Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dividenda. Co znamená odborný pojem Dividenda z kategorie Ekonomie?

Co je to Dividenda? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Dividenda?

Dividendy se vyplácí akcionářům podle rozhodnutí valné hromady společnosti. Týká se pouze akciových společností. Vyplácí se majitelům akcií a ve většině případů se vyjadřuje pevně danou sumou na jednu akcii. Výška dividendů je jednou z důležitých činitelů týkajících se kurzu akcií. Dividendy se dále daní.
Kladně se u firmy hodnotí, pokud má dopředu pevně nastavená pravidla na vyplácení dividend. Při stanovování výše dividend se uplatňuje více protichůdných vlivů jako kopírování ziskovosti firmy, nemožnost reinvestování vyplacených dividend či pokles dividend.


Co je to Dividenda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dividenda. Co znamená odborný pojem Dividenda z kategorie Ekonomie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Dividenda patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: formulace, Dividenda, informace, terminus technicus, lexikon, slovník, definice pojmu, přesný význam, heslo, odborné názvosloví, co je to Dividenda?, odborný výraz, slovo, ekonomie, terminologie, co znamená, co to je, popis


Pojem Dividenda je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Dividenda dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Dividenda je peněžité plnění akciových společností vyplácené akcionářům podle rozhodnutí valné hromady: Vyplácí se majitelům akcií podle rozhodného dne jejich držení. Vyjadřuje se zpravidla pevnou částkou na akcii. Ideální představa je, že výše dividendy závisí především na zisku akciové společnosti po zaplacení daní, ale dividendu může vyplácet i společnost momentálně bez zisku nebo naopak i zisková společnost nemusí vyplácet žádné dividendy.

Výše dividendy je jedním z činitelů, které ovlivňují kurz akcie. Proto se případné výkyvy ceny akcií bezprostředně po vyplacení dividendy mohou tlumit výplatou dividend po částech, například čtvrtletně po čtvrtinách.

Pro další informace o termínu Dividenda zkuste tyto odkazy

Najít termín Dividenda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Dividenda na Google.cz

Hledat termín Dividenda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Dividenda ve Wikislovníku

Vyhledat termín Dividenda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Dividenda na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dividenda například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Dividenda? resp. co se skrývá pod slovem Dividenda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dividenda, odpověď na dotaz co je to Dividenda?. Víte např. kdo to je Notorik? Znáte a víte kdo je Myšpulín? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než ekonomie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.