Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tilápie. Co znamená slovo Tilápie z kategorie Jídlo?

Co je Tilápie?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Tilápie?

Oblíbená ryba pangasius v poslední době získala vážného konkurenta, kterým je tilápie. Tilápie nilská, neboli okounovec, je sladkovodní ryba pocházející z afrického kontinentu. Ryba má poměrně nízké nároky na prostředí a velkou oblibu u konzumentů. Díky tomu se pěstuje napříč všemi kontinenty. Tato teplomilná ryba se dokonce pěstuje i ve speciálně vytápěných nádržích v České republice.
Maso tilápie je velice jemné a sladké, díky čemuž se hodí k přípravě exotických pokrmů. Filety z tilápie se připravují úplně stejně jako pangasius či treska.


Co je to Tilápie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tilápie. Co znamená slovo Tilápie z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Tento text (Tilápie) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Tilápie patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: co je to Tilápie?, lexikon, pojem, synonymum, heslo, jídlo, význam, odborné názvosloví, popis, termín, co to je, definice pojmu, slovník, význam slova, terminus technicus, slovo, odborný výraz, wiki


Pojem Tilápie je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Tilápie píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Tlamoun nilský (Oreochromis niloticus), také tilapie nilská nebo okounovec nilský je druh sladkovodní ryby z čeledi vrubozubcovití (Cichlidae).
Tilápie nilská je jednou z nejrozšířenějších a nejvýznamnějších ryb v tropické sladkovodní akvakultuře. Hlavní výhodou tilapie jsou její relativně nízké produkční náklady, odolnost, rychlý růst, snadná šlechtitelnost a kvalita masa.
Jedná se o vysoce invazivní rybu (hlavně díky efektivní reprodukci, odolnosti a hybridizaci s dalšími druhy), která postihuje zejména tropické ekosystémy, kde znečišťuje a narušuje rovnováhu vodního sloupce. Většina zamoření je výsledkem akvakultury.

Tilápie na grilu

Grilovaná ryba tilápie na grilu. Autor:เอกลักษณ์ มะลิซ้อน, zdroj: Pixabay
Grilovaná ryba tilápie na grilu. Autor:เอกลักษณ์ มะลิซ้อน, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tilápie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Tilápie na Google obrázcích

Najít termín Tilápie ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Tilápie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Tilápie na Youtube

Zkusit najít frázi Tilápie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tilápie například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaký je význam slova Tilápie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Tilápie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tilápie, odpověď na dotaz co je to Tilápie?. Víte např. kdo to je Písničkář? Znáte a víte kdo je Stárek? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, hroznové vino, tilápie, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.