Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bentonit. Co znamená odborný pojem Bentonit z kategorie Materiály?

Co je to Bentonit? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bentonit?

Bentonit je druh horniny, která vznikla při zvětrávání čediče. Má vysoký obsah minerálů, které se obvykle vyskytují v jílu. Přesné složení závisí na tom, kde se ložisko bentonitu vyskytuje. Jednou z jeho typických vlastností je izolace proti vodě a sorpční vlastnosti, což bentonit předurčuje k využití ve stavebnictví a také pro rekultivace. Bentonit se však využívá i v potravinářství, kosmetice a léčitelství. Zde se s bentonitem můžete setkat pod názvem aztécká hlína.


Co je to Bentonit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bentonit. Co znamená odborný pojem Bentonit z kategorie Materiály?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bentonit se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Bentonit se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: formulace, co to je, terminologie, význam slova, přesný výraz, slovo, význam, informace, co znamená, slovník, odborný výraz, terminus technicus, odborné názvosloví, význam pojmu, heslo, synonymum, materiály, wiki


Pojem Bentonit je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Bentonit?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bentonit je hornina vznikající zvětráváním mateční horniny z čediče (třetihorní hornina). Je charakteristická vysokým obsahem jílových minerálů.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít slovo Bentonit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bentonit na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bentonit ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bentonit ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Bentonit ve Wikislovníku

Najít výraz Bentonit ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bentonit například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Bentonit? resp. co přesně označuje termín Bentonit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bentonit, odpověď na dotaz co je to Bentonit?. Víte např. kdo to je David Sinclair? Znáte a víte kdo je Marek Hilšer? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci materiály Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..