Co je to?
Odborný výraz, definice slova Podílový fond. Co znamená pojem Podílový fond z kategorie Bankovnictví?

Co je Podílový fond?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Podílový fond?

Podílový fond je určitý majetek, který je využíván k investičním účelům. Sdružují se v něm aktiva a má právní subjektivitu. Řízení a správu vykonávají investiční společnosti. Základ podílového fondu tvoří podílové listy, jejich držitelé se označují jako podílníci.
Fondy mohou být otevřené – u nich je široký okruh investorů, smíšené, ve kterých se vyskytují jak akcie, tak dluhopisy, dluhopisové, nemovitostní, komoditní, devizové a další.


Co je to Podílový fond? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Podílový fond. Co znamená pojem Podílový fond z kategorie Bankovnictví?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text s definicí výrazu Podílový fond doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Podílový fond se nachází v sekci bankovnictví

Klíčová slova: popis, co to je, odborné názvosloví, přesný význam, názvosloví, heslo, bankovnictví, wiki, co znamená, pojem, co je to Podílový fond?, slovník, informace, význam slova, slovo, odborný výraz, termín, formulace


Pojem Podílový fond je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Podílový fond? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podílový fond je nástrojem, který se využívá k investičním operacím. Podílový fond je jakýmsi souborem majetku. Rozděluje se do několika kategorií, podle účelu, obsahu a dalších faktorů. Podílový fond nemá právní subjektivitu (na rozdíl od investičního fondu), je to tedy pouze jakýsi koš, který sdružuje aktiva. Je spravován investičními společnostmi, které řídí jejich fungování. Základní jednotkou fondu je podílový list, držitel podílových listů (investor) se nazývá podílníkem fondu. Otevřený podílový fond má oproti jiným formám investování řadu vlastností, které umožňují jeho použití ve velmi širokém okruhu investorů.

Linky na další online zdroje

Najít pojem Podílový fond ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Podílový fond ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Podílový fond ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Podílový fond na Google obrázcích

Hledat heslo Podílový fond ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Podílový fond na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Podílový fond například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Podílový fond? resp. jaká je definice slova Podílový fond? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podílový fond, odpověď na dotaz co je to Podílový fond?. Víte např. kdo to je Johnny Bucyk? Znáte a víte kdo je Štěpán Malát? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Podílový fond v jiné sekci než bankovnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, banka, podílový fond, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.