Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tilápie. Co znamená pojem Tilápie z kategorie Jídlo?

Co to je Tilápie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Tilápie?

Oblíbená ryba pangasius v poslední době získala vážného konkurenta, kterým je tilápie. Tilápie nilská, neboli okounovec, je sladkovodní ryba pocházející z afrického kontinentu. Ryba má poměrně nízké nároky na prostředí a velkou oblibu u konzumentů. Díky tomu se pěstuje napříč všemi kontinenty. Tato teplomilná ryba se dokonce pěstuje i ve speciálně vytápěných nádržích v České republice.
Maso tilápie je velice jemné a sladké, díky čemuž se hodí k přípravě exotických pokrmů. Filety z tilápie se připravují úplně stejně jako pangasius či treska.


Co je to Tilápie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tilápie. Co znamená pojem Tilápie z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tilápie patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, názvosloví, heslo, význam pojmu, termín, odborný výraz, popis, Tilápie, přesný výraz, vysvětlení, terminus technicus, terminologie, informace, odborné názvosloví, formulace, synonymum, co to je, slovník


Pojem Tilápie je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Tilápie?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Tlamoun nilský (Oreochromis niloticus), také tilapie nilská nebo okounovec nilský je druh sladkovodní ryby z čeledi vrubozubcovití (Cichlidae).
Tilápie nilská je jednou z nejrozšířenějších a nejvýznamnějších ryb v tropické sladkovodní akvakultuře. Hlavní výhodou tilapie jsou její relativně nízké produkční náklady, odolnost, rychlý růst, snadná šlechtitelnost a kvalita masa.
Jedná se o vysoce invazivní rybu (hlavně díky efektivní reprodukci, odolnosti a hybridizaci s dalšími druhy), která postihuje zejména tropické ekosystémy, kde znečišťuje a narušuje rovnováhu vodního sloupce. Většina zamoření je výsledkem akvakultury.

Tilápie na grilu

Grilovaná ryba tilápie na grilu. Autor:เอกลักษณ์ มะลิซ้อน, zdroj: Pixabay
Grilovaná ryba tilápie na grilu. Autor:เอกลักษณ์ มะลิซ้อน, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Vyhledat pojem Tilápie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tilápie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Tilápie na Google.cz

Najít heslo Tilápie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Tilápie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tilápie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Tilápie například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Tilápie? resp. co znamená výraz Tilápie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tilápie, odpověď na dotaz co je to Tilápie?. Víte např. kdo to je Stárek? Znáte a víte kdo je Poberta? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Tilápie i v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.