Co je to?
Definice výrazu Podílový fond. Co znamená odborný pojem Podílový fond z kategorie Bankovnictví?

Co to je Podílový fond? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Podílový fond?

Podílový fond je určitý majetek, který je využíván k investičním účelům. Sdružují se v něm aktiva a má právní subjektivitu. Řízení a správu vykonávají investiční společnosti. Základ podílového fondu tvoří podílové listy, jejich držitelé se označují jako podílníci.
Fondy mohou být otevřené – u nich je široký okruh investorů, smíšené, ve kterých se vyskytují jak akcie, tak dluhopisy, dluhopisové, nemovitostní, komoditní, devizové a další.


Co je to Podílový fond? Význam slova, termín, Definice výrazu Podílový fond. Co znamená odborný pojem Podílový fond z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Podílový fond s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Podílový fond patří do kategorie Bankovnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný význam, terminologie, informace, Bankovnictví, formulace, názvosloví, vysvětlení, význam, definice pojmu, slovník, přesný výraz, slovo, co znamená, termín, co to je, synonymum, Bankovnictví


Pojem Podílový fond je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Podílový fond můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Podílový fond je nástrojem, který se využívá k investičním operacím. Podílový fond je jakýmsi souborem majetku. Rozděluje se do několika kategorií, podle účelu, obsahu a dalších faktorů. Podílový fond nemá právní subjektivitu (na rozdíl od investičního fondu), je to tedy pouze jakýsi koš, který sdružuje aktiva. Je spravován investičními společnostmi, které řídí jejich fungování. Základní jednotkou fondu je podílový list, držitel podílových listů (investor) se nazývá podílníkem fondu. Otevřený podílový fond má oproti jiným formám investování řadu vlastností, které umožňují jeho použití ve velmi širokém okruhu investorů.

Odkazy na jiné weby

Najít termín Podílový fond na Google.cz

Vyhledat výraz Podílový fond ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Podílový fond ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Podílový fond ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Podílový fond ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Podílový fond ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Podílový fond například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Podílový fond? resp. co to je Podílový fond? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podílový fond, odpověď na dotaz co je to Podílový fond?. Víte např. kdo to je Sladovník? Znáte a víte kdo je IT ředitel? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Bankovnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.