Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dividenda. Co znamená odborný pojem Dividenda z kategorie Ekonomie?

Co je Dividenda?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Dividenda?

Dividendy se vyplácí akcionářům podle rozhodnutí valné hromady společnosti. Týká se pouze akciových společností. Vyplácí se majitelům akcií a ve většině případů se vyjadřuje pevně danou sumou na jednu akcii. Výška dividendů je jednou z důležitých činitelů týkajících se kurzu akcií. Dividendy se dále daní.
Kladně se u firmy hodnotí, pokud má dopředu pevně nastavená pravidla na vyplácení dividend. Při stanovování výše dividend se uplatňuje více protichůdných vlivů jako kopírování ziskovosti firmy, nemožnost reinvestování vyplacených dividend či pokles dividend.


Co je to Dividenda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dividenda. Co znamená odborný pojem Dividenda z kategorie Ekonomie?

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Dividenda sdílejte s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Dividenda je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: přesný význam, ekonomie, definice pojmu, slovo, lexikon, odborné názvosloví, ekonomie, informace, wiki, terminus technicus, pojem, přesný výraz, slovník, Dividenda, formulace, co znamená, význam pojmu, terminologie


Pojem Dividenda je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Dividenda?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dividenda je peněžité plnění akciových společností vyplácené akcionářům podle rozhodnutí valné hromady: Vyplácí se majitelům akcií podle rozhodného dne jejich držení. Vyjadřuje se zpravidla pevnou částkou na akcii. Ideální představa je, že výše dividendy závisí především na zisku akciové společnosti po zaplacení daní, ale dividendu může vyplácet i společnost momentálně bez zisku nebo naopak i zisková společnost nemusí vyplácet žádné dividendy.

Výše dividendy je jedním z činitelů, které ovlivňují kurz akcie. Proto se případné výkyvy ceny akcií bezprostředně po vyplacení dividendy mohou tlumit výplatou dividend po částech, například čtvrtletně po čtvrtinách.

Další možné informační zdroje

Najít termín Dividenda ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Dividenda na Youtube

Zkusit najít slovo Dividenda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Dividenda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dividenda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dividenda ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dividenda například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Dividenda? resp. jaký je význam slova Dividenda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dividenda, odpověď na dotaz co je to Dividenda?. Víte např. kdo to je Vilém Čok? Znáte a víte kdo je Myšpulín? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Dividenda i v jiné části webu než je kategorie ekonomie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.