Co je to?
Výraz, termín, definice slova ASCII. Co znamená odborný pojem ASCII z kategorie Počítače?

Co je to ASCII? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu ASCII?

ASCII je zkratka z angličtiny, v překladu znamená americký standardní kód pro výměnu informací. Vypadá jako kódová tabulka, ve které jsou přesně určeny znaky obsažené v anglické abecedě a znaky, které se užívají v oblasti informačních technologií. Jako nejpopulárnější znaková sada je ASCII východiskem současných postupů při kódování textu.
Základem je původních 128 platných znaků. K nim se používají další rozšíření podle potřeb národních jazyků. Národní abecedy mají své další kódové tabulky. Tabulka ASCII se skládá z tisknutelných znaků, číslic, interpunkčních znamének, speciálních a dalších znaků včetně řídících kódů.


Co je to ASCII? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova ASCII. Co znamená odborný pojem ASCII z kategorie Počítače?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín ASCII se nachází v sekci počítače

Klíčová slova: synonymum, definice, vysvětlení, termín, ASCII, odborné názvosloví, popis, formulace, odborný výraz, terminologie, význam pojmu, co je to ASCII?, definice pojmu, počítače, přesný význam, informace, co to je, wiki


Pojem ASCII je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu ASCII dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

ASCII je anglická zkratka pro American Standard Code for Information Interchange („americký standardní kód pro výměnu informací“). V podstatě jde o kódovou tabulku, která definuje znaky anglické abecedy a jiné znaky používané v informatice. Jde o historicky nejúspěšnější znakovou sadu, ze které vychází většina současných standardů pro kódování textu přinejmenším v euro-americké zóně.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ASCII ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ASCII ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo ASCII ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz ASCII ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem ASCII ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín ASCII ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo ASCII například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova ASCII? resp. co označuje slovo ASCII? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ASCII, odpověď na dotaz co je to ASCII?. Víte např. kdo to je Sítař? Znáte a víte kdo je Oldřich Vlach? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci počítače Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.