Co je to?
Definice výrazu Dividenda. Co znamená odborný pojem Dividenda z kategorie Ekonomie?

Co to je Dividenda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dividenda

Dividendy se vyplácí akcionářům podle rozhodnutí valné hromady společnosti. Týká se pouze akciových společností. Vyplácí se majitelům akcií a ve většině případů se vyjadřuje pevně danou sumou na jednu akcii. Výška dividendů je jednou z důležitých činitelů týkajících se kurzu akcií. Dividendy se dále daní.
Kladně se u firmy hodnotí, pokud má dopředu pevně nastavená pravidla na vyplácení dividend. Při stanovování výše dividend se uplatňuje více protichůdných vlivů jako kopírování ziskovosti firmy, nemožnost reinvestování vyplacených dividend či pokles dividend.


Co je to Dividenda? Význam slova, termín, Definice výrazu Dividenda. Co znamená odborný pojem Dividenda z kategorie Ekonomie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Dividenda sdílejte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dividenda je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: terminus technicus, terminologie, informace, lexikon, odborné názvosloví, co je to Dividenda?, odborný výraz, wiki, definice, přesný výraz, pojem, přesný význam, heslo, co znamená, synonymum, význam, definice pojmu, formulace


Pojem Dividenda je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Dividenda?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dividenda je peněžité plnění akciových společností vyplácené akcionářům podle rozhodnutí valné hromady: Vyplácí se majitelům akcií podle rozhodného dne jejich držení. Vyjadřuje se zpravidla pevnou částkou na akcii. Ideální představa je, že výše dividendy závisí především na zisku akciové společnosti po zaplacení daní, ale dividendu může vyplácet i společnost momentálně bez zisku nebo naopak i zisková společnost nemusí vyplácet žádné dividendy.

Výše dividendy je jedním z činitelů, které ovlivňují kurz akcie. Proto se případné výkyvy ceny akcií bezprostředně po vyplacení dividendy mohou tlumit výplatou dividend po částech, například čtvrtletně po čtvrtinách.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Dividenda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Dividenda na Youtube

Najít termín Dividenda ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dividenda ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Dividenda ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Dividenda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dividenda například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Dividenda? resp. co se skrývá pod slovem Dividenda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dividenda, odpověď na dotaz co je to Dividenda?. Víte např. kdo to je Pavel Tykač? Znáte a víte kdo je Jirka Král? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Ekonomie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.