Co je to?
Definice výrazu Bentonit. Co znamená odborný pojem Bentonit z kategorie Materiály?

Co to je Bentonit? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Bentonit

Bentonit je druh horniny, která vznikla při zvětrávání čediče. Má vysoký obsah minerálů, které se obvykle vyskytují v jílu. Přesné složení závisí na tom, kde se ložisko bentonitu vyskytuje. Jednou z jeho typických vlastností je izolace proti vodě a sorpční vlastnosti, což bentonit předurčuje k využití ve stavebnictví a také pro rekultivace. Bentonit se však využívá i v potravinářství, kosmetice a léčitelství. Zde se s bentonitem můžete setkat pod názvem aztécká hlína.


Co je to Bentonit? Význam slova, termín, Definice výrazu Bentonit. Co znamená odborný pojem Bentonit z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bentonit se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bentonit se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: slovo, co znamená, terminologie, co je to Bentonit?, lexikon, význam, význam pojmu, slovník, termín, význam slova, odborné názvosloví, přesný výraz, informace, Materiály, wiki, co to je, Bentonit, popis


Pojem Bentonit je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Bentonit můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Bentonit je hornina vznikající zvětráváním mateční horniny z čediče (třetihorní hornina). Je charakteristická vysokým obsahem jílových minerálů.

Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Bentonit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bentonit ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Bentonit na Youtube

Vyhledat výraz Bentonit na Google.cz

Hledat výraz Bentonit ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Bentonit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bentonit například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Bentonit? resp. co znamená slovo Bentonit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bentonit, odpověď na dotaz co je to Bentonit?. Víte např. kdo to je Puritán? Znáte a víte kdo je Marian Jurečka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Materiály. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..