Co je to?
Definice výrazu Amnestie. Co znamená odborný pojem Amnestie z kategorie Politika?

Co to je Amnestie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Amnestie?

Do pravomocí prezidenta republiky spadá udělování amnestie. To znamená, že může rozhodnout o hromadném prominutí trestu a jeho vymazání z trestního rejstříku, tudíž musí na dříve uvězněnou osobu být nahlíženo jako na netrestanou, pokud nebyla trestána dříve. Narozdíl od milosti se týká většího počtu osob. V našem prostředí jsou známé velké amnestie prezidentů Václava Havla a Václava Klause, které vzbudily vlnu nevole.


Co je to Amnestie? Význam slova, termín, Definice výrazu Amnestie. Co znamená odborný pojem Amnestie z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Amnestie s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Amnestie patří do kategorie Politika

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný význam, slovník, synonymum, pojem, význam pojmu, formulace, Politika, přesný výraz, terminus technicus, definice pojmu, termín, názvosloví, popis, wiki, co je to Amnestie?, terminologie, co to je


Pojem Amnestie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Amnestie?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amnestie (z řeckého amnéstia, zapomenutí) je rozhodnutí o hromadném, a to úplném nebo částečném prominutí trestu, a současně o zahlazení odsouzení pro trestný čin. Neruší tedy rozsudek ani občanskoprávní odpovědnost odsouzeného (například povinnost nahradit škodu), ale pouze trest. V České republice bývá doprovázena abolicí, to jest rozhodnutím o zastavení nebo nezahájení trestního řízení pro činy, na něž se vztahuje.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít výraz Amnestie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Amnestie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Amnestie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amnestie ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Amnestie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Amnestie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Amnestie například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Amnestie? resp. co je to Amnestie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amnestie, odpověď na dotaz co je to Amnestie?. Víte např. kdo to je Sinolog? Znáte a víte kdo je Soumař? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.