Co je to?
Výraz, termín, definice slova Amnestie. Co znamená odborný pojem Amnestie z kategorie Politika?

Co je to Amnestie? Význam slova

Co znamená termín Amnestie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Do pravomocí prezidenta republiky spadá udělování amnestie. To znamená, že může rozhodnout o hromadném prominutí trestu a jeho vymazání z trestního rejstříku, tudíž musí na dříve uvězněnou osobu být nahlíženo jako na netrestanou, pokud nebyla trestána dříve. Narozdíl od milosti se týká většího počtu osob. V našem prostředí jsou známé velké amnestie prezidentů Václava Havla a Václava Klause, které vzbudily vlnu nevole.


Co je to Amnestie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Amnestie. Co znamená odborný pojem Amnestie z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Amnestie je v sekci politika

Klíčová slova: definice pojmu, pojem, terminus technicus, co to je, význam, lexikon, slovník, názvosloví, definice, co je to Amnestie?, politika, termín, odborný výraz, význam slova, co znamená, Amnestie, synonymum, slovo


Pojem Amnestie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Amnestie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Amnestie (z řeckého amnéstia, zapomenutí) je rozhodnutí o hromadném, a to úplném nebo částečném prominutí trestu, a současně o zahlazení odsouzení pro trestný čin. Neruší tedy rozsudek ani občanskoprávní odpovědnost odsouzeného (například povinnost nahradit škodu), ale pouze trest. V České republice bývá doprovázena abolicí, to jest rozhodnutím o zastavení nebo nezahájení trestního řízení pro činy, na něž se vztahuje.

Více informací o pojmu Amnestie lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Amnestie ve Wikizdrojích

Hledat slovo Amnestie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Amnestie ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Amnestie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amnestie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Amnestie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Amnestie například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Amnestie? resp. co se skrývá pod slovem Amnestie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amnestie, odpověď na dotaz co je to Amnestie?. Víte např. kdo to je Zlatý slavík? Znáte a víte kdo je Numismatik? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Amnestie hledat i v jiných kategoriích (než politika) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.