Co je to?
Výraz, termín, definice slova Podílový fond. Co znamená odborný pojem Podílový fond z kategorie Bankovnictví?

Co je Podílový fond? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Podílový fond?

Podílový fond je určitý majetek, který je využíván k investičním účelům. Sdružují se v něm aktiva a má právní subjektivitu. Řízení a správu vykonávají investiční společnosti. Základ podílového fondu tvoří podílové listy, jejich držitelé se označují jako podílníci.
Fondy mohou být otevřené – u nich je široký okruh investorů, smíšené, ve kterých se vyskytují jak akcie, tak dluhopisy, dluhopisové, nemovitostní, komoditní, devizové a další.


Co je to Podílový fond? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Podílový fond. Co znamená odborný pojem Podílový fond z kategorie Bankovnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Podílový fond můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Podílový fond je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: pojem, definice, wiki, popis, význam pojmu, co znamená, lexikon, Podílový fond, přesný význam, slovník, termín, informace, heslo, terminus technicus, názvosloví, definice pojmu, bankovnictví, význam


Pojem Podílový fond je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Podílový fond? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Podílový fond je nástrojem, který se využívá k investičním operacím. Podílový fond je jakýmsi souborem majetku. Rozděluje se do několika kategorií, podle účelu, obsahu a dalších faktorů. Podílový fond nemá právní subjektivitu (na rozdíl od investičního fondu), je to tedy pouze jakýsi koš, který sdružuje aktiva. Je spravován investičními společnostmi, které řídí jejich fungování. Základní jednotkou fondu je podílový list, držitel podílových listů (investor) se nazývá podílníkem fondu. Otevřený podílový fond má oproti jiným formám investování řadu vlastností, které umožňují jeho použití ve velmi širokém okruhu investorů.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo Podílový fond ve Wikislovníku

Najít výraz Podílový fond ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Podílový fond ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Podílový fond ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podílový fond ve Wikimedia Commons

Najít slovo Podílový fond ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Podílový fond například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Podílový fond? resp. co se skrývá pod slovem Podílový fond? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podílový fond, odpověď na dotaz co je to Podílový fond?. Víte např. kdo to je Scarlett Johansson? Znáte a víte kdo je Mikuláš Minář? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v bankovnictví. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.