Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Exkoriace. Co znamená pojem Exkoriace z kategorie Lékařství?

Co to je Exkoriace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Exkoriace

Exkoriace je pojem z oblasti lékařství. Jedná se o povrchové poškození kůže. Toto poškození – oděrka- není příliš hluboké, ale je závažnější, než jednoduchá odřenina. Jako exkoriace bývá označována také oděrka, kterou si pacient způsobí sám při škrábání svědivých míst vzniklých při kožních onemocněních.
Exkoriace se léčí především mastičkami a antihistaminiky, protože je potřeba odstranit příčiny svědění. Škrabáním může být do kůže zanesena infekce, tu pak musí léčit praktický nebo kožní lékař.


Co je to Exkoriace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Exkoriace. Co znamená pojem Exkoriace z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Exkoriace sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Exkoriace patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: popis, synonymum, co je to Exkoriace?, slovník, vysvětlení, slovo, význam slova, formulace, odborné názvosloví, co to je, heslo, odborný výraz, přesný význam, význam, přesný výraz, pojem, význam pojmu, wiki


Pojem Exkoriace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Exkoriace v následujících zdrojích

Hledat pojem Exkoriace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Exkoriace ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Exkoriace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Exkoriace ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Exkoriace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Exkoriace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Exkoriace například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Exkoriace? resp. co přesně označuje termín Exkoriace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exkoriace, odpověď na dotaz co je to Exkoriace?. Víte např. kdo to je Jáhen? Znáte a víte kdo je Vladimir Iljič Lenin? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.