Co je to?
Definice výrazu Podílový fond. Co znamená odborný pojem Podílový fond z kategorie Bankovnictví?

Co to je Podílový fond? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Podílový fond

Podílový fond je určitý majetek, který je využíván k investičním účelům. Sdružují se v něm aktiva a má právní subjektivitu. Řízení a správu vykonávají investiční společnosti. Základ podílového fondu tvoří podílové listy, jejich držitelé se označují jako podílníci.
Fondy mohou být otevřené – u nich je široký okruh investorů, smíšené, ve kterých se vyskytují jak akcie, tak dluhopisy, dluhopisové, nemovitostní, komoditní, devizové a další.


Co je to Podílový fond? Význam slova, termín, Definice výrazu Podílový fond. Co znamená odborný pojem Podílový fond z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Podílový fond sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Podílový fond patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: odborný výraz, slovo, odborné názvosloví, Podílový fond, význam slova, synonymum, formulace, význam, slovník, popis, definice pojmu, informace, wiki, Bankovnictví, definice, co to je, přesný význam, termín


Pojem Podílový fond je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Podílový fond dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Podílový fond je nástrojem, který se využívá k investičním operacím. Podílový fond je jakýmsi souborem majetku. Rozděluje se do několika kategorií, podle účelu, obsahu a dalších faktorů. Podílový fond nemá právní subjektivitu (na rozdíl od investičního fondu), je to tedy pouze jakýsi koš, který sdružuje aktiva. Je spravován investičními společnostmi, které řídí jejich fungování. Základní jednotkou fondu je podílový list, držitel podílových listů (investor) se nazývá podílníkem fondu. Otevřený podílový fond má oproti jiným formám investování řadu vlastností, které umožňují jeho použití ve velmi širokém okruhu investorů.

Více informací o slovu Podílový fond doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podílový fond ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Podílový fond ve Wikislovníku

Najít pojem Podílový fond ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Podílový fond ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Podílový fond na Youtube

Vyhledat heslo Podílový fond ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Podílový fond například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Podílový fond? resp. co znamená výraz Podílový fond? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podílový fond, odpověď na dotaz co je to Podílový fond?. Víte např. kdo to je Ennio Morricone? Znáte a víte kdo je Diana Kalashová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Bankovnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.