Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo ASCII. Co znamená pojem ASCII z kategorie Počítače?

Co je ASCII?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu ASCII

ASCII je zkratka z angličtiny, v překladu znamená americký standardní kód pro výměnu informací. Vypadá jako kódová tabulka, ve které jsou přesně určeny znaky obsažené v anglické abecedě a znaky, které se užívají v oblasti informačních technologií. Jako nejpopulárnější znaková sada je ASCII východiskem současných postupů při kódování textu.
Základem je původních 128 platných znaků. K nim se používají další rozšíření podle potřeb národních jazyků. Národní abecedy mají své další kódové tabulky. Tabulka ASCII se skládá z tisknutelných znaků, číslic, interpunkčních znamének, speciálních a dalších znaků včetně řídících kódů.


Co je to ASCII? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo ASCII. Co znamená pojem ASCII z kategorie Počítače?

Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu ASCII s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz ASCII se nachází v kategorii počítače

Klíčová slova: lexikon, počítače, význam pojmu, informace, význam slova, co znamená, odborný výraz, slovník, definice pojmu, definice, pojem, odborné názvosloví, terminus technicus, vysvětlení, co je to ASCII?, heslo, terminologie, termín


Pojem ASCII je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu ASCII?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

ASCII je anglická zkratka pro American Standard Code for Information Interchange („americký standardní kód pro výměnu informací“). V podstatě jde o kódovou tabulku, která definuje znaky anglické abecedy a jiné znaky používané v informatice. Jde o historicky nejúspěšnější znakovou sadu, ze které vychází většina současných standardů pro kódování textu přinejmenším v euro-americké zóně.

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz ASCII ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo ASCII ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi ASCII ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem ASCII ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem ASCII na Youtube

Najít výraz ASCII na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo ASCII například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo ASCII? resp. co znamená slovo ASCII? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ASCII, odpověď na dotaz co je to ASCII?. Víte např. kdo to je Kamila Nývltová? Znáte a víte kdo je Samuraj? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu ASCII i v jiné kategorii než je sekce počítače. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, laptop, aSCII, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.