Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amnestie. Co znamená pojem Amnestie z kategorie Politika?

Co je Amnestie?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Amnestie

Do pravomocí prezidenta republiky spadá udělování amnestie. To znamená, že může rozhodnout o hromadném prominutí trestu a jeho vymazání z trestního rejstříku, tudíž musí na dříve uvězněnou osobu být nahlíženo jako na netrestanou, pokud nebyla trestána dříve. Narozdíl od milosti se týká většího počtu osob. V našem prostředí jsou známé velké amnestie prezidentů Václava Havla a Václava Klause, které vzbudily vlnu nevole.


Co je to Amnestie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Amnestie. Co znamená pojem Amnestie z kategorie Politika?

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Amnestie se nachází v sekci politika

Klíčová slova: politika, slovník, slovo, co je to Amnestie?, co znamená, definice pojmu, politika, wiki, Amnestie, význam, co to je, terminus technicus, pojem, odborné názvosloví, lexikon, synonymum, názvosloví, popis


Pojem Amnestie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Amnestie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amnestie (z řeckého amnéstia, zapomenutí) je rozhodnutí o hromadném, a to úplném nebo částečném prominutí trestu, a současně o zahlazení odsouzení pro trestný čin. Neruší tedy rozsudek ani občanskoprávní odpovědnost odsouzeného (například povinnost nahradit škodu), ale pouze trest. V České republice bývá doprovázena abolicí, to jest rozhodnutím o zastavení nebo nezahájení trestního řízení pro činy, na něž se vztahuje.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Amnestie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amnestie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Amnestie na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Amnestie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Amnestie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Amnestie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Amnestie například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní již víte jaký je význam slova Amnestie? resp. jaká je definice termínu Amnestie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amnestie, odpověď na dotaz co je to Amnestie?. Víte např. kdo to je Noam Chomsky? Znáte a víte kdo je Filatelista? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Amnestie i v jiné části webu než je kategorie politika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, tajemnice, amnestie, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.