Co je to?
Definice výrazu Amnestie. Co znamená odborný pojem Amnestie z kategorie Politika?

Co to je Amnestie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Amnestie?

Do pravomocí prezidenta republiky spadá udělování amnestie. To znamená, že může rozhodnout o hromadném prominutí trestu a jeho vymazání z trestního rejstříku, tudíž musí na dříve uvězněnou osobu být nahlíženo jako na netrestanou, pokud nebyla trestána dříve. Narozdíl od milosti se týká většího počtu osob. V našem prostředí jsou známé velké amnestie prezidentů Václava Havla a Václava Klause, které vzbudily vlnu nevole.


Co je to Amnestie? Význam slova, termín, Definice výrazu Amnestie. Co znamená odborný pojem Amnestie z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Amnestie sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Amnestie patří do sekce Politika

Klíčová slova: vysvětlení, význam, Politika, terminologie, co je to Amnestie?, wiki, co to je, názvosloví, definice pojmu, odborné názvosloví, Amnestie, informace, význam pojmu, formulace, termín, terminus technicus, slovník, význam slova


Pojem Amnestie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Amnestie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amnestie (z řeckého amnéstia, zapomenutí) je rozhodnutí o hromadném, a to úplném nebo částečném prominutí trestu, a současně o zahlazení odsouzení pro trestný čin. Neruší tedy rozsudek ani občanskoprávní odpovědnost odsouzeného (například povinnost nahradit škodu), ale pouze trest. V České republice bývá doprovázena abolicí, to jest rozhodnutím o zastavení nebo nezahájení trestního řízení pro činy, na něž se vztahuje.

Více informací o pojmu Amnestie lze najít v následujících zdrojích

Hledat termín Amnestie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Amnestie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Amnestie na Google.cz

Najít výraz Amnestie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Amnestie na Youtube

Vyhledat termín Amnestie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Amnestie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Amnestie? resp. co znamená slovo Amnestie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amnestie, odpověď na dotaz co je to Amnestie?. Víte např. kdo to je Rabín? Znáte a víte kdo je Jack Rozparovač? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.