Co je to?
Výraz, termín, definice slova ASCII. Co znamená odborný pojem ASCII z kategorie Počítače?

Co je to ASCII? Význam slova

Co znamená termín ASCII? Vysvětlení pojmu, definice hesla

ASCII je zkratka z angličtiny, v překladu znamená americký standardní kód pro výměnu informací. Vypadá jako kódová tabulka, ve které jsou přesně určeny znaky obsažené v anglické abecedě a znaky, které se užívají v oblasti informačních technologií. Jako nejpopulárnější znaková sada je ASCII východiskem současných postupů při kódování textu.
Základem je původních 128 platných znaků. K nim se používají další rozšíření podle potřeb národních jazyků. Národní abecedy mají své další kódové tabulky. Tabulka ASCII se skládá z tisknutelných znaků, číslic, interpunkčních znamének, speciálních a dalších znaků včetně řídících kódů.


Co je to ASCII? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova ASCII. Co znamená odborný pojem ASCII z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova ASCII? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín ASCII je v kategorii počítače

Klíčová slova: definice, význam slova, definice pojmu, synonymum, terminus technicus, popis, heslo, význam, terminologie, termín, počítače, vysvětlení, informace, názvosloví, lexikon, slovo, ASCII, počítače


Pojem ASCII je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín ASCII? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

ASCII je anglická zkratka pro American Standard Code for Information Interchange („americký standardní kód pro výměnu informací“). V podstatě jde o kódovou tabulku, která definuje znaky anglické abecedy a jiné znaky používané v informatice. Jde o historicky nejúspěšnější znakovou sadu, ze které vychází většina současných standardů pro kódování textu přinejmenším v euro-americké zóně.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz ASCII ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem ASCII na Youtube

Vyhledat termín ASCII na Google.cz

Vyhledat pojem ASCII ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo ASCII ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ASCII ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo ASCII například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili co znamená ASCII? resp. co znamená ASCII? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ASCII, odpověď na dotaz co je to ASCII?. Víte např. kdo to je Martin Hlaváček? Znáte a víte kdo je Lampasák? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu ASCII v jiné sekci než počítače. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.