Co je to?
Odborný výraz, definice slova ASCII. Co znamená slovo ASCII z kategorie Počítače?

Co je ASCII? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu ASCII?

ASCII je zkratka z angličtiny, v překladu znamená americký standardní kód pro výměnu informací. Vypadá jako kódová tabulka, ve které jsou přesně určeny znaky obsažené v anglické abecedě a znaky, které se užívají v oblasti informačních technologií. Jako nejpopulárnější znaková sada je ASCII východiskem současných postupů při kódování textu.
Základem je původních 128 platných znaků. K nim se používají další rozšíření podle potřeb národních jazyků. Národní abecedy mají své další kódové tabulky. Tabulka ASCII se skládá z tisknutelných znaků, číslic, interpunkčních znamének, speciálních a dalších znaků včetně řídících kódů.


Co je to ASCII? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova ASCII. Co znamená slovo ASCII z kategorie Počítače?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem ASCII se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz ASCII patří do kategorie počítače

Klíčová slova: co to je, popis, definice, terminus technicus, slovo, lexikon, heslo, názvosloví, význam pojmu, přesný výraz, definice pojmu, terminologie, počítače, termín, význam, počítače, synonymum, přesný význam


Pojem ASCII je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín ASCII? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

ASCII je anglická zkratka pro American Standard Code for Information Interchange („americký standardní kód pro výměnu informací“). V podstatě jde o kódovou tabulku, která definuje znaky anglické abecedy a jiné znaky používané v informatice. Jde o historicky nejúspěšnější znakovou sadu, ze které vychází většina současných standardů pro kódování textu přinejmenším v euro-americké zóně.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít heslo ASCII ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi ASCII ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo ASCII ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem ASCII ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo ASCII ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem ASCII na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo ASCII například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte co znamená slovo ASCII? resp. co označuje slovo ASCII? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ASCII, odpověď na dotaz co je to ASCII?. Víte např. kdo to je Niels Bohr? Znáte a víte kdo je Volnomyšlenkář? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v počítače. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.