Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amnestie. Co znamená pojem Amnestie z kategorie Politika?

Co je Amnestie? Význam slova

Co znamená termín Amnestie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Do pravomocí prezidenta republiky spadá udělování amnestie. To znamená, že může rozhodnout o hromadném prominutí trestu a jeho vymazání z trestního rejstříku, tudíž musí na dříve uvězněnou osobu být nahlíženo jako na netrestanou, pokud nebyla trestána dříve. Narozdíl od milosti se týká většího počtu osob. V našem prostředí jsou známé velké amnestie prezidentů Václava Havla a Václava Klause, které vzbudily vlnu nevole.


Co je to Amnestie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Amnestie. Co znamená pojem Amnestie z kategorie Politika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Amnestie doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Amnestie se nachází v sekci politika

Klíčová slova: popis, vysvětlení, formulace, informace, definice, definice pojmu, přesný význam, odborné názvosloví, co znamená, termín, význam, terminologie, heslo, terminus technicus, wiki, odborný výraz, co je to Amnestie?, synonymum


Pojem Amnestie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Amnestie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amnestie (z řeckého amnéstia, zapomenutí) je rozhodnutí o hromadném, a to úplném nebo částečném prominutí trestu, a současně o zahlazení odsouzení pro trestný čin. Neruší tedy rozsudek ani občanskoprávní odpovědnost odsouzeného (například povinnost nahradit škodu), ale pouze trest. V České republice bývá doprovázena abolicí, to jest rozhodnutím o zastavení nebo nezahájení trestního řízení pro činy, na něž se vztahuje.

Více informací o slovu Amnestie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Amnestie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Amnestie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Amnestie na Youtube

Najít termín Amnestie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Amnestie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amnestie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Amnestie například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Amnestie? resp. co znamená slovo Amnestie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amnestie, odpověď na dotaz co je to Amnestie?. Víte např. kdo to je Milena Dvorská? Znáte a víte kdo je Filatelista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než politika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.