Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dividenda. Co znamená odborný pojem Dividenda z kategorie Ekonomie?

Co je to Dividenda? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Dividenda

Dividendy se vyplácí akcionářům podle rozhodnutí valné hromady společnosti. Týká se pouze akciových společností. Vyplácí se majitelům akcií a ve většině případů se vyjadřuje pevně danou sumou na jednu akcii. Výška dividendů je jednou z důležitých činitelů týkajících se kurzu akcií. Dividendy se dále daní.
Kladně se u firmy hodnotí, pokud má dopředu pevně nastavená pravidla na vyplácení dividend. Při stanovování výše dividend se uplatňuje více protichůdných vlivů jako kopírování ziskovosti firmy, nemožnost reinvestování vyplacených dividend či pokles dividend.


Co je to Dividenda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dividenda. Co znamená odborný pojem Dividenda z kategorie Ekonomie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Dividenda? Pak se o ní podělte s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Dividenda patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: ekonomie, co znamená, ekonomie, odborné názvosloví, přesný význam, wiki, termín, terminus technicus, co je to Dividenda?, heslo, terminologie, definice, slovo, Dividenda, slovník, formulace, názvosloví, význam slova


Pojem Dividenda je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Dividenda?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dividenda je peněžité plnění akciových společností vyplácené akcionářům podle rozhodnutí valné hromady: Vyplácí se majitelům akcií podle rozhodného dne jejich držení. Vyjadřuje se zpravidla pevnou částkou na akcii. Ideální představa je, že výše dividendy závisí především na zisku akciové společnosti po zaplacení daní, ale dividendu může vyplácet i společnost momentálně bez zisku nebo naopak i zisková společnost nemusí vyplácet žádné dividendy.

Výše dividendy je jedním z činitelů, které ovlivňují kurz akcie. Proto se případné výkyvy ceny akcií bezprostředně po vyplacení dividendy mohou tlumit výplatou dividend po částech, například čtvrtletně po čtvrtinách.

Další možné informační zdroje

Najít výraz Dividenda ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Dividenda na Youtube

Zkusit najít pojem Dividenda ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Dividenda na Google.cz

Vyhledat výraz Dividenda ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Dividenda ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dividenda například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Dividenda? resp. co znamená Dividenda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dividenda, odpověď na dotaz co je to Dividenda?. Víte např. kdo to je Alena Vránová? Znáte a víte kdo je Petr Pithart? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Dividenda i v jiných kategoriích (než ekonomie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.