Co je to?
Definice výrazu Amnestie. Co znamená odborný pojem Amnestie z kategorie Politika?

Co to je Amnestie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Amnestie?

Do pravomocí prezidenta republiky spadá udělování amnestie. To znamená, že může rozhodnout o hromadném prominutí trestu a jeho vymazání z trestního rejstříku, tudíž musí na dříve uvězněnou osobu být nahlíženo jako na netrestanou, pokud nebyla trestána dříve. Narozdíl od milosti se týká většího počtu osob. V našem prostředí jsou známé velké amnestie prezidentů Václava Havla a Václava Klause, které vzbudily vlnu nevole.


Co je to Amnestie? Význam slova, termín, Definice výrazu Amnestie. Co znamená odborný pojem Amnestie z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Amnestie s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Amnestie se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: Amnestie, informace, terminologie, slovo, terminus technicus, význam pojmu, formulace, termín, Politika, Politika, wiki, odborný výraz, vysvětlení, slovník, odborné názvosloví, popis, názvosloví, co znamená


Pojem Amnestie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Amnestie?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Amnestie (z řeckého amnéstia, zapomenutí) je rozhodnutí o hromadném, a to úplném nebo částečném prominutí trestu, a současně o zahlazení odsouzení pro trestný čin. Neruší tedy rozsudek ani občanskoprávní odpovědnost odsouzeného (například povinnost nahradit škodu), ale pouze trest. V České republice bývá doprovázena abolicí, to jest rozhodnutím o zastavení nebo nezahájení trestního řízení pro činy, na něž se vztahuje.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Amnestie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Amnestie na Youtube

Najít výraz Amnestie ve Wikizdrojích

Najít termín Amnestie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amnestie ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Amnestie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Amnestie například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Amnestie? resp. jaká je definice termínu Amnestie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amnestie, odpověď na dotaz co je to Amnestie?. Víte např. kdo to je Oftalmolog? Znáte a víte kdo je Soumař? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.