Co je to?
Výraz, termín, definice slova ASCII. Co znamená odborný pojem ASCII z kategorie Počítače?

Co je to ASCII? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu ASCII

ASCII je zkratka z angličtiny, v překladu znamená americký standardní kód pro výměnu informací. Vypadá jako kódová tabulka, ve které jsou přesně určeny znaky obsažené v anglické abecedě a znaky, které se užívají v oblasti informačních technologií. Jako nejpopulárnější znaková sada je ASCII východiskem současných postupů při kódování textu.
Základem je původních 128 platných znaků. K nim se používají další rozšíření podle potřeb národních jazyků. Národní abecedy mají své další kódové tabulky. Tabulka ASCII se skládá z tisknutelných znaků, číslic, interpunkčních znamének, speciálních a dalších znaků včetně řídících kódů.


Co je to ASCII? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova ASCII. Co znamená odborný pojem ASCII z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem ASCII s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz ASCII patří do kategorie Počítače

Klíčová slova: heslo, význam, význam slova, význam pojmu, Počítače, slovník, definice, přesný význam, synonymum, názvosloví, odborné názvosloví, terminus technicus, co je to ASCII?, co znamená, termín, ASCII, odborný výraz, wiki


Pojem ASCII je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín ASCII? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

ASCII je anglická zkratka pro American Standard Code for Information Interchange („americký standardní kód pro výměnu informací“). V podstatě jde o kódovou tabulku, která definuje znaky anglické abecedy a jiné znaky používané v informatice. Jde o historicky nejúspěšnější znakovou sadu, ze které vychází většina současných standardů pro kódování textu přinejmenším v euro-americké zóně.

Jiné zdroje informací o pojmu ASCII

Vyhledat výraz ASCII ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem ASCII na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ASCII ve Wikimedia Commons

Hledat termín ASCII ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín ASCII ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ASCII ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo ASCII například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu ASCII? resp. co je to ASCII? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ASCII, odpověď na dotaz co je to ASCII?. Víte např. kdo to je Štěpán Malát? Znáte a víte kdo je Eva Pilarová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Počítače). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.