Co je to?
Definice výrazu Amnestie. Co znamená odborný pojem Amnestie z kategorie Politika?

Co to je Amnestie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Amnestie?

Do pravomocí prezidenta republiky spadá udělování amnestie. To znamená, že může rozhodnout o hromadném prominutí trestu a jeho vymazání z trestního rejstříku, tudíž musí na dříve uvězněnou osobu být nahlíženo jako na netrestanou, pokud nebyla trestána dříve. Narozdíl od milosti se týká většího počtu osob. V našem prostředí jsou známé velké amnestie prezidentů Václava Havla a Václava Klause, které vzbudily vlnu nevole.


Co je to Amnestie? Význam slova, termín, Definice výrazu Amnestie. Co znamená odborný pojem Amnestie z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Amnestie s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Amnestie je v kategorii Politika

Klíčová slova: definice, pojem, lexikon, co to je, Politika, wiki, vysvětlení, přesný význam, terminus technicus, odborné názvosloví, formulace, Politika, definice pojmu, popis, terminologie, slovo, přesný výraz, význam slova


Pojem Amnestie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Amnestie?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Amnestie (z řeckého amnéstia, zapomenutí) je rozhodnutí o hromadném, a to úplném nebo částečném prominutí trestu, a současně o zahlazení odsouzení pro trestný čin. Neruší tedy rozsudek ani občanskoprávní odpovědnost odsouzeného (například povinnost nahradit škodu), ale pouze trest. V České republice bývá doprovázena abolicí, to jest rozhodnutím o zastavení nebo nezahájení trestního řízení pro činy, na něž se vztahuje.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Amnestie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amnestie ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Amnestie na Google.cz

Zkusit najít heslo Amnestie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Amnestie ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Amnestie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Amnestie například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Amnestie? resp. jaký je přesný význam slova Amnestie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amnestie, odpověď na dotaz co je to Amnestie?. Víte např. kdo to je Harley Quinn? Znáte a víte kdo je Numismatik? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Amnestie i v jiných kategoriích (než Politika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.