Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tilápie. Co znamená pojem Tilápie z kategorie Jídlo?

Co to je Tilápie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Tilápie

Oblíbená ryba pangasius v poslední době získala vážného konkurenta, kterým je tilápie. Tilápie nilská, neboli okounovec, je sladkovodní ryba pocházející z afrického kontinentu. Ryba má poměrně nízké nároky na prostředí a velkou oblibu u konzumentů. Díky tomu se pěstuje napříč všemi kontinenty. Tato teplomilná ryba se dokonce pěstuje i ve speciálně vytápěných nádržích v České republice.
Maso tilápie je velice jemné a sladké, díky čemuž se hodí k přípravě exotických pokrmů. Filety z tilápie se připravují úplně stejně jako pangasius či treska.


Co je to Tilápie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tilápie. Co znamená pojem Tilápie z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Tilápie? s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tilápie je v sekci Jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, co znamená, synonymum, slovo, odborné názvosloví, přesný význam, popis, lexikon, definice, Jídlo, názvosloví, vysvětlení, heslo, terminus technicus, význam pojmu, terminologie, Jídlo, informace


Pojem Tilápie je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Tilápie?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tlamoun nilský (Oreochromis niloticus), také tilapie nilská nebo okounovec nilský je druh sladkovodní ryby z čeledi vrubozubcovití (Cichlidae).
Tilápie nilská je jednou z nejrozšířenějších a nejvýznamnějších ryb v tropické sladkovodní akvakultuře. Hlavní výhodou tilapie jsou její relativně nízké produkční náklady, odolnost, rychlý růst, snadná šlechtitelnost a kvalita masa.
Jedná se o vysoce invazivní rybu (hlavně díky efektivní reprodukci, odolnosti a hybridizaci s dalšími druhy), která postihuje zejména tropické ekosystémy, kde znečišťuje a narušuje rovnováhu vodního sloupce. Většina zamoření je výsledkem akvakultury.

Tilápie na grilu

Grilovaná ryba tilápie na grilu. Autor:เอกลักษณ์ มะลิซ้อน, zdroj: Pixabay
Grilovaná ryba tilápie na grilu. Autor:เอกลักษณ์ มะลิซ้อน, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Tilápie zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat termín Tilápie ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Tilápie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Tilápie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Tilápie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Tilápie na Youtube

Zkusit najít slovo Tilápie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tilápie například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Tilápie? resp. co přesně znamená slovo Tilápie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tilápie, odpověď na dotaz co je to Tilápie?. Víte např. kdo to je Jakub Zedníček? Znáte a víte kdo je Alchymista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.