Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bentonit. Co znamená odborný pojem Bentonit z kategorie Materiály?

Co je to Bentonit? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bentonit

Bentonit je druh horniny, která vznikla při zvětrávání čediče. Má vysoký obsah minerálů, které se obvykle vyskytují v jílu. Přesné složení závisí na tom, kde se ložisko bentonitu vyskytuje. Jednou z jeho typických vlastností je izolace proti vodě a sorpční vlastnosti, což bentonit předurčuje k využití ve stavebnictví a také pro rekultivace. Bentonit se však využívá i v potravinářství, kosmetice a léčitelství. Zde se s bentonitem můžete setkat pod názvem aztécká hlína.


Co je to Bentonit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bentonit. Co znamená odborný pojem Bentonit z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Bentonit? s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Bentonit je v sekci materiály

Klíčová slova: odborný výraz, pojem, význam, co to je, co je to Bentonit?, vysvětlení, Bentonit, terminologie, co znamená, informace, význam pojmu, synonymum, lexikon, přesný výraz, wiki, formulace, definice, terminus technicus


Pojem Bentonit je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Bentonit dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Bentonit je hornina vznikající zvětráváním mateční horniny z čediče (třetihorní hornina). Je charakteristická vysokým obsahem jílových minerálů.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Bentonit ve Wikizdrojích

Hledat výraz Bentonit na Google.cz

Vyhledat heslo Bentonit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Bentonit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Bentonit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Bentonit ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bentonit například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaká je definice termínu Bentonit? resp. co znamená Bentonit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bentonit, odpověď na dotaz co je to Bentonit?. Víte např. kdo to je Mahárádža? Znáte a víte kdo je Jean Reno? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bentonit v jiné sekci než materiály. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..