Co je to?
Definice výrazu Bentonit. Co znamená odborný pojem Bentonit z kategorie Materiály?

Co to je Bentonit? Význam slova

Co znamená termín Bentonit? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bentonit je druh horniny, která vznikla při zvětrávání čediče. Má vysoký obsah minerálů, které se obvykle vyskytují v jílu. Přesné složení závisí na tom, kde se ložisko bentonitu vyskytuje. Jednou z jeho typických vlastností je izolace proti vodě a sorpční vlastnosti, což bentonit předurčuje k využití ve stavebnictví a také pro rekultivace. Bentonit se však využívá i v potravinářství, kosmetice a léčitelství. Zde se s bentonitem můžete setkat pod názvem aztécká hlína.


Co je to Bentonit? Význam slova, termín, Definice výrazu Bentonit. Co znamená odborný pojem Bentonit z kategorie Materiály?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Bentonit) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bentonit patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: význam slova, odborný výraz, Materiály, slovník, co je to Bentonit?, co znamená, význam, popis, lexikon, Bentonit, odborné názvosloví, heslo, formulace, synonymum, termín, Materiály, terminus technicus, vysvětlení


Pojem Bentonit je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Bentonit?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bentonit je hornina vznikající zvětráváním mateční horniny z čediče (třetihorní hornina). Je charakteristická vysokým obsahem jílových minerálů.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Bentonit ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Bentonit na Google.cz

Vyhledat termín Bentonit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Bentonit ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Bentonit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bentonit ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Bentonit například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Bentonit? resp. co vlastně znamená slovo Bentonit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bentonit, odpověď na dotaz co je to Bentonit?. Víte např. kdo to je Truhlář? Znáte a víte kdo je Jean Reno? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bentonit v jiné sekci než Materiály. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..