Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tilápie. Co znamená pojem Tilápie z kategorie Jídlo?

Co to je Tilápie? Význam slova

Co znamená termín Tilápie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Oblíbená ryba pangasius v poslední době získala vážného konkurenta, kterým je tilápie. Tilápie nilská, neboli okounovec, je sladkovodní ryba pocházející z afrického kontinentu. Ryba má poměrně nízké nároky na prostředí a velkou oblibu u konzumentů. Díky tomu se pěstuje napříč všemi kontinenty. Tato teplomilná ryba se dokonce pěstuje i ve speciálně vytápěných nádržích v České republice.
Maso tilápie je velice jemné a sladké, díky čemuž se hodí k přípravě exotických pokrmů. Filety z tilápie se připravují úplně stejně jako pangasius či treska.


Co je to Tilápie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tilápie. Co znamená pojem Tilápie z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Tilápie doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tilápie se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, přesný výraz, informace, odborný výraz, význam, význam slova, termín, pojem, Tilápie, slovník, Jídlo, názvosloví, wiki, význam pojmu, vysvětlení, formulace, lexikon, odborné názvosloví


Pojem Tilápie je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Tilápie?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tlamoun nilský (Oreochromis niloticus), také tilapie nilská nebo okounovec nilský je druh sladkovodní ryby z čeledi vrubozubcovití (Cichlidae).
Tilápie nilská je jednou z nejrozšířenějších a nejvýznamnějších ryb v tropické sladkovodní akvakultuře. Hlavní výhodou tilapie jsou její relativně nízké produkční náklady, odolnost, rychlý růst, snadná šlechtitelnost a kvalita masa.
Jedná se o vysoce invazivní rybu (hlavně díky efektivní reprodukci, odolnosti a hybridizaci s dalšími druhy), která postihuje zejména tropické ekosystémy, kde znečišťuje a narušuje rovnováhu vodního sloupce. Většina zamoření je výsledkem akvakultury.

Tilápie na grilu

Grilovaná ryba tilápie na grilu. Autor:เอกลักษณ์ มะลิซ้อน, zdroj: Pixabay
Grilovaná ryba tilápie na grilu. Autor:เอกลักษณ์ มะลิซ้อน, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Tilápie

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tilápie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Tilápie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tilápie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Tilápie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Tilápie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Tilápie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tilápie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Tilápie? resp. jaký je význam slova Tilápie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tilápie, odpověď na dotaz co je to Tilápie?. Víte např. kdo to je Svatoušek? Znáte a víte kdo je Poberta? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Tilápie v jiné sekci než Jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.