Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chvalozpěv. Co znamená odborný pojem Chvalozpěv z kategorie Literatura?

Co je to Chvalozpěv? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Chvalozpěv

Chvalozpěv neboli hymnus, hymna je lyrický literární útvar. Jedná se o jeden z druhů ódy. V původním významu se jednalo o oslavu božstev, později se označení vžilo pro chválení či velebení obecně.
Chvalozpěv je zařazován do tzv. vysokého stylu, kterým autor oslavuje dobro, ctnost, krásu, ušlechtilost a podobně. Je neosobní a mívá velmi vysokou kvalitu. Chvalozpěvy vznikly již ve starověku, především v Indii a Egyptě, později v antickém Řecku i v křesťanském básnictví.


Co je to Chvalozpěv? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chvalozpěv. Co znamená odborný pojem Chvalozpěv z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Chvalozpěv s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Chvalozpěv je v kategorii Literatura

Klíčová slova: vysvětlení, lexikon, termín, přesný význam, slovo, co to je, co znamená, synonymum, Chvalozpěv, definice, Literatura, heslo, význam, slovník, význam pojmu, odborný výraz, odborné názvosloví, popis


Pojem Chvalozpěv je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Chvalozpěv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chvalozpěv ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Chvalozpěv na Google.cz

Hledat termín Chvalozpěv ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Chvalozpěv ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chvalozpěv ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Chvalozpěv například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Chvalozpěv? resp. co znamená slovo Chvalozpěv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chvalozpěv, odpověď na dotaz co je to Chvalozpěv?. Víte např. kdo to je Medik? Znáte a víte kdo je Šimon Pánek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Chvalozpěv i v jiných kategoriích (než Literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?