Co je to?
Definice výrazu Bentonit. Co znamená odborný pojem Bentonit z kategorie Materiály?

Co to je Bentonit? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bentonit

Bentonit je druh horniny, která vznikla při zvětrávání čediče. Má vysoký obsah minerálů, které se obvykle vyskytují v jílu. Přesné složení závisí na tom, kde se ložisko bentonitu vyskytuje. Jednou z jeho typických vlastností je izolace proti vodě a sorpční vlastnosti, což bentonit předurčuje k využití ve stavebnictví a také pro rekultivace. Bentonit se však využívá i v potravinářství, kosmetice a léčitelství. Zde se s bentonitem můžete setkat pod názvem aztécká hlína.


Co je to Bentonit? Význam slova, termín, Definice výrazu Bentonit. Co znamená odborný pojem Bentonit z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bentonit s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bentonit se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: odborný výraz, slovo, definice, pojem, význam slova, význam pojmu, Bentonit, co to je, wiki, názvosloví, přesný výraz, co je to Bentonit?, co znamená, vysvětlení, informace, termín, slovník, definice pojmu


Pojem Bentonit je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bentonit? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bentonit je hornina vznikající zvětráváním mateční horniny z čediče (třetihorní hornina). Je charakteristická vysokým obsahem jílových minerálů.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Bentonit ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Bentonit ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Bentonit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Bentonit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Bentonit ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Bentonit na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bentonit například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Bentonit? resp. jaká je definice termínu Bentonit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bentonit, odpověď na dotaz co je to Bentonit?. Víte např. kdo to je Kate Winslet? Znáte a víte kdo je Jana Bobošíková? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Materiály. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..