Co je to?
Definice odborného termínu, slova Amnestie. Co znamená pojem Amnestie z kategorie Politika?

Co je to Amnestie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Amnestie?

Do pravomocí prezidenta republiky spadá udělování amnestie. To znamená, že může rozhodnout o hromadném prominutí trestu a jeho vymazání z trestního rejstříku, tudíž musí na dříve uvězněnou osobu být nahlíženo jako na netrestanou, pokud nebyla trestána dříve. Narozdíl od milosti se týká většího počtu osob. V našem prostředí jsou známé velké amnestie prezidentů Václava Havla a Václava Klause, které vzbudily vlnu nevole.


Co je to Amnestie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Amnestie. Co znamená pojem Amnestie z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Amnestie je v sekci politika

Klíčová slova: terminus technicus, odborné názvosloví, informace, co to je, definice, přesný význam, synonymum, Amnestie, názvosloví, popis, termín, formulace, co je to Amnestie?, význam pojmu, terminologie, přesný výraz, pojem, význam slova


Pojem Amnestie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Amnestie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amnestie (z řeckého amnéstia, zapomenutí) je rozhodnutí o hromadném, a to úplném nebo částečném prominutí trestu, a současně o zahlazení odsouzení pro trestný čin. Neruší tedy rozsudek ani občanskoprávní odpovědnost odsouzeného (například povinnost nahradit škodu), ale pouze trest. V České republice bývá doprovázena abolicí, to jest rozhodnutím o zastavení nebo nezahájení trestního řízení pro činy, na něž se vztahuje.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít Amnestie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Amnestie ve Wikizdrojích

Najít termín Amnestie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Amnestie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Amnestie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amnestie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Amnestie například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili co znamená Amnestie? resp. co znamená Amnestie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amnestie, odpověď na dotaz co je to Amnestie?. Víte např. kdo to je Renáta Kellnerová? Znáte a víte kdo je Závozník? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je politika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.