Co je to?
Definice výrazu Exkoriace. Co znamená odborný pojem Exkoriace z kategorie Lékařství?

Co je Exkoriace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Exkoriace?

Exkoriace je pojem z oblasti lékařství. Jedná se o povrchové poškození kůže. Toto poškození – oděrka- není příliš hluboké, ale je závažnější, než jednoduchá odřenina. Jako exkoriace bývá označována také oděrka, kterou si pacient způsobí sám při škrábání svědivých míst vzniklých při kožních onemocněních.
Exkoriace se léčí především mastičkami a antihistaminiky, protože je potřeba odstranit příčiny svědění. Škrabáním může být do kůže zanesena infekce, tu pak musí léčit praktický nebo kožní lékař.


Co je to Exkoriace? Význam slova, termín, Definice výrazu Exkoriace. Co znamená odborný pojem Exkoriace z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Exkoriace můžete samozřejmě sdílet s kolegy na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Exkoriace je v sekci lékařství

Klíčová slova: lékařství, Exkoriace, význam, popis, slovník, co je to Exkoriace?, termín, lékařství, definice pojmu, co to je, informace, formulace, odborný výraz, význam slova, pojem, definice, lexikon, názvosloví


Pojem Exkoriace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Exkoriace v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Exkoriace ve Wikipedii

Najít pojem Exkoriace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Exkoriace ve Wikislovníku

Najít výraz Exkoriace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Exkoriace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Exkoriace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Exkoriace například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Exkoriace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Exkoriace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exkoriace, odpověď na dotaz co je to Exkoriace?. Víte např. kdo to je Zločinec? Znáte a víte kdo je Leoš Janáček? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Exkoriace i v jiné sekci než v lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.