Co je to?
Definice výrazu Podílový fond. Co znamená odborný pojem Podílový fond z kategorie Bankovnictví?

Co to je Podílový fond? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Podílový fond

Podílový fond je určitý majetek, který je využíván k investičním účelům. Sdružují se v něm aktiva a má právní subjektivitu. Řízení a správu vykonávají investiční společnosti. Základ podílového fondu tvoří podílové listy, jejich držitelé se označují jako podílníci.
Fondy mohou být otevřené – u nich je široký okruh investorů, smíšené, ve kterých se vyskytují jak akcie, tak dluhopisy, dluhopisové, nemovitostní, komoditní, devizové a další.


Co je to Podílový fond? Význam slova, termín, Definice výrazu Podílový fond. Co znamená odborný pojem Podílový fond z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Podílový fond se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: lexikon, definice pojmu, význam, slovník, slovo, Podílový fond, definice, vysvětlení, heslo, formulace, informace, přesný význam, terminus technicus, odborný výraz, termín, co je to Podílový fond?, názvosloví, synonymum


Pojem Podílový fond je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Podílový fond? Výraz, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Podílový fond je nástrojem, který se využívá k investičním operacím. Podílový fond je jakýmsi souborem majetku. Rozděluje se do několika kategorií, podle účelu, obsahu a dalších faktorů. Podílový fond nemá právní subjektivitu (na rozdíl od investičního fondu), je to tedy pouze jakýsi koš, který sdružuje aktiva. Je spravován investičními společnostmi, které řídí jejich fungování. Základní jednotkou fondu je podílový list, držitel podílových listů (investor) se nazývá podílníkem fondu. Otevřený podílový fond má oproti jiným formám investování řadu vlastností, které umožňují jeho použití ve velmi širokém okruhu investorů.

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Podílový fond ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Podílový fond ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Podílový fond ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Podílový fond ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Podílový fond na Youtube

Hledat výraz Podílový fond ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Podílový fond například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Podílový fond? resp. co označuje slovo Podílový fond? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podílový fond, odpověď na dotaz co je to Podílový fond?. Víte např. kdo to je Paleontolog? Znáte a víte kdo je Konzultant? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Podílový fond hledat i v jiných kategoriích (než Bankovnictví) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.