Co je to?
Definice výrazu Bentonit. Co znamená odborný pojem Bentonit z kategorie Materiály?

Co je Bentonit? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bentonit?

Bentonit je druh horniny, která vznikla při zvětrávání čediče. Má vysoký obsah minerálů, které se obvykle vyskytují v jílu. Přesné složení závisí na tom, kde se ložisko bentonitu vyskytuje. Jednou z jeho typických vlastností je izolace proti vodě a sorpční vlastnosti, což bentonit předurčuje k využití ve stavebnictví a také pro rekultivace. Bentonit se však využívá i v potravinářství, kosmetice a léčitelství. Zde se s bentonitem můžete setkat pod názvem aztécká hlína.


Co je to Bentonit? Význam slova, termín, Definice výrazu Bentonit. Co znamená odborný pojem Bentonit z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Bentonit? s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Bentonit je v sekci materiály

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, formulace, definice pojmu, definice, popis, co znamená, informace, přesný výraz, význam pojmu, lexikon, terminologie, synonymum, materiály, odborné názvosloví, význam slova, význam, co to je


Pojem Bentonit je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bentonit? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bentonit je hornina vznikající zvětráváním mateční horniny z čediče (třetihorní hornina). Je charakteristická vysokým obsahem jílových minerálů.

Jiné zdroje informací o pojmu Bentonit

Najít heslo Bentonit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Bentonit ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bentonit ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Bentonit na Youtube

Zkusit najít Bentonit ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Bentonit ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bentonit například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Bentonit? resp. co se skrývá pod slovem Bentonit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bentonit, odpověď na dotaz co je to Bentonit?. Víte např. kdo to je Allison Williams? Znáte a víte kdo je Jiří Drahoš? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je materiály. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..