Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chvalozpěv. Co znamená odborný pojem Chvalozpěv z kategorie Literatura?

Co je to Chvalozpěv? Význam slova

Co znamená termín Chvalozpěv? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Chvalozpěv neboli hymnus, hymna je lyrický literární útvar. Jedná se o jeden z druhů ódy. V původním významu se jednalo o oslavu božstev, později se označení vžilo pro chválení či velebení obecně.
Chvalozpěv je zařazován do tzv. vysokého stylu, kterým autor oslavuje dobro, ctnost, krásu, ušlechtilost a podobně. Je neosobní a mívá velmi vysokou kvalitu. Chvalozpěvy vznikly již ve starověku, především v Indii a Egyptě, později v antickém Řecku i v křesťanském básnictví.


Co je to Chvalozpěv? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chvalozpěv. Co znamená odborný pojem Chvalozpěv z kategorie Literatura?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Chvalozpěv? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Chvalozpěv je v kategorii literatura

Klíčová slova: definice, pojem, odborný výraz, terminus technicus, termín, co je to Chvalozpěv?, informace, odborné názvosloví, wiki, heslo, názvosloví, terminologie, formulace, definice pojmu, co to je, význam slova, lexikon, význam


Pojem Chvalozpěv je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Chvalozpěv můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Chvalozpěv, hymna či hymnus (starořecky ὕμνος hymnos – chvalozpěv) je lyrický literární žánr, druh ódy. Původně byli hymny opěvováni bohové a dodnes má charakter velebení, chvály. Básníci jím vždy vyjadřovali krásu, dobro, ušlechtilost, vznešené myšlenky. Hymnus je žánrem vysokého stylu, neboť autor oslavuje a velebí takový objekt, který je sám o sobě zárukou estetické kvality. Mezi poetickými formami má nejméně osobní charakter.

Pro další informace o termínu Chvalozpěv zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Chvalozpěv na Youtube

Najít pojem Chvalozpěv ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Chvalozpěv ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Chvalozpěv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Chvalozpěv ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Chvalozpěv ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Chvalozpěv například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Chvalozpěv? resp. co znamená Chvalozpěv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chvalozpěv, odpověď na dotaz co je to Chvalozpěv?. Víte např. kdo to je Pavol Habera? Znáte a víte kdo je Petr Blahuš? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?