Co je to?
Definice výrazu, termínu Bentonit. Co znamená odborný pojem Bentonit z kategorie Materiály?

Co je Bentonit?

Co znamená pojem, definice termínu Bentonit?

Bentonit je druh horniny, která vznikla při zvětrávání čediče. Má vysoký obsah minerálů, které se obvykle vyskytují v jílu. Přesné složení závisí na tom, kde se ložisko bentonitu vyskytuje. Jednou z jeho typických vlastností je izolace proti vodě a sorpční vlastnosti, což bentonit předurčuje k využití ve stavebnictví a také pro rekultivace. Bentonit se však využívá i v potravinářství, kosmetice a léčitelství. Zde se s bentonitem můžete setkat pod názvem aztécká hlína.


Co je to Bentonit? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bentonit. Co znamená odborný pojem Bentonit z kategorie Materiály?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bentonit se známými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Bentonit je v kategorii materiály

Klíčová slova: co to je, přesný výraz, informace, význam, lexikon, terminus technicus, wiki, materiály, význam pojmu, definice pojmu, heslo, synonymum, vysvětlení, odborný výraz, pojem, materiály, popis, co je to Bentonit?


Pojem Bentonit je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bentonit? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bentonit je hornina vznikající zvětráváním mateční horniny z čediče (třetihorní hornina). Je charakteristická vysokým obsahem jílových minerálů.

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Bentonit ve Wikislovníku

Hledat frázi Bentonit na Google obrázcích

Hledat frázi Bentonit na Google.cz

Hledat termín Bentonit ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Bentonit ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Bentonit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bentonit například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Bentonit? resp. jaká je definice slova Bentonit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bentonit, odpověď na dotaz co je to Bentonit?. Víte např. kdo to je Chris Norman? Znáte a víte kdo je Prasák? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Bentonit i v jiných kategoriích (než materiály). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, Kašmír, bentonit, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..