Co je to?
Výraz, termín, definice slova Podílový fond. Co znamená odborný pojem Podílový fond z kategorie Bankovnictví?

Co je to Podílový fond? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Podílový fond

Podílový fond je určitý majetek, který je využíván k investičním účelům. Sdružují se v něm aktiva a má právní subjektivitu. Řízení a správu vykonávají investiční společnosti. Základ podílového fondu tvoří podílové listy, jejich držitelé se označují jako podílníci.
Fondy mohou být otevřené – u nich je široký okruh investorů, smíšené, ve kterých se vyskytují jak akcie, tak dluhopisy, dluhopisové, nemovitostní, komoditní, devizové a další.


Co je to Podílový fond? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Podílový fond. Co znamená odborný pojem Podílový fond z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Podílový fond sdílet s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Podílový fond patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: odborný výraz, co je to Podílový fond?, přesný výraz, bankovnictví, význam slova, terminologie, pojem, bankovnictví, význam pojmu, popis, co to je, vysvětlení, formulace, informace, lexikon, co znamená, přesný význam, definice


Pojem Podílový fond je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Podílový fond? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podílový fond je nástrojem, který se využívá k investičním operacím. Podílový fond je jakýmsi souborem majetku. Rozděluje se do několika kategorií, podle účelu, obsahu a dalších faktorů. Podílový fond nemá právní subjektivitu (na rozdíl od investičního fondu), je to tedy pouze jakýsi koš, který sdružuje aktiva. Je spravován investičními společnostmi, které řídí jejich fungování. Základní jednotkou fondu je podílový list, držitel podílových listů (investor) se nazývá podílníkem fondu. Otevřený podílový fond má oproti jiným formám investování řadu vlastností, které umožňují jeho použití ve velmi širokém okruhu investorů.

Jiné informační zdroje o pojmu Podílový fond

Najít heslo Podílový fond ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podílový fond ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Podílový fond ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Podílový fond ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Podílový fond na Google.cz

Zkusit najít slovo Podílový fond ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Podílový fond například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Podílový fond? resp. co se skrývá pod slovem Podílový fond? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podílový fond, odpověď na dotaz co je to Podílový fond?. Víte např. kdo to je Alexandr Veliký? Znáte a víte kdo je Subdodavatel? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je bankovnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.