? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Chvalozpěv

Chvalozpěv neboli hymnus, hymna je lyrický literární útvar. Jedná se o jeden z druhů ódy. V původním významu se jednalo o oslavu božstev, později se označení vžilo pro chválení či velebení obecně.
Chvalozpěv je zařazován do tzv. vysokého stylu, kterým autor oslavuje dobro, ctnost, krásu, ušlechtilost a podobně. Je neosobní a mívá velmi vysokou kvalitu. Chvalozpěvy vznikly již ve starověku, především v Indii a Egyptě, později v antickém Řecku i v křesťanském básnictví.


Co je to Chvalozpěv? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Chvalozpěv. Co znamená pojem Chvalozpěv z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Chvalozpěv patří do sekce literatura

Klíčová slova: informace, co znamená, slovník, popis, názvosloví, odborný výraz, definice pojmu, význam, terminus technicus, literatura, přesný význam, co je to Chvalozpěv?, definice, pojem, wiki, heslo, slovo, termín


Pojem Chvalozpěv je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chvalozpěv? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chvalozpěv, hymna či hymnus (starořecky ὕμνος hymnos – chvalozpěv) je lyrický literární žánr, druh ódy. Původně byli hymny opěvováni bohové a dodnes má charakter velebení, chvály. Básníci jím vždy vyjadřovali krásu, dobro, ušlechtilost, vznešené myšlenky. Hymnus je žánrem vysokého stylu, neboť autor oslavuje a velebí takový objekt, který je sám o sobě zárukou estetické kvality. Mezi poetickými formami má nejméně osobní charakter.

Pro další informace o termínu Chvalozpěv zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chvalozpěv ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Chvalozpěv ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chvalozpěv ve Wikimedia Commons

Najít heslo Chvalozpěv ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Chvalozpěv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Chvalozpěv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Chvalozpěv například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Chvalozpěv? resp. jaký je význam pojmu Chvalozpěv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chvalozpěv, odpověď na dotaz co je to Chvalozpěv?. Víte např. kdo to je Radkin Honzák? Znáte a víte kdo je John Stuart Mill? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?