Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Exkoriace. Co znamená pojem Exkoriace z kategorie Lékařství?

Co to je Exkoriace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Exkoriace

Exkoriace je pojem z oblasti lékařství. Jedná se o povrchové poškození kůže. Toto poškození – oděrka- není příliš hluboké, ale je závažnější, než jednoduchá odřenina. Jako exkoriace bývá označována také oděrka, kterou si pacient způsobí sám při škrábání svědivých míst vzniklých při kožních onemocněních.
Exkoriace se léčí především mastičkami a antihistaminiky, protože je potřeba odstranit příčiny svědění. Škrabáním může být do kůže zanesena infekce, tu pak musí léčit praktický nebo kožní lékař.


Co je to Exkoriace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Exkoriace. Co znamená pojem Exkoriace z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Exkoriace se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovník, odborný výraz, odborné názvosloví, slovo, přesný význam, význam slova, synonymum, co je to Exkoriace?, význam, názvosloví, informace, definice pojmu, wiki, přesný výraz, pojem, co znamená, terminus technicus, vysvětlení


Pojem Exkoriace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Exkoriace ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Exkoriace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Exkoriace na Google.cz

Hledat heslo Exkoriace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Exkoriace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Exkoriace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Exkoriace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Exkoriace? resp. jaká je definice termínu Exkoriace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exkoriace, odpověď na dotaz co je to Exkoriace?. Víte např. kdo to je Technik BOZP? Znáte a víte kdo je Mark Zuckerberg? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Exkoriace v jiné sekci než Lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.