Co je to?
Definice výrazu Dimise. Co znamená odborný pojem Dimise z kategorie Lékařství?

Co je Dimise? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Dimise?

Dimise je pojem, který se běžně používá ve zdravotnictví především v lůžkové péči. Lze ho vysvětlit jako propuštění ze zdravotnického zařízení. V naprosté většině případů jde o propuštění pacienta z lůžkového oddělení. K dimisi dochází z několika různých důvodů. Nejčastěji se jedná o propuštění, když je ukončena léčba nebo odborné vyšetření a k další hospitalizaci již není důvod, dále propuštění na revers nebo na žádost pacienta či zákonného zástupce. Pacient má být vždy již při příjmu informován o tom, kdy může k dimisi dojít, aby si mohl zajistit odvoz, péči a další záležitosti. Při dimisi dostává pacient propouštěcí zprávu, podrobná zpráva je pak zaslána praktickému lékaři pacienta.
Pacient dále dostává doporučení k další léčbě, recepty na léky na nejbližší dny a také případně výpis poplatků za pobyt v nemocničním zařízení. Pokud je potřeba, obdrží pacient také neschopenku, popřípadě další dokumenty. Lékař posoudí, zde je nutný převoz pacienta sanitkou a upozorní pacienta na nutnost kontroly u praktického lékaře do tří dnů. Pokud pacient není ve stavu k převzetí dokumentace a informací, jsou tyto předány blízkým osobám nebo zákonným zástupcům.


Co je to Dimise? Význam slova, termín, Definice výrazu Dimise. Co znamená odborný pojem Dimise z kategorie Lékařství?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Dimise můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Dimise je v sekci lékařství

Klíčová slova: co znamená, odborné názvosloví, terminologie, pojem, názvosloví, definice pojmu, význam slova, termín, heslo, co to je, význam, slovo, co je to Dimise?, Dimise, popis, přesný význam, lexikon, vysvětlení


Pojem Dimise je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Dimise

Hledat frázi Dimise ve Wikipedii

Najít heslo Dimise na Google.cz

Vyhledat slovo Dimise ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Dimise ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Dimise na Youtube

Hledat heslo Dimise ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dimise například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Dimise? resp. jaký je význam pojmu Dimise? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dimise, odpověď na dotaz co je to Dimise?. Víte např. kdo to je Julius Zeyer? Znáte a víte kdo je Lubomír Štrougal? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.